REKLAMA
  • polski
  • english

Nie jesteś zalogowany! - Zaloguj się!

reklama

szukaj


 

aktualności

2014.10.13, godz. 14:12, Mateo / as.com

Real Madryt chce przesunąć wyjazd do Maroka

Emilio Butragueño i Fernando Hierro wyjechali do Maroka, żeby móc spotkać się z FIFA i ustalić pewne szczegóły dotyczące Klubowych Mistrzostw Świata. Real Madryt poprosił organizatorów, żeby nie wymagali stawienia się na turnieju pięć dni przed pierwszym meczem, który odbędzie się 16 grudnia. Królewscy nie chcą tego z dwóch powodów. Po pierwsze, na 13 grudnia jest zaplanowane spotkanie z Almeríą w Lidze, a po drugie, Blancos nie chcą spędzać dziewięciu dni w Maroku, żeby rozegrać tylko dwa spotkania.

Ćwierćfinały KMŚ zostaną rozegrane 13 grudnia i zarówno FIFA, jak i lokalny komitet (COL) chciałyby, aby wszystkie drużyny, w szczególności Real Madryt, uczestniczyły w turnieju od początku do końca. W ślady Królewskich poszły także San Lorenzo i Cruz Azul, które również chcą przyjechać później, co może zmusić FIFA i COL do zmiany planów.

To nie jest jedyna prośba Realu Madryt. Wczoraj pisaliśmy o tym, że Królewscy proszą o wymianę murawy na stadionie Mulaja Hassana. Hiszpański klub preferowałby naturalną murawę zamiast sztucznej. Piłkarze na tym obiekcie będą trenowali przez trzy dni. Wizytacja ekipy ze stolicy Hiszpanii dotyczyła także stadionu Mulaja Abdullaha, gdzie odbędzie się mecz półfinałowy. W tym przypadku nie ma problemów z nawierzchnią, która została wymieniona w sierpniu.

Kibice
Za dwa lub trzy dni biura podróży otrzymają do dyspozycji pakiety na Klubowe Mistrzostwa Świata. Będą one obejmowały przelot, zakwaterowanie i bilety na mecze. Według przewidywań organizatorów, do Maroka przyjedzie bardzo dużo kibiców San Lorenzo. Ich liczbę szacuje się na cztery tysiące. Jeśli chodzi o fanów Realu Madryt, pojawi się ich znacznie mniej, bo około tysiąca. Organizatorzy zaplanowali trzy fazy sprzedaży biletów. Do pierwszej dostęp mają tylko sponsorzy i biura podróży, druga faza obejmuje sprzedaż internetową, która ruszy w najbliższych dniach. Na sam koniec, najtańsze wejściówki pojawią się w kasach. Ta oferta będzie skierowana do lokalnych kibiców, którzy dysponują najmniejszą siłą nabywczą. Biura podróży zamierzają połączyć turystykę z futbolem, w końcu Real Madryt rozegra w Rabacie i Marrakeszu dwa spotkania. Według przewidywań, hotele w tych miastach mają być całkowicie zapełnione podczas KMŚ.

REKLAMA

Zobacz inne aktualności powiązane z gorącym tematem Klubowe Mistrzostwa Świata 2014

Komentarze

2014.10.13, godz. 22:18, jappaja
Maroko nie jest zagrożone ebolą. Wybór nie jest dziwny, bo rok temu KMŚ też były rozgrywane w Maroku. Dla Realu odległość do Maroka jest taka sama jak do Barcelony, więc nie wiem w czym problem.
2014.10.13, godz. 19:37, psikus
Spokojnie na bank nie opanują na czas Eboli więc i Real i żadna drużyna tam nie poleci . Kto by ryzykował życie ?
2014.10.13, godz. 19:21, Starzers15
pitun2410
Wczoraj skończyłem czytać "Inferno" Dan'a Brown i za każdym razem jak wspominają o eboli kojarzy mi się właśnie "czarna śmierć" - świetna książka

A tak wracając do tematu Afryka w obecnej sytuacji jest dość kiepskim wyborem ale zapewne została wybrana przed wybuchem tej choroby
2014.10.13, godz. 16:43, 19Ramos02
Wybór Maroka to jakis kiepski zart, a zarazem skandal. Jak mozna dać organizacje państwu, ktore tez jest zagrozone wirusem eboli?
KMŚ powinny sie odbyć w jakimś pańswie, którego kraj nie gra w nich i jest tam bezpiecznie np. Kanada, Irlandia, Polska, Czechy, Szwajcaria.
2014.10.13, godz. 16:11, ikerowa
W ogóle jestem zdziwiona, że FIFA nie rozważa jakkolwiek szeroko rozumianego przesunięcia tego turnieju- zagrożenie Ebolą przecież jest.
Już odnosząc się do samego artykułu- Marko nie leży nie wiadomo gdzie, więc nie ma sensu spędzać tam tylu dni dla dwóch spotkań.
2014.10.13, godz. 15:57, Peluquero
Skoro turniej jest tak blisko to i jak najkrócej Real powinien tam być. Z tego co widzę to w formie jest Al-Hilal, i La Maquina się rozruszała, ale ledwo na play-offy, Sydney Wanderers po pierwszym meczu 10 w lidze, San Lorenzo nie lepiej.
2014.10.13, godz. 15:05, hordex
Cudowne miejsce wybrali ... Oby tam ebola nie dotarła
2014.10.13, godz. 14:56, bladzik
nie powinnismy jechac do maroka, chyba ze po pyszny haszyk, o jest cudowne :)))))
2014.10.13, godz. 14:36, pitun2410
Oby do grudnia Ebola nie opanowała całej Afryki bo może być problem skali ogólnoświatowej tj. w średniowieczu dżuma zdziesiątkowała niemal całą Europę.

Chyba lepiej byłoby rozegrać KMŚ w tym roku na jakimś innym kontynencie jak Azja czy Ameryka Południowa. I kibiców więcej i klimat lepszy i przede wszystkim bezpieczniej.
2014.10.13, godz. 14:30, Spływak
Z dwojga złego lepiej do Maroka które jest "za morzem" nie grzać przez cały świat np do Japoni...
2014.10.13, godz. 14:25, lukaszw85
szkoda ze nie grają gdzies w Europie...
2014.10.13, godz. 14:16, Maillo93
To wybrali w tym roku kraj/kontynent na KMŚ....

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze!

REKLAMA

archiwum

gorące tematy

profil

Pamiętaj, że sposób wyświetlania Aktualności i Komentarzy zawsze możesz dostosować do swoich potrzeb!

- Twój profil -

reklama

Sklep Realu Madryt

dołącz do nasreklama