/ as.com

Karanka: Drużyna kończy sezon na wielkim poziomie

Drugi trener po meczu

Jak ocenia pan 38 bramek w Lidze Cristiano?
Wygraliśmy trzy punkty, które już nie przydają się na nic wielkiego, i inne sprawy, jak rekord Cristiano, który dzięki swoim dwóm bramkom wyrównał rekord i także sprawił, że mamy najwięcej bramek w Lidze w tym sezonie. Te małe czynniki motywujące sprawiły, że drużyna kończy sezon na wielkim poziomie.

Podobała się panu postawa sędziego?
To był styl Mateu Lahoza, ten, w którym pozwala się grać. Z takimi sędziami lepiej się ogląda mecze, ponieważ wszyscy wychodzą, żeby grać w piłkę.

Co sądzi pan o meczu?
Pierwsza połowa była w naszym wykonaniu świetna. Na drugą, mając wynik 2:0, wyszliśmy trochę bez koncentracji. Villarreal grał swoją piłkę. Jeśli chodzi o nas, to w pierwszej połowie było więcej umiejętności, w drugiej więcej pracy.

A co powie pan o całym sezonie Villarrealu?
Zagrali naprawdę dobry sezon, udało im się awansować do Ligi Mistrzów. Na Bernabéu przez swoją grę sprawili, że mocno cierpieliśmy. Znowu udowodnili, jak dobrą są drużyną.

Czy sezon już się dłuży?
Czuje się, że to był ciężko rok, ponieważ wszystko dotarło do końca. Zostały nam jeszcze spotkanie w środę w hołdzie ofiarom z Lorki, gdzie pojedziemy z wielką wiarą, i mecz z Almeríą.