/ Leszczu

Oceny zawodników po meczu z Getafe

Jak grali nasi?

Real Madryt pokonał w 21. kolejce Primera División Getafe 4:0. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili redaktorzy RealMadrid.pl: Klatus i Leszczu, którzy są również autorami komentarzy. Skala 1-6.

Antonio Adán
Najważniejsze, że zachował czyste konto i grał bardzo pewnie. Co prawda nie miał wielu okazji do wykazania się, ale obronił to co musiał obronić. Mourinho na pewno będzie miał dylemat czy w środę postawić na niego czy na Diego Lópeza.
Sergio Ramos
W pierwszej połowie grał na prawej stronie obrony i nie prezentował się tam zbyt dobrze. Widać było, że miał przerwę w grze, słabo czuł piłkę i rzadko podłączał się pod akcje ofensywne. Jednakowoż w drugiej części spotkanie w pełni się zrehabilitował. Strzelił gola, uchronił Real przed utratą bramki i stanowił zaporę nie do przejścia.
Raúl Albiol
Szybko złapał głupią żółtą kartkę i musiał grać zdecydowanie ostrożniej. Co prawda nie popełnił żadnego rażącego błędu, ale grał aż nadto asekurancko. W ogóle nie próbował wyprzedzać przeciwników i nie potrafił dobrze wyprowadzić piłki ze strefy obronnej.
Ricardo Carvalho
Portugalski weteran znowu nie zawiódł. Były piłkarz Chelsea grał bardzo pewnie i nie popełniał błędów.
Fabio Coentrăo
Gra Portugalczyka znowu mogła się podobać. Nie pozwalał na wiele skrzydłowym Getafe, blokował dośrodkowania, przecinał podania, wyprowadzał kontry i był aktywny również z przodu. Gdyby nie świetna interwencja Moyi to skończyłby ten mecz z golem na koncie.
Michael Essien
Podobnie jak Ramos musiał zmienić pozycję na boisku po przerwie. I również wyszło mu to na dobre. Aczkolwiek zarówno jako defensywny pomocnik i jako boczny obrońca niczym szczególnym się nie wyróżnił. Ot poprawny mecz Ghańczyka.
Luka Modrić
Chorwat pojawiał się i znikał. Zaliczył sporo udanych zagrań i przede wszystkim wywalczył rzut karny, ale bardzo często był niewidoczny i szczególnie w pierwszej połowie nie brał gry na swoje barki.
Ángel Di María
Przede wszystkim brawa za asystę. Argentyńczyk często szukał w polu karnym Higuaína i próbował dogrywać do niego piłki grając za plecy obrońców. Niestety żadna z takich akcji nie przyniosła bramki.
Mesut Özil
Niemiec przeplatał genialne zagrania fatalnymi, ale w ostatecznym rozrachunku skończył z jedną asystą na koncie i owacją na stojąco od kibiców w Madrycie.
Cristiano Ronaldo
Co tu dużo pisać? Kolejny świetny występ Portugalczyka okraszony hat-trickiem. Gol lewą noga, prawą nogą i głową. Crack.
Gonzalo Higuaín
Wyszedł w pierwszym składzie, dobrze pracował w defensywie, ale z przodu nie błyszczał. Kilka razy źle przyjmował piłkę w środkowej strefie, zmarnował dobrą okazję po strzale głową. Na Barcelonę musi być bardziej skuteczny.
Sami Khedira
Realowi nie układało się w pierwszej części meczu, a Khedira miał być ratunkiem Królewskich. Dał dobrą zmianę, jak zawsze grał bardzo mądrze, a do tego popisał się kilkoma dobrymi zagraniami z przodu, jak to do Modricia przed rzutem karnym.