Historyczna passa trwa; Real triumfuje nad Almeríą

Dobry mecz Królewskich

Real Madryt w 17. kolejce Ligi wygrał 4:1 na wyjeździe z Almeríą. Bramki dla Realu strzelali Isco, Gareth Bale i Cristiano Ronaldo, zaś autorem jedynego trafienia gospodarzy był Verza.

Już w pierwszej połowie nie brak było emocji. Co prawda, przez dłuższy czas Real nie potrafił stworzyć sobie klarownej sytuacji do zdobycia bramki, ale właśnie w takich sytuacjach przydaje się piłkarz o charakterystyce Isco. Hiszpan w przepiękny sposób opanował posłaną do niego przez Benzemę piłkę, zakręcił obrońcą i precyzyjnym uderzeniem z kąta pola karnego pokonał Rubéna.

Gospodarze zdołali odpowiedzieć już w chwilę potem. Piłka po ich kontrze trafiła przed pole karne do Verzy, który bardzo ładnym uderzeniem zza pola karnego pokonał Ikera Casillasa. Jednak, kiedy wydawało się, że wynik nie zmieni się już do przerwy, Gareth Bale wyprowadził Real na powtórne prowadzenie. Piłkę do Walijczyka dośrodkowywał Kroos, zaś skrzydłowy Królewskich celnie skierował ją do bramki głową. Na przerwę piłkarze schodzili przy stanie 2:1.

Druga połowa Real rozpoczął z nastawieniem, aby podwyższyć stan meczu. Jednak to gospodarze byli bliżsi wyrównania. Błąd w polu karnym popełnił Marcelo i arbiter podyktował jedenastkę. Do piłki podszedł Verza, w bramce stał oczywiście Casillas. Górą był ten drugi, można więc powiedzieć, że wyrównał rachunki z piłkarzem Almeríi, dając dodatkowo impuls kolegom do ataku.

I ten atak nastąpił. Co prawda na trzecią bramkę dla Realu trzeba było trochę poczekać, ale za to ta przyszła po naprawdę ładnej, zespołowej akcji piłkarzy Ancelottiego. Karim Benzema w swoim stylu, altruistycznie, odegrał piłkę do Cristiano Ronaldo, a temu nie pozostało nic innego, jak tylko skierować ją do siatki. Nie było to ostatnie słowo Portugalczyka, który w parę minut później na bramkę zamienił jeszcze dogranie Carvajala, umacniając się na prowadzeniu w tabeli ligowych strzelców.

UD Almería – Real Madryt 1:4 (1:2)
0:1 34' Isco (asysta: Benzema)