Hiszpania wygrywa na inauguracje

<i>La Roja</i> pokonała Portugalczyków

Hiszpanie zainaugurowali zmagania na Mistrzostwach Europy do lat 19, które rozgrywane są na Litwie. La Roja trafiła do grupy z Portugalią, Holandią i gospodarzami. Najpierw przyszło się im mierzyć z sąsiadem z Półwyspu Iberyjskiego. W barwach Portugalii można było zobaczyć na boisku Tomása Podstawskiego, zawodnika rezerw Porto, którego ojciec jest Polakiem. Jeśli chodzi o reprezentację Hiszpanii, od pierwszego gwizdka na murawie pojawiło się dwóch madridistas – Jaime Sánchez i José Rodríguez, który nosił opaskę kapitańską, natomiast dwóch pozostałych – Lucas Torró i Alfonso Herrero, rozpoczynało spotkanie na ławce rezerwowych.

Pierwsza połowa była dosyć wyrównana, obie drużyny stwarzały sobie okazje. Jednak wynik otworzyła Hiszpania dzięki współpracy zawodników Realu Madryt i Barcelony. José Rodríguez pięknie podał piłkę do Ramíreza, który nie miał problemów z umieszczeniem jej w siatce. To wystarczyło, aby na przerwę schodzić z minimalną przewagą. Po przerwie i zmianach przeprowadzonych przez Emilio Peixę, selekcjonera Portugalii, jego zespół częściej atakował i był bliski do doprowadzenia do remisu. W samej końcówce z boiska wyleciał Bellerín za faul na Horcie. Mimo gry w osłabieniu La Roja potrafiła utrzymać korzystny wynik do końca.

W drugim meczu tej grupy Holandia pokonała Litwę 3:2. W następnej kolejce, która odbędzie się już za trzy dni, Hiszpanie zmierzą się z gospodarzami.

Hiszpania – Portugalia 1:0 (1:0)
1:0 Sandro Ramírez 19’ (asysta: José Rodríguez)

Hiszpania: Rubén Blanco, Héctor Bellerín, Borja López, Jaime Sánchez, José Gayá, Pablo Ińiguez, José Rodríguez, Álvaro Vadillo (Adama Traoré 60’), Fede Vico, Moi Gómez (Alex Serrano 79’), Sandro Ramírez (Iker Hernández 83’).

Portugalia: Bruno Varela, João Cancelo, Tobias Figueiredo, Rudinilson Silva, Luís Rafael, Edgar Ié, Bernardo Silva, Hélder Costa (Carlos Mané 46’), Tomás Podstawski (João Teixeira 79’), Marcos Lopes (Ricardo Horta 64’), Alexandre Guedes.