/ własne

Castilla zdobywa mistrzostwo!

Real Oviedo 1:0 Real Madryt Castilla

O godzinie 17:00 na murawę Estadio Nuevo Carlos Tartiere wybiegły jedenastki Realu Oviedo i Realu Madryt Castilli. Stadion, mogący pomieścić nawet 30 tysięcy ludzi, nie zapełnił się w całości. To jest w końcu trzecia liga, a miejscowi kibice pamiętają jeszcze dobre czasy swojej drużyny w Primera División. Mecz miał swoją stawkę, gospodarze ciągle pozostają w walce o play-offy, natomiast goście chcieli zapewnić sobie mistrzowski tytuł. Castilla rozpoczęła spotkanie w następującym składzie: Jesús, Carvajal, Casado, Mendes, Iván, Mandi, Juanfran, Álex, Morata, Mosquera i Jesé.

Po dosyć wyrównanym początku, przeważać zaczęli piłkarze Realu Oviedo. Świetną okazję zmarnował Nano, ale udało się chwilę później. W 34. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie, a autorem gola był Óscar Martínez. Castilla nie potrafiła zareagować na straconą bramkę. Piłkarze z Oviedo zasłużenie schodzili na przerwę, prowadząc 1:0.

Castilla po przerwie zaczęła grać o wiele lepiej. Mimo tego, nie stwarzała żadnych okazji. Po godzinie gry na boisku pojawił się Denis, zmieniając Mosquerę. Dziesięć minut później dobrze uderzył Jesé, ale Lledó obronił. Kolejną szansę na wyrównanie miał Casado z rzutu wolnego, lecz jego strzał przeleciał nad bramką gospodarzy. W 78. minucie Álex opuścił plac gry, a jego miejsce zajął Omar. Piłkarze Castilli atakowali, ale robili to bez wiary i po prostu słabo. Sędzia przedłużył mecz o cztery minuty, podczas których nie działo się nic godnego uwagi, a po ostatnim gwizdku przyszedł czas na świętowanie.

No i stało się, Real Madryt Castilla został mistrzem pierwszej grupy Segunda División B. Lugo niespodziewanie przegrało u siebie, dlatego mimo porażki piłkarze Królewskich mogą cieszyć się z tytułu. Szkoda, że nie udało się dzisiaj wygrać, ale piłkarze pracowali na ten moment przez cały sezon. Porażka z Realem Oviedo schodzi jednak na dalszy plan, ponieważ podopieczni Torila mogą teraz świętować. Oczywiście, to tylko krok w kierunku awansu, na Castillę czekają jeszcze play-offy. Póki co, gratulujemy mistrzostwa!

Real Oviedo - Real Madryt Castilla 1:0
1:0 Óscar Martínez (34')

Zdjęcia z meczu i pomeczowej radości piłkarzy Castilli.