Real Madryt w półfinale Pucharu Króla!

Valencia 1:1 Real Madryt

Real Madryt zremisował na Estadio Mestalla z Valencią 1:1 i awansował do półfinału Pucharu Króla. Pierwsza połowa była bardzo spokojna, a gol Karima Benzemy tuż przed przerwą znacznie przybliżył Królewskich do awansu. Wydawało się, że mecz bez problemów dla gości dobiegnie do końca, ale tak się nie stało, bo już w 51. minucie Coentrão zobaczył drugą żółtą kartę i musiał opuścić boisko. Jakby tego było mało, Tino Costa zamienił rzut wolny na bramkę przy dosyć biernej postawie Adána. Kibice na moment uwierzyli w odrobienie strat i głośniej dopingowali swoich podopiecznych, ale entuzjazmu nie wystarczyło na zbyt długo. Mecz zaczął się robić dosyć brzydki, piłkarze obu drużyn nie oszczędzali przeciwników. Gdy do końcowego gwizdka brakowało tylko kilku minut czerwoną kartę dostał Ángel Di María. Czy słusznie? Oceńcie sami.

Cel został spełniony, Królewscy awansowali do półfinału, ale niestety nie wszystko poszło po myśli Mourinho. W pierwszym meczu kolejnej rundy nie zagrają Coentrão i Di María. Poza tym nie wiadomo jeszcze, co ze zdrowiem Ikera Casillasa. Jednak ogólnie piłkarze mogą być z siebie zadowoleni, ponieważ zwycięsko wyszli z tego maratonu spotkań z Valencią. Jutro poznamy rywala Realu Madryt w półfinale Copa del Rey. Będzie to Málaga albo Barcelona.

Valencia – Real Madryt 1:1
0:1 Karim Benzema 44’
1:1 Tino Costa 51’