/ własne, marca.com

Oceny zawodników po meczu z Lyonem

Jak grali nasi?

Real Madryt pokonał w rewanżowym spotkaniu jednej ósmej finału Ligi Mistrzów Olympique Lyon 3:0. Poniżej prezentujemy oceny zawodników Królewskich wystawione przez redaktorów RealMadrid.pl. Skala 1-6.

Iker Casillas
Najwięcej kontaktów z piłką miał na przedmeczowej rozgrzewce, najważniejszą interwencję zaliczył jednak już podczas spotkania, broniąc przy bezbramkowym remisie groźny strzał zza pola karnego. Kolejną okazję do wykazania się miał dopiero w drugiej połowie, gdy uratował drużynę wespół z zawsze czujnym Sergio Ramosem. Prócz tego bez większych problemów, choć mógłby trochę bardziej koncentrować się podczas wykopywania piłki.
Sergio Ramos
Świetny mecz Ramosa, nie tylko niemal bezbłędnie blokował oskrzydlające ataki Francuzów, ale również podłączał się do ataku, dając wsparcie i tak dobrze już grającej formacji ofensywnej. Jeśli utrzyma formę, to pozostaje nam jedynie zacierać ręce w oczekiwaniu na jego pojedynki z Garethem Bale’em.
Pepe
Pod względem piłkarskiego rzemiosła bez zastrzeżeń – pewnymi interwencjami skutecznie przerywał akcje piłkarzy Lyonu, nie dopuszczając ich do sytuacji strzeleckich. Trudno jednak nie odnieść wrażenia, że momentami wejścia Pepego były aż nazbyt agresywne i powinny były skończyć się czerwoną kartką. Na szczęście dla Portugalczyka arbiter okazał się litościwy, Pepe powinien jednak uważać, ponieważ nie zawsze będzie trafiał na tak pobłażliwych sędziów.
Ricardo Carvalho
Razem z Pepe dobrze bronił dostępu do bramki Casillasa i choć nie ustrzegł się kilku drobnych błędów, przez większość spotkania pozostawał na oczekiwanym poziomie. Szkoda jedynie żółtej kartki, kolejna będzie bowiem skutkowała meczowym zawieszeniem, a w tej fazie rozgrywek każda absencja może mieć kluczowe znaczenie.
Marcelo
Dostał szansę pokazania, że również w wielkich meczach potrafi zagrać jako solidny boczny obrońca i wykorzystał ją w stu procentach. Rozkręcał się z każdą minutą, a szczyt formy osiągnął pod koniec pierwszej połowy, gdy najpierw strzelił cudowną bramkę, a chwilę później świetnie podał do Benzemy, który nie zdołał jednak pokonać Llorisa. Po przerwie trochę odpuścił, ale wpływ na to miało przede wszystkim groźnie wyglądające kopnięcie w kolano oraz chęć spokojnego utrzymania korzystnego wyniku.
Sami Khedira
Jak zwykle mało widoczny, bynajmniej nie oznacza to jednak, że robił mało. Trzymał się głównie środka pola i strefy defensywnej Królewskich, biorąc jednak pod uwagę słabe zakończenie jedynej akcji, w której zapędził się pod pole karne Lyonu, nie można mieć mu tego za złe. Dobrze wspierał niepodzielnie rządzącego w środku pola Xabiego Alonso.
Xabi Alonso
Imperator! Dzielił i rządził w środku, inicjując niemal każdą akcję Blancos. Za każdym razem doskonale wiedział, co zrobić z piłką, by przynieść zespołowi jak najwięcej korzyści. Gdyby tego było mało, popisał się również cudownym podaniem, po którym chwilę później pierwszą bramkę zdobył Marcelo.
Mesut Özil
Nie był w najwyższej możliwej formie, przegrywał pojedynki fizyczne, do tego tracił sporo piłek, mimo wszystko jednak nie poddawał się i cały czas szukał gry, co w drugiej połowie zaowocowało bramkami Benzemy i Di Maríi. Po raz kolejny to właśnie jego podania okazały się kluczowe dla losów meczu, co tylko utwierdza w przekonaniu, że biorąc pod uwagę stosunek ceny do jakości Mesut jest jednym z najlepszych transferów ostatnich lat.
Ángel Di María
Wyraźnie rozpoczął mecz z najwyższym poziomem zmotywowania, bo biegał jak szalony, starając się cały czas nieść zagrożenie obrońcom Lyonu. Może nie zaczarował żadnym magicznym rajdem, ale za to w odpowiednim momencie zachował zimną krew i bardzo ładnym podcięciem ustalił wynik meczu.
Cristiano Ronaldo
Głowa chciała, ale ciało jeszcze nie pozwalało. Wyraźnie widać było, że Ronaldo nie do końca wyleczył kontuzję, przez co w kilku kluczowych momentach zabrakło mu szybkości bądź dokładności. Może niepotrzebnie ryzykował zdrowiem, wiadomo było jednak, że ambicja nie pozwoli mu przegapić takiego spotkania, a jakby nie patrzeć swoje zrobił, zaliczając wysokiej klasy asystę przy bramce Marcelo. Mimo wszystko z Atlético mógłby chyba jednak odpocząć.
Karim Benzema
Niekwestionowany bohater całego dwumeczu. Nie tylko w obu spotkaniach zdobył kluczowe bramki, ale również pracował jak nigdy, stwarzając sobie kolejne sytuacje, a także wspomagając kolegów z drużyny. Od czasu zdobycia bramki na Stade Gerland za każdym razem, pomijając mecz z Deportivo, prezentuje wyśmienitą formę, stając się poważnym konkurentem dla powoli wracającego do zdrowia Higuaína. Oby dziś podtrzymał świetną passę.