REKLAMA
  • polski
  • english

Nie jesteś zalogowany! - Zaloguj się!

reklama

szukaj


 

aktualności

2013.01.17, godz. 22:36, Rafael / RealMadryt.pl

Dariusz Dudek dla RealMadryt.pl: Różnice tkwią w szczegółach

Proszę mi powiedzieć ile zajmie ta nasza rozmowa? Bo wie pan o tym wyjeździe to możemy rozmawiać godzinami – rozpoczyna Dariusz Dudek, asystent trenera Marcina Brosza w Piaście Gliwice, w wywiadzie dla RealMadrid.pl. Trenerzy Piasta wzięli udział w stażu w Realu Madryt. Zapytaliśmy brata Jerzego Dudka o pobyt w Madrycie i doświadczenia, wywiezione ze stolicy Hiszpanii.

Rafał Sahaj: Jak ogólne wrażenia po przebytym stażu w Madrycie?
Mieliśmy okazję być w chyba najlepszym klubie na świecie. Zostaliśmy naprawdę dobrze przyjęci i możemy podziękować wszystkim, którzy nami się opiekowali w Madrycie. Na pewno emocje, związane z wyjazdem będą jeszcze jakiś czas siedziały w głowach, ale przed nami praca i przygotowania do rundy wiosennej. Szkoda tylko, że tak krótko, że tylko tydzień.

W mediach podawano informację o dwutygodniowym stażu. Coś się zmieniło w trakcie pobytu?
Nie, po prostu podano błędną informację. Od samego początku przygotowywaliśmy tygodniowy pobyt. Dokładnie od piątku do piątku i w trakcie tego tygodnia nie mieliśmy nawet wolnej godziny dla siebie. Mieliśmy wypełniony czas i nie mogliśmy się nudzić. Zobaczyliśmy sześć meczów. Dwa razy Real Madryt (z Celtą i Saragossą – dop. red.), dwa razy Getafe (z Rayo i Atlético – red.), a także mecze Castilli i trzeciego zespołu Królewskich. Sporo tego było. Ponadto spotkaliśmy się z konsulem i panią ambasador Polski w Hiszpanii.

Byliśmy na treningu pierwszego zespołu, potem podpatrywaliśmy rezerwy. Zazwyczaj rano byliśmy na treningu, a wieczorem oglądaliśmy mecz. Ten czas był mocno wypełniony, ale przecież po to tam pojechaliśmy, żeby uczyć się od najlepszych.

Jakie przemyślenia po obejrzeniu tych spotkań?
Kiedy obserwuje się grę Hiszpanów, to przede wszystkim widać świetną organizację gry. Zawodnicy są niesamowicie wyszkoleni technicznie i pod tym względem mamy jeszcze w Polsce sporo do wykonania.

A co z treningami?
Wszyscy wiedzą dokładnie co, kto ma robić. Między każdymi ćwiczeniami są niewielkie przerwy odpoczynkowe. Każdy trening jest niesamowicie przemyślany i z góry zaplanowany.

W Polsce brakuje tego przygotowania? Czy chodzi wyłącznie o same umiejętności piłkarzy?
Na pewno jest duża różnica między Hiszpanią a Polską pod każdym względem, ale jeśli chodzi o sam trening, to widać przepaść, jeśli chodzi o wyszkolenie techniczne piłkarzy. Ale myślę, że dzięki właśnie takim stażom, trenerzy w Polsce coraz więcej wiedzą i mogą przenosić, to co podpatrzą, na polski grunt.

W Hiszpanii planuje się wszystko nie tygodniami, ale tam wprowadza się tak zwane mikrocykle i według tego ustala się ćwiczenia i obciążenia zawodnikom. Wszystko jest przemyślane i nie ma mowy o improwizacji.

Czyli w Polsce tego nie ma? Wszystko jest planowane z dnia na dzień, czy o co chodzi?
Nie, nie. Różnice tkwią w szczegółach. Nie chodziło mi o Ekstraklasę, a przede wszystkim o grupy młodzieżowe. Jeśli chodzi o najwyższy poziom ligowy, to w polskich klubach mamy pełen profesjonalizm, ale w grupach młodzieżowych wygląda to już dużo gorzej.

Jak narodził się pomysł wyjazdu do Madrytu?
Jurek był piłkarzem Realu Madryt, dlatego był w stanie pomóc załatwić taki wyjazd. Często rozmawiamy i któregoś razu po prostu narodził się taki pomysł, a później go zrealizowaliśmy.

Brat przekazywał jakieś uwagi przed wyjazdem? Chociażby o zachowanie w klubie, w Valdebebas?
Tak, tak. Cały czas praktycznie jesteśmy na telefonie, mamy stały kontakt. Jeśli chodzi o Valdebebas, to tam również widać niesamowitą organizację pracy. Tam każdy, od pani sprzątającej, po ochronę i ludzi, pracujących w biurach do pierwszego trenera wie jak ma pracować i jakie są jego obowiązki. Jurek na pewno dał kilka wskazówek, chociażby takie, aby nie rozpowszechniać zdjęć, które gdzieś tam zrobimy w ośrodku, bez zgody klubu.

Kiedy Jerzy Dudek był jeszcze zawodowym piłkarzem, często pytał pan o metody szkoleniowe trenerów w Realu?
Oczywiście, jeśli chodzi o szkolenie, to Jurek jest na bieżąco ze wszystkimi nowinkami, dlatego często pytałem o różne sprawy. Nie ma co ukrywać. Dlaczego miałbym nie skorzystać z tak przydatnych uwag?

Myśli pan, że Jerzy mógłby jeszcze wrócić do zawodowej piłki? Ostatnio pojawiły się spekulacje na temat powrotu do grania. Wymienia się Wisłę Kraków, Podbeskidzie Bielsko-Biała.
Wszystko jest możliwe. Jurek jest w dobrej dyspozycji. Ostatnio mieliśmy okazję wspólnie świętować Nowy Rok. Trochę potańczył i widać było, że jest w formie.

Dudek Dance?
(śmiech) Jest w wysokiej formie, więc jeśli tylko by chciał, to spokojnie w polskiej lidze by sobie poradził. Ale z tego co mi wiadomo, to w najbliższym czasie nie zagra w żadnym zespole.

Miał pan okazję rozmawiać z José Mourinho. O czym rozmawialiście?
Po treningu w Valdebebas Mourinho podszedł do mnie i zapytał mnie: Dudek? Kompletnie mnie zaskoczył. Szczerze mówiąc, chciałem z nim tylko zrobić zdjęcie, a tu podszedł do mnie i zaczął wypytywać o Jurka. Co u niego, czy gra jeszcze w piłkę?… Byłem w niezłym szoku!

Uważam, że jest to fantastyczny trener. Wspaniały, dlatego sama rozmowa z nim, choć może nie za długa jest powodem do dumy. Jest geniuszem piłkarskim. I muszę przyznać, że to zupełnie dwie osoby – Mourinho na ławce trenerskiej czy w sali konferencyjnej, a Mourinho poza boiskiem, w prywatnym życiu, co potwierdza także Jerzy.

Chciałby pan być takim trenerem jak Mourinho?
O Portugalczyku można mówić jedynie w samych superlatywach. Chciałbym być takim trenerem i dla mnie to niedościgniony wzór.

Poza anegdotą z Pepe, który krzyczał do Cristiano Ronaldo: Patrz, Dudek! Coś jeszcze ciekawego się działo?
Nie, ale trzeba przyznać, że było to również zaskakujące doświadczenie.

Piast Gliwice zyska przed rundą wiosenną dzięki wyjeździe panów do Madrytu?
Na pewno, przecież po to tam pojechaliśmy. Rozmawialiśmy z kilkoma trenerami, zdobyliśmy doświadczenie i będziemy chcieli pewne spostrzeżenia wykorzystać. Nie ma co porównywać Realu Madryt do Piasta, bo przepaść jest ogromna, ale na pewno znajdą się pewne kwestie, które będzie można wykorzystać na polskim podwórku.

Portal Weszło! niezbyt przychylnie odniósł się do pańskiego stażu w Realu Madryt. Pozwolę sobie zacytować fragment: „Tak właśnie wygląda większość tych sławetnych staży. Nie wszystkie, ale większość. Stanie chłop za ogrodzeniem, gdzie – za przeproszeniem – ch**a widać, zamieni DOSŁOWNIE dwa zdania z trenerem, a potem wraca jeden i z drugim i opowiada o przenoszeniu standardów. Śmiech na Sali”. Jakby pan się odniósł do tego?
Nie mam z tym najmniejszego problemu. Po pierwsze, nie oglądałem Realu Madryt zza płotu, bo byliśmy bezpośrednio w Valdebebas i mieliśmy okazję być w miejscach, gdzie chyba jedynym Polakiem był tam jak na razie Jerzy Dudek. Po drugie, mieliśmy okazję rozmawiać z trenerem rezerw (Alberto Torilem – dop.red.), który chyba nie jest tam anonimową osobą, prawda? Rozmawialiśmy z trzy, cztery godziny, analizowaliśmy wspólnie nasz mikrocykl, który wdrażamy w Piaście. Zdobyliśmy spore doświadczenie i nie ma co komentować czyjejś opinii. Mógłbym zapytać, co to za portal w ogóle? Często takie opinie podejmują mali ludzie, którzy nie do końca znają realia.

REKLAMA

Komentarze

2013.01.19, godz. 12:44, wierny
w sylwestra Darek i Jurek Dudek byli w zakopanem widziałem ich na żywo
2013.01.19, godz. 12:14, grzechu77777
Przejście Figo to byłby pikuś przy przeprowadzce Ikera do Barçy. Transfer nierealny, jednakże sonda wyraźnie pokazuje jak wielkim szacunkiem cieszy się Iker w Katalonii, także nie obrażajcie Barcelony i VV szczeniackimi komentarzami. Trzymać poziom !
2013.01.19, godz. 11:43, Electric Lemon G
kra7me
a szczesny w barcy to po co?
hahaha kon by sie usmial
barca nikogo nie bedzie kupowac, wychowankow sie ogra i tyle
2013.01.19, godz. 11:37, Mixu
Ludzie ogarnijcie sie trochę... To że chłopak ma teraz normalne życie ,bo nie został karłem to wcale nie znaczy wszystko przez hormony... Jeśli może grać i inni co się na tym znają pozwalają mu grać to chyba nie ma w tym nic złego ,bo są tacy którzy się na tym znają lepiej :) A CR7 w MU też był szybki i miał świetną technikę. No i jakoś nikomu to nie przeszkadzało ,a Messi techniki i opanowania też nie dostał od leków :D
2013.01.19, godz. 11:28, kondratievski
Kibice Realu , coś dla Was ! Koniecznie musicie to zobaczyc i pomóc ! Coś dla kolekcjonerów. http://www.sandecja.com.pl/22,1083,Sandecja_wspomaga_Czarnych_Jaslo_.htm
2013.01.19, godz. 08:29, KayRay
saxxon

Rzeczywiście coś z nim jest nie tak... Jakieś nienaturalnie wielkie uszy i przerośnięty nos. Żuchwa też dosyć duża. Wałów nadoczodołowych aż tak wielkich nie ma, ale też trochę większe niż u przeciętnego człowieka. Chyba te ilości hormonu wzrostu, które przyjął walcząc ze swoją karłowatością były jednak ciut większe niż sądzi trueman. Moim zdaniem to koksiarz. Może nie aż taki jak Hardkorowy Koksu, ale swoje przyszprycował.

A trueman śmiesznie się zagotował :) Beka z niego.
2013.01.19, godz. 01:57, saxxon
przesprycowany messi jest bankowo

Akromegalia (łac. acromegalia, ang. acromegaly) – choroba spowodowana nadmiernym wydzielaniem hormonu wzrostu
Objawy i przebieg
Rozrost tkanek miękkich – stóp i dłoni, żuchwy, nosa (wczesny objaw[1]), małżowin usznych, języka, wałów nadoczodołowych

a teraz looknij sobie na to zdjecie - wszystko pasuje
http://4.bp.blogspot.com/-JctCkHCNld4/TfMppS5i4kI/AAAAAAAABU0/VOC2oDpolDE/s1600/messi-face.jpg
2013.01.19, godz. 01:44, saxxon
trueman ja go za ręke nie złapałem i nie mówie o kwestiach kiedy byl dzieckiem.
ewentualnei zazywanie tych koksow przez tak długi okres zostawilo wklad az do dzisiaj i jest takim troche mutantem.
wiedz ze hormon wzrostu nie dodaje tylko wzrostu
ale zwikesza tez mase miesniowa, siłe i wytrzymalość.

dlaczego taki maly a tak szybko popierdziela z pilką - to ze dobrze ja prowadzi to ok ale takich jest wielu
to ze tak szybko z nia biega i przyspiesza to juz wyglada na Lancea
zreszta sami na niego mówice atomowy kurczak

Lance byl swietnym kolarzem po plaskich etapach - nagle zostal wymiataczem gorlaem a to jest niemozliwe; nie da się !
Messi ma technike i dobrze trzyma lewa noge ale bez szybkosci i przyspieszenia to moglby dzieci kiwac jak to mial w zwyczaju
przy jego warunkach fizycznych jest pewne ze nie jest pure
kiedys to wyjdzie
Roberto Carlos był mały i tak szybki ale jakie on miał nogi ? Drugi taki sie nie zdarzy.
2013.01.18, godz. 22:44, ikerowa
"Weszło" to naprawdę jakieś nie tego jest. Gdyby Pan Dudek pojechał na staż do Barcelony to, jestem pewna, że opisaliby sytuację zupełnie inaczej. Ale.... Zazdrość cóż...
2013.01.18, godz. 22:15, trueman
saxxon

I jeszcze jedno skurczybyku, jak byś musiał swojego dzieciaka faszerować zastrzykami, patrząc mu w zalane łzami oczy, wijącemu się z bólu to może byś oprzytomniał, nie życzę ci tego. Poczytaj trochę, popytaj mądrzejszych znajomych i stul pysk na przyszłość, bo jeśli nie widzisz różnicy między tymi przypadkami, to znaczy, że ja straciłem czas, a ty głupi jesteś i głupim będziesz.

Nie skomentuje adminów, którzy jednym artykułem mogliby załatwić sprawę i raz na zawsze wyjaśnić tą kwestię, ale widocznie nie jakość, a ilość ma na tym forum znaczenie.
2013.01.18, godz. 22:06, trueman
saxxon

Nic mnie tak nie denerwuje jak ludzka głupota, a najbardziej takie mentalne karły jak ty, które wiążą sprawę LA z Messim. Trzeba być totalnym popaprańcem, by pisać takie idiotyzmy, obrzydliwym i zwyczajnie podłym.

Krótkie wytłumaczenie kwestii hormonu (cytuje materiał z sieci z którym w 100% się zgadzam):
"W największym skrócie – każdy z was „zażywał” hormon wzrostu, ponieważ u zdrowego człowieka produkuje go przysadka mózgowa. Nie jest to nic sztucznego – hormon wzrostu to w pełni naturalny „składnik” naszego ciała. Organizm Messiego tego hormonu nie produkował, w związku z czym trzeba było mu go podać w inny sposób – w przeciwnym razie chłopak byłby kaleką (chorował na karłowatość przysadkową). Na tej samej zasadzie organizmy wielu ludzi nie produkują insuliny, za której produkcję odpowiada trzustka. I wówczas też insulinę podaje się „zewnętrznie”. Prawdopodobnie wielu z was zna cukrzyków, którzy muszą regularnie przyjmować insulinę i zgaduję, że nikt z was nie robi im z tego powodu wyrzutów.
Messi nie przyjął więcej hormonu wzrostu niż każdy z was – wy też go przyjmowaliście, z tą różnicą, że mieliście to szczęście, że wasz organizm działał prawidłowo i że swój hormon dostaliście za darmo, a Messi musiał za niego płacić i trochę pocierpieć (co za tym idzie – nie przyjął więcej hormonu wzrostu niż inni piłkarze, wręcz przeciwnie). Nie szprycował się, tylko dzięki zdobyczom medycyny wyrównywał szanse. Mały, 11-letni dzieciak, który walczył o normalne życie. Walczył o to, by nie wytykano go na ulicach palcami i nie mówiono, że jest dziwadłem. Udało się na tyle, że trochę urósł. Wciąż jest niski, ale nie został karłem.
To też cytat:
"Tylko ostatnia łajza może naskakiwać na Messiego z powodu choroby, z której udało mu się wykaraskać. Takich osób chciałbym zapytać: - A czy ty nie leczyłbyś swojego syna?"

Mam nadzieję, że przemyślisz swoje słowa i więcej takich bzdur wypisywać nie będziesz, ćwoku jeden.
2013.01.18, godz. 21:58, ppiotrekk
weszlo to portal dla hejterów, więc się nie dziwie, że wszystko oprócz jednego sezonowego klubiku im nie pasuje. No ale jak się współpracuje z takimi ludźmi o wątpliwej reputacji jak Kowalczyk (który notabene ostatnio wpadł w taki alkoholowy cug, że od paru tygodni słuch o nim zaginął) to nie ma się co dziwić, że się głupoty wypisuje.
2013.01.18, godz. 19:54, BenekCristiano
Raúl Is The Best

Za grosze to ciebie mozna sprzedać, napewno jacyś ruscy by się zainteresowali. Byleby z dala od internetu i Polski.
2013.01.18, godz. 19:03, Andzel
prof85

barca nie trzyma Valdesa bo real ma wychowanka tylko dlatego ze oni maja prawie wszystkich wychowankow jak bys nie zauwazyl. nie muszą kupować tylko wychowują i mają z tego wyniki są najlepsi na świecie. akurat co do valdesa to raczej jak on odejdzie to dla barcy to raczej nie bedzie osłabienie. Nie rozumiem takiego gadania sezonowców jak ty -.- ośmieszsz sie i tyle.
2013.01.18, godz. 18:59, saxxon
Lance oburzył putki
Winfrey zadała mu pięć pytań. Były kolarz miał odpowiadać tak albo nie.
- Czy brałeś niedozwolone środki?
- Tak.
- Czy wśród nich było EPO?
- Tak.
- Czy przyjmowałeś testosteron, kortyzon i hormon wzrostu?
- Tak."

a przeciez w skaldzie fcb biegla mały Lance; na tych samych koksach.
2013.01.18, godz. 17:50, RealMadrid7Hala
nie na temat dziś Nacho ma urodziny już 23
2013.01.18, godz. 16:58, wadix
  valverde1 - BAN (Zaśmiecanie )   3 dni
2013.01.18, godz. 15:05, blue
Weszło to wyjątkowo gów***** portal. Zdziwiłbym się, gdyby coś pozytywnego napisali o tym, czy jakimkolwiek innym wyjeździe szkoleniowym. Najłatwiej krytykować tych, którzy próbują coś robić.
2013.01.18, godz. 14:54, tummie
@kukocz
No ja takiego szczęścia nie mam tak często jeżdzić na mecze, chociaz w zeszłym roku byłem przy Concha Espina. Co do ekipy to sie zgadzam, Zamo, Mitchel, Sanchez, Hierro i pozniej to wejscie mlodych (Raúl, Morientes,)...Jednak najmilej wspominam chyba mecz CL z Juve, kiedy bałem sie ze mogą dostać Manite, a ugrali to! Pamietam ze do konca roku w szkole chodzilem z dumnym podniesionym czolem (bo wiekszosc to byli sezonowi fani mocarnego Juve). Oczywiscie jestem z Realem cały czas, jednak przyznam ze erę Galácticos (od przyjscia Owena) juz pozniej nieco odpuscilem. A teraz też brakuje tego czegoś, tej duszy ale jest za to worek pieniędzy...
2013.01.18, godz. 14:29, kukocz
@tummie - :) ciezko zapomniec 0-5 z milanem ale latwiej bylo przelknac ta gorzka pigulke niz np 0-5 z Barça. Ja jestem z Realem od 1987 roku a wiec podobnie jak Ty , i musze przyznac ze najmilej wspoinam tamta ekipe oraz lata 90 - Hugo , Butre , Mitchel ,Zamorano , poczatki Raúla , Redondo ....to byly czasy. Po roku 2000 do teraz bylem na Santiago Bernabéu na meczach ponad 20 razy staram sie byc 2 razy w roku w Madrycie ale z roku na rok jakby mniej frajdy z tego jest , mimo ze ogladam kazdy mecz i denerwuje sie tak samo to troche irytuje mnie postawa obecnego Realu. Chyba co niektorzy zawodnicy zapomnieli dla jakiego klubu graja.:(
2013.01.18, godz. 12:25, tummie
@kukocz
Haha, tez ryczałem po tym pamiętnym meczu z Milanem 0-5. Do tej pory Milan dla mnie to większy rywal niż Barça; Ja Real pokochałem od 1988 i dwumeczu z PSV (przegrany niestety). Sądząć po nicku to i starą ekipę Chicago tez pamiętasz:)
Ale odkąd sledze klubowe wydarzenia to nie pamiętam zeby ktos tak zdominował i przez tak dlugi czas wszystkie rozgrywki jak teraz Barcelona (sukcesy i jakość gry)
2013.01.18, godz. 12:11, fernandotorres
Tak odnośnie transferów... Real będzie się musiał zaopatrzyć w jakiegoś dobrego II bramkarza - który pogodzi się z rolą zmiennika, ale zarówno będzie młody i niezły. Dodatkowo prawa obrona (powrót Carvajala, albo ktoś inny tylko nikt prócz Lahma nie przychodzi mi na myśl), ofensywny pomocnik w miejsce Kaki (bardzo dobry by był Isco lub Goetze - tyle, że to kolejny Niemiec). Co do reszty pozycji to raczej bez zmian. Kurcze szkoda, że nie ma na prawdę wielkich talentów w naszej szkółce, bo wtedy to ich wprowadzało by się do pierwszego składu zamiast kupować gwiazdy.
2013.01.18, godz. 12:01, czendo
Pokal,uświadom sobie jedną rzecz-w piłce jest lepszy ten kto strzela więcej goli.
2013.01.18, godz. 11:56, paulabdg92
Fajna sytuacja z Mou i Pepe ; )
2013.01.18, godz. 10:30, Raul Is The Best
kqmil

Była to bardzo solidna ekipa. Właściwie w tych latach to była to najlepsza drużyna w Europie moim zdaniem. Ale potem też trzeba pamiętać bo w 2003 roku mieli świetnych zawodników - na podobnym poziomie co Real.

Zaś co do porównywania to ciężko stwierdzić czy byli lepsi od Realu z 2002 roku czy Barçy. Z Realem walczyli w półfinale LM w 2003 roku i wygrali, ale na styku, i gdyby Figo karnego strzelił byłoby po meczu. Zaś z Barçą obecną... nie mam pojęcia. Ale wydaje mi się, że i Juventus z 2003 roku, i Real z 2002 i Man U z 1999 daliby sobie radę z obecną Barçą 2009-2011
2013.01.18, godz. 10:22, Raul Is The Best
NathanFCB

To co pijecie z radości, że w końcu nie będziecie mieli słabej pozycji jaką do tej pory była bramka ;d

Też bym się cieszył na waszym miejscu, ale niestety nie mogę, bo z nowym bramkarzem Realowi nieznacznie trudniej będzie wbijać gole na Camp Nou.

A Casillas jest nasz ! Weźcie sobie CR - opylicie go za grosze i kupicie bramkarza.
2013.01.18, godz. 09:03, werema
na końcu jak pojechał po weszło. rozj**alo to mnie. ;)
2013.01.18, godz. 07:47, Pokal
Barça chce Neuera ha ha szybciej Pepe ściągnie z Barçy kogoś niż odda im bramkarza lub kogokolwiek bo już takie bzdury wypisują,ja pamiętam juve z roku 96 wkurzyłem się bo kibicowałem Ajaxowi ale juve w karnych wygrał w finale
po przykładzie Chelsae nie zawsze wygrywa lepszy a Ajax lata 95-96 grał pięknie
2013.01.18, godz. 07:40, ronnie3000
Weszlo ladnie pojechalo, ale najwazniejsze ze maja duzo racji. Dudkowi pozostalo tylko zaprzeczac
2013.01.18, godz. 06:06, wadix
  Marcines - BAN (Zaśmiecanie )   3 dni
  damcio145 - BAN (Zaśmiecanie )   3 dni
  mutikax - BAN (Caps Lock )   7 dni
2013.01.18, godz. 02:03, Kowi10
Ja również jestem fanem Juve i to była kapitalna ekipa ale niestety mieli pecha w finałach LM :)
2013.01.18, godz. 01:58, beejay
Gliwice <3
2013.01.18, godz. 01:13, olimp666
kukocz mam ten mecz jak cos 5-0 w polfinale lm z milanem wielkim milanem fantsatycznym tak jak powiedziales rozbili swietny real w proch i pyl wyobrazacie to sobie w polfinale lm??? po 1-1 na sb, tamtem milan barca 2009 real 2000 ajax 1972 real 1958 bayern 1975 to chyba najlepsze druzyny w historii. ja mam tyle lat ze wiem i pamietam duzo pytajcie jak cos...heehehe
2013.01.18, godz. 01:05, olimp666
oni tak sie nadaja na trenerow jak ptak w spodniach na weza ogrodowego do podlania pol hektara ziemi!!!
2013.01.18, godz. 01:02, kukocz
kqmil- to byla bardzo dobra ekipa , moj przyjaciel wielki fan "starej damy" bardzo czesto ich wspomina mieli troche pecha bo przegrali 3 razy w final LM w.... 5 lat!!! (dortmund ,Real i milan) del piero, zizu, deschamps , davids, inzaghi swietni zawodnicy tam grali , juventus zawsze potrafil zbudowac silna ekipe...ale chyba jednak to nie ten poziom co Real z przelomu wiekow i obecna barca.:) moze Milan z Van bastenem , Gulittem , Maldinim , Baresim to tak , oni jako pierwsi spowodowali ze plakalem po meczu kiedy przegralismy 0-5 a mielismy ekipe nie z tej ziemi z Hugo , Mitchelem , Butre i innymi....:)
2013.01.18, godz. 01:00, kukocz
kqmil- to byla bardzo dobra ekipa , moj przyjaciel wielki fan "starej damy" bardzo czesto ich wspomina mieli troche pecha bo przegrali 3 razy w final LM w.... 5 lat!!! (dortmund ,Real i milan) del piero, zizu, deschamps , davids, inzaghi swietni zawodnicy tam grali , juventus zawsze potrafil zbudowac silna ekipe...ale chyba jednak to nie ten poziom co Real z przelomu wiekow i obecna barca.:) moze Milan z Van bastenem , Gulittem , Maldinim , Baresim to tak , oni jako pierwsi spowodowali ze plakalem po meczu kiedy przegralismy 0-5 a mielismy ekipe nie z tej ziemi z Hugo , Mitchelem , Butre i innymi....:)
2013.01.18, godz. 00:48, barcacule1
Ten weszlo to troche racji ma...
Mowie to jako Polak, ktory na chwile odstawia kibicowanie na drugi plan, anie jako kibic Barçy. Juz samo to jak mowi o sprzataczce swiadczy o tym ze niewiele widzial. Bo co do pracy Polacy na pewno wykonuja ja lepiej niz Hiszpanie.
Niemniej jedank ciekawy wywiad :D
Pozdro
2013.01.18, godz. 00:34, kukocz
Hej chyba byli na meczu z Celta w pucharze i z Sociedad a nie z Saragossa ? albo ja cos pomylilem ale skoro byli od piatku do piatku to ostatnio z saragossa gralismy chyba w listopadzie :)
2013.01.18, godz. 00:10, kqmil
Mam pytanie do kibiców Realu:
Pyta Kibic Realu Madryt

Czy jest tu kibic która pamieta Juventus z lat 1996-2001.
Temat:Czy juventus z lat 1996-1999 był na poziomie Realu z lat 1997-2002, lub barcelony z lat 2009-2011
2013.01.17, godz. 23:40, Za
Weszlo, hehe :-)
Weszlo nadaje sie do komentowania polskiej pilki, to fakt, ale jakiekolwiek proby komentowania innych lig, zwlaszcza hiszpanskiej, no bo sa zdziecinnialymi fascynatami Barcelony, jest z ich strony slabe. Weszlo - polskie bagienko - ok; inne ligi - out.
2013.01.17, godz. 23:20, barcanogracias
Valdes quedate, kto nam będzie szmaty wpuszczał :( ciekawe kto przyjdzie za niego, stawiam na De Geę, ewentualnie Courtois, Neuer i Hart nie do wyciągnięcia (no chyba, że Pepowi odwali w Bayernie i zechce wymiany na tego pierwszego, ale to brzmi surrealistycznie)
2013.01.17, godz. 23:10, mutikax
haha na stronie barcy ludzie z nickami messi99, messi98, leomessi99 itp
pisza komentarze typu :
"valdes to najlepszy bramkarz zaraz po buffonie, harcie, i neurze
barca musi kupic jednego z nich"
2013.01.17, godz. 23:09, Marcines
@ SuchyKibic:
doskonale to zrozumiałem, sądzę że nawet guardiola by go tam nie chciał
2013.01.17, godz. 23:07, NathanFCB
prof85 - Nie przedłuży to już OFICJALNE info. W czerwcu 2014 roku, kończy mu się kontrakt. Więc w tym roku opuści Barcelone.
2013.01.17, godz. 23:04, NathanFCB
SuchyKibic - Bayern by na to nie poszedł. Walić Valdka, zranił me uczucia :< Może wymiana Valdes - Iker? W końcu Valdes Wam lubi pomagać, jak 1 mecz o SP.
2013.01.17, godz. 23:02, SuchyKibic
Marcines.. nie zrozumiałeś pewnej ironi... Pep + Bayern i te sprawy :)
2013.01.17, godz. 23:01, Marcines
@SuchyKibic:
no już na pewno bayern na to pójdzie, neuer jest dużo lepszy..możemy wam dać adana, ostatnio w bardzo dobrej formie..
2013.01.17, godz. 23:01, prof85
NathanFCB

A ja Ci mowie ze przedluzy. Walczy o wyzsza pensje. Co do samego VV to kto go wezmie jak on taki slaby jest? Przeciez to jest zwykly sredniak a trzymaja go tylko dlatego ze Real ma wychowanka swiatowej klasy i Barça tez chce miec swojego...

A co do wypocin panow z WESZLO to nie ma co komentowac. Zamiast sie cieszyc ze chociaz troche z tych lepszych klubow do nas przywioza to dogryzaja jak wiekszosc polakow... z zazdrosci! Pozdrowki
2013.01.17, godz. 22:59, NathanFCB
A co do tego wywiadu to Dudek się kompromituje. Liże dupe Realowi i Moł, że co niedościgniony wzór? Co za debil. Real ma na niego wywalone :D.
2013.01.17, godz. 22:59, SuchyKibic
NathanFCB .. może wymiana Neuer <-> Valdes :))
2013.01.17, godz. 22:58, Marcines
szkoda, że odchodzi, liczyłem na więcej jego błędów w meczach z nami ; d
2013.01.17, godz. 22:57, NathanFCB
Valdes nie przedłużył kontraktu z Barçą! Latem tego roku prawdopodbnie zostanie sprzedany. Oddacie nam Casillasa?
2013.01.17, godz. 22:54, Piciasso
W tym weszło to ładni idioci pracują, dobrze, że tam nie zaglądam.
2013.01.17, godz. 22:48, Kindziuk
Weszło trafnie opisał cały ten śmieszny wyjazd. Chłopy pogadali z wielkim Mou dwie minuty pod płotem i w porty narobili ze szczęśćia, a przecież na takich stażach nie o to chodzi, żeby zamienić dwa słowa z najlepszymi trenerami. Jakby nie mogli się gdzieś umówić i pogadać te 45 minut.
2013.01.17, godz. 22:48, Filip777
wtf ten na zdjęciu to dudek xD?

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze!

REKLAMA

archiwum

gorące tematy

profil

Pamiętaj, że sposób wyświetlania Aktualności i Komentarzy zawsze możesz dostosować do swoich potrzeb!

- Twój profil -

reklama

Sklep Realu Madryt

dołącz do nasreklama