/ fpf.pt

Zwycięstwo Portugalii, 76 minut Coentrão

Pepe i Cristiano nie zagrali

Portugalia wygrała z Meksykiem 1:0 w towarzyskim meczu rozegranym dziś w nocy na Gillette Stadium. Zwycięską bramkę w doliczonym czasie gry strzelił Bruno Alves, który wykorzystał zagranie João Moutinho z rzutu wolnego. Wcześniej szczęścia w wykończeniu akcji nie mieli Vieirinha, Éder czy Miguel Veloso, a w bramce Meksyku świetnie pokazał się Corona, zmieniony w połowie przez Ochoę. W zespole Paulo Bento na lewej obronie większość czasu grał Fábio Coentrão, ale w 76. minucie zastąpił go Rafa Silva. Był to przedostatni sparing Seleção w ramach przygotowań do mundialu. Kolejny mecz – spotkanie z Irlandią w New Jersey – rozegrają w nocy z 10 na 11 czerwca o 1:00 czasu polskiego.

Portugalia – Meksyk 1:0(0:0)
0:1 Bruno Alves 90+3' asysta: João Moutinho

Portugalia: Eduardo, Bruno Alves, Fábio Coentrão (76' Rafa Silva), João Pereira (80' Rubén Amorim), Luís Neto, Andre Almeida, João Moutinho, Miguel Veloso, Nani, Vieirinha (58' Silvestre Varela), Eder (64' Hélder Postiga)

Meksyk: Corona (46' Guillermo Ochoa), Francisco Javier Rodríguez, Héctor Moreno, Miguel Layún, Paul Aguilar, Rafael Márquez, Andrés Guardado (78' Marco Fabián), Héctor Herrera (85' Javier Aquino), José Juan Vázquez, Giovani dos Santos (58' Javier Hernández), Oribe Peralta (78' Alan Pulido)