Odbył się Mecz Nadziei

Wygrała drużyna Casillasa

Madrycki Pałac Sportu ugościł trzecią edycję Meczu Nadziei, nad którym patronat objął Iker Casillas i jego fundacja. Na spotkanie sprzedano wszystkie dostępne bilety, a przychody zostaną przeznaczone na stworzenie miejsc pracy dla młodzieży zagrożonej wykluczeniem społecznym. W obu drużynach zagrało wiele gwiazd, legend czy celebrytów, a całej imprezy nie przegapił także prezes Florentino Pérez.

Spotkanie wygrała drużyna biała dowodzona przez Ikera Casillasa. Do przerwy prowadziła 2:0 po bramkach Moraty i Butragueńo po asyście De la Reda. W przerwie oprócz pokazów wokalnych i tanecznych Casillas bronił strzały najmłodszych kibiców. Po przerwie do roboty wzięli się rywale. Niebiescy wyrównali dzięki bramkom Benito i Faceta w czerni (z programu El Hormiguero - Mrowisko), który uczcił swoją bramkę z karnego kolejnym widowiskowym eksperymentem. Na prowadzenie Niebieskich wyprowadził Bentito, ale w ostatnich momentach meczu Biali podkręcili tempo i strzelili trzy bramki. Dwa trafienia zaliczył De la Red, a wynik zamknął Adrián.

- Wielki dzięki za przyjście tutaj i wsparcie tego Meczu Nadziei, który mamy nadzieję będzie rozgrywany także w przyszłym roku, żeby ludzie znowu mogli nacieszyć się tymi fantastycznymi artystami. Wesołych świąt i oby jednym z prezentów był Mecz Nadziei 2013! - takimi słowami imprezę zakończył Iker Casillas.

Ekipa białych: Casillas, Butragueńo, Hierro, De la Red, Morata, Chema Martínez i José María Manzanares.
Także grali: Santiago Segura, Sebastián Belluscio, José de Rico, Melendi, Manuel Quijano, Raúl Quijano, Andy, San Bernardino i Adrián Rodríguez.
Trener: Luis Aragonés.

Ekipa niebieskich: Codina, Morientes, Guti, Álvaro Benito, Llorente, Carlos Sobera i Alberto Contador.
Także grali: Henri Mendez, Xuso Jones, David Otero, Óscar Quijano, Héctor Polo, Lucas, El Hombre de Negro, Florentino Fernández i Huecco.
Trener: José Ramón Sandoval.

Więcej zdjęć znajdziecie na oficjalnej stronie klubu i stronie Marki.