REKLAMA
  • polski
  • english

Nie jesteś zalogowany! - Zaloguj się!

reklama

szukaj


 

aktualności

2011.01.29, godz. 00:00, dziobo / RealMadryt.pl

Dudek dla RealMadryt.pl: Real i Barcelona to bracia po innych matkach

Zapraszamy do lektury drugiej części wywiadu z Jerzym Dudkiem. Poruszamy w nim rozpoczętą w pierwszej części kwestię jednej z pasji Dudka, jaką jest golf, dowiadujemy się w pewnym stopniu, jakie tajemnice kryją piłkarskie szatnie i dlaczego bardziej bolą go porażki Liverpoolu niż Realu.

Czuje się pan jeszcze emocjonalnie związany z Liverpoolem? Gdy Kenny Dalglish objął stanowisko menedżera tego zespołu, Xabi Alonso umieścił na swoim twitterze wpis wspierający nowego trenera The Reds.
Może to, co powiem, będzie trochę niepopularne, ale porażki Liverpoolu bolą mnie bardziej niż Realu Madryt. Widząc, co dzieje się już trzeci sezon w Realu – to znaczy w Liverpoolu, przepraszam – bardzo mnie to boli. Na jesieni byłem na meczu jubileuszowym Jimmy’ego Carraghera i po raz kolejny przekonałem się, że na Anfield są świetni kibice, jest fantastyczna atmosfera, takiej nie znajdzie się nigdzie.

Co jeszcze wyróżnia The Reds?
Liverpool jest świetnym klubem socjalnym, zresztą ja w takich klubach gram od początku – najpierw w Concordii Knurów, a więc w mieście górniczym, później był Rotterdam, który jest miastem robotniczym, gdzie ludzie się bardzo wspierają, bo jest ciężko w życiu. Potem pojechałem do Liverpoolu, miasta portowego, gdzie czasem można było zobaczyć wielką biedę. Teraz oczywiście jestem w innym miejscu, ale jestem bardzo emocjonalnie związany z tym klubem. Zawsze powtarzałem, że mam nadzieję, że Liverpool niebawem znowu będzie walczył o mistrzostwo Anglii.

Wspomniał pan o kibicach Liverpoolu – czy zwolennicy Realu dopingujący zespół w taki sposób jak podczas ostatniego meczu z Atlético u siebie, mogą w jakiś sposób dorównywać Anglikom?
To jest inna mentalność, nie można porównywać kibiców z różnych krajów, bo każdy ma inny sposób wspierania swojej drużyny. Gdy przyszedłem do Realu, byłem bardzo zaskoczony, że 80 tysięcy siedzi na trybunach i po prostu ogląda spotkanie, podczas gdy w Liverpoolu 45 tysięcy biło rekordy w głośności. Po kilku latach spędzonych w Madrycie wiem, jaka jest mentalność tutejszych kibiców. Większość chodzi na stadion, by po prostu obejrzeć mecz. Ich nie obchodzi, że inni śpiewają czy się wyzywają. Oni chcą iść na mecz jak do teatru czy do kina, by w rodzinnej atmosferze spędzić czas. Oczywiście mamy grupy zagorzałych kibiców, którzy dają z siebie wszystko przez 90 minut i czasami – tak jak to było podczas ostatnich derbów – wywierają taką presję na kibicach z innych sektorów, że im też się udziela ta atmosfera, dzięki czemu stadion żyje. Ale ogólnie podczas większości meczów mogłoby być głośniej, o czym mówi też Mourinho, który chciałby, żeby kibice częściej nam pomagali. Wiadomo, że jest to dodatkowy bieg dla zespołu.

Kończąc temat Liverpoolu, zagadnę pana o Stevena Gerrarda, którego nazwisko co jakiś czas przewija się w kontekście transferu do Madrytu. Czy poradziłby sobie w Realu, w tej lidze?
Myślę, że Stevie sprawdziłby się w każdym klubie i w każdej lidze. Jest to zawodnik obdarzony wspaniałym piłkarskim charakterem. Teraz, gdy urodziły mu się córeczki, nie jest już tak buńczuczny jak kiedyś. Na początku naszej znajomości czasami było bardzo ciężko, ale teraz jest praktycznie idealnym materiałem dla Realu Madryt. Wiadomo, że Anglicy mają problem z aklimatyzacją poza Wyspami, ale myślę, że poradziłby sobie z tą kwestią. Już podczas dwumeczu z Liverpoolem w Lidze Mistrzów mówiłem mu, że wszyscy czekają na niego i na Xabiego Alonso. Na razie Realowi udało się pozyskać tego drugiego. Kto wie, może w przyszłości uda się sprowadzić także Stevena.

Gerrard jest ikoną Liverpoolu, podczas gry Real ta ikona opuściła. A przecież gdyby Raúl – bo to o nim mowa – został w zespole, to teraz mógłby mieć nawet miejsce w pierwszym składzie.
Podobnie było z Ruudem van Nistelrooyem, który doskonale zdawał sobie sprawę, że nie ma większych szans na kontynuowanie kariery w Realu, i dlatego odszedł. Raúl stwierdził podobnie, zresztą widziałem, jak reagował, gdy Pellegrini odstawiał go powoli od składu.

Jak się zachowywał?
Był bardzo sfrustrowany, nie odpowiadało mu to. Rozmawiałem z nim o jego sytuacji, radziłem mu, żeby odszedł do Anglii czy do USA, bo to by było dla niego nowe doświadczenie, nauczyłby się angielskiego, na czym zresztą bardzo mu zależało. Dlatego też nigdy bym nie pomyślał, że podpisze kontrakt z Schalke. Jednak Niemcy musieli w jakiś sposób zawładnąć jego duszą, żeby się zdecydował. Rozmawiałem z Metzelderem i mówił, że to wspaniały klub, ma niesamowitych kibiców, w zarządzie też są świetni ludzie. Poza tym klub zagwarantował znalezienie szkoły dzieciom Raúla, także inne wszystkie rzeczy miały zostać zapewnione, a on miał się skupić na grze, więc zapewne ze względu na to wybrał ten klub.

Czy w szatni odczuwalny jest jego brak?
Jest zdecydowanie inaczej niż w poprzednim sezonie, ale ze względu na Mourinho. Ten człowiek robi ogromną różnicę. Podczas swojej przygody z piłką, a także podczas rozmów z kolegami nigdy nie słyszałem o tym, żeby zawodnicy aż w takim stopniu wierzyli trenerowi czy żeby był aż tak lubiany.

Kogo można uważać za lidera zespołu? Kapitana Casillasa, lansowanego przez Péreza Cristiano czy może to Xabi Alonso ma największe predyspozycje?
Cristiano w każdym meczu pokazuje, że na niego można liczyć, jest niekwestionowanym liderem, strzela bardzo dużo bramek i bije wszelkie rekordy. Jednak ten zespół ma kilku zawodników, którzy czują się bardziej odpowiedzialni za to, co dzieje się na boisku. Na pewno są nimi Iker, Sergio Ramos, Xabi Alonso, Cristiano, a nawet Marcelo. To są piłkarze, którzy mają decydujący wpływ na przebieg wydarzeń podczas meczu.

Rozumiem, że nie można mówić o swego rodzaju hegemonii kapitana. Kiedyś powiedziałeś, że chciałbyś mieć właśnie osobowość Casillasa.
Wcześniej było tak, że zdecydowanym liderem był Raúl, który miał wielki szacunek i posłuch. Teraz go nie ma, podobnie jak Gutiego i Míchela Salgado, którzy razem z Raúlem rządzili przez wiele lat. Później w ciągu roku wszyscy trzej odeszli. Ciężko zatem tak od razu wykreować jednego lidera. Myślę, że lepiej jest, gdy ten zespół ma więcej takich czołowych postaci, bo wtedy jest łatwiej wziąć odpowiedzialność w swoje ręce każdej kolejnej osobie.

Podczas Gran Derbi nikt nie zdołał tego zrobić. Drużyna jednak szybko wróciła na zwycięską ścieżkę. Kto odegrał kluczową rolę w podniesieniu morale po tym blamażu?
Największe znaczenie miała pozytywna postawa Mourinho, który po meczu zamknął szatnię i powiedział, że mamy zapomnieć o tej porażce, podnieść głowę do góry, szybko się podnieść i sami sobie pomóc, bo nikt za nas tego nie zrobi. Kluczem do sukcesu będzie wygrywanie kolejnych spotkań, liczenie na potknięcie Barcelony i wygranie rewanżu z nią na Bernabéu. Z doświadczenia wiem, ze ten, kto się śmieje, ten się śmieje ostatni. Podobnie było rok temu, kiedy w fazie grupowej Barcelona wyprzedziła Inter, ale Mourinho awansował później jej kosztem do finału. Ta wręcz wojna pomiędzy Mourinho i Barceloną trwa teraz w Hiszpanii. Wyobraźmy sobie jednak, co by było, gdyby Real nie miał swojej Barcelony i vice versa. Obie drużyny są to tacy bracia po innych matkach – niby się lubią, muszą trwać razem, ale jest między nimi rywalizacja.

W Polsce też jest pewnego rodzaju rywalizacja pomiędzy kibicami Realu i Barcelony, ale można powiedzieć, że obie grupy zaprzeczają w pełni stereotypom dotyczącym fanów dwóch odwiecznych rywali.
Tak, wiem coś o tym. Poza tym podczas ostatniego meczu na Camp Nou na trybunach było trochę kibiców Barcelony z flagami Polski i mnie pozdrawiali. Słyszałem zresztą, że często jeżdżą na mecze. Jest jednak pewna rzecz, która mi się nie podoba. Co prawda, jeśli mecz komentuje wielki fanatyk Barcelony, to oczywiste, że będzie stronniczy. Ale wkurzyło mnie to, jak usłyszałem, że podczas meczu z Barceloną padły słowa: „To są zawodnicy Realu czy jacyś przebierańcy”. To jest już cios poniżej pasa i z przykrością muszę stwierdzić, że niektórzy dziennikarze, także w Polsce, często uciekają się do różnego rodzaju szyderstw. Nie dość, że oczekują tego od piłkarzy, to jeszcze sami z nas szydzą. Dlatego dopóki my, kibice i piłkarze, nie nauczymy się szacunku do siebie – ale takiego na 100 procent – to ta rywalizacja nie będzie do końca zdrowa. Tymczasem musimy się szanować. Real Madryt ma inny wizerunek niż Barcelona, ale bierze się to z tego, że każdy jest postrzegany tak, a nie inaczej, z powodu zwycięstw. Wcześniej była epoka Realu Madryt, teraz jest czas Barcelony, a później znowu przyjdzie pora na nas.

Wspomniał pan o Gutim. Czy mógłby pan teraz wyjawić, co tak naprawdę stało się w szatni Realu w przerwie niesławnego meczu z Alcorcónem? Guti naprawdę zwyzywał Pellegriniego?
Niestety, tego nie mogę zdradzić, bo są to rzeczy dość poufne i najlepiej dla nas wszystkich by było, żeby takie rzeczy nie wychodziły poza szatnię. Wiem, że jakieś spekulacje były, ale nie chciałbym się do nich odnosić. Myślę, że piłka – i w ogóle sporty zespołowe – zostały wymyślone po to, żeby w jakiś sposób zaniechać wojnom na świecie. Czasami rzeczywiście tak to wygląda – co prawda nie mamy broni i nie strzelamy do siebie, ale adrenalina jest ogromna i czasami ktoś potrafi wybuchnąć i powiedzieć słowa, których w życiu nie przeszłyby mu przez usta. Jednak czasami tak bywa, że ktoś w przypływie emocji powie drugiej osobie rzeczy, których nie chciałby powiedzieć i które naprawdę bolą. Takich rzeczy w szatni jest naprawdę dużo.

Gutiego nie ma już w Realu, a to był pański główny kompan do gry w golfa. Z kim teraz spotyka się pan na polu golfowym?
Zostali mi tylko lekarze i fizjoterapeuci (uśmiech). Poza tym Sergio Ramos ma swój sprzęt do golfa, a poza tym jest patronem fundacji dla dzieci z zespołem Downa, dla których co roku gramy turniej golfowy. Granero też grywa w golfa, ale bardzo rzadko, podobnie jak Xabi Alonso. Ja, jeśli tylko mam czas, gram z lekarzami i fizjoterapeutami. Jeden z nich, Dani Martínez, który jest zresztą synem byłego piłkarza Realu, Pirriego, miał kiedyś prawie możliwość przejścia na zawodowstwo, ale zdecydował się na studia medyczne, skończył fizjoterapię i jest w sztabie medycznym Realu już prawie 15 lat. Tak więc poziom jest bardzo dobry. Szkoda, że Gutiego już nie ma, bo to był jedyny zawodnik, z którym mogłem po treningu wyskoczyć na partyjkę. On był tak samo zafascynowany golfem jak ja.

Od kiedy przechadza się pan z kijem po polu golfowym?
Dopiero w Hiszpanii zacząłem grać, ale szybko ten sport mnie pochłonął i stał się jedną z moich pasji. Dlatego jednym z moich marzeń jest to, by zmienić oblicze golfa w Polsce. Chciałbym, żeby golf był postrzegany w Polsce, jak to jest teraz w Hiszpanii. 20 lat temu ten sport był tutaj postrzegany jako dyscyplina dla snobów, a teraz jest to sport publiczny. Jest dużo pól golfowych, na które każdy człowiek może przyjść i odstresować się po pracy, wbijając kuleczkę do dołka. Chciałbym, żeby podobnie było w Polsce, bo to może być wspaniała zabawa dla wszystkich. A pól golfowych cały czas przybywa.

Może po karierze piłkarskiej czas na tę golfową? Jaki jest pański handicap?
Ciężko jest mi teraz dokładnie powiedzieć, bo przez to, że mamy tak wiele meczów, nie mam możliwości gry w żadnych turniejach. A żeby zejść poniżej zera, trzeba brać udział w wielu zawodach i dużo trenować. Rok temu mój handicap wynosił 12, a teraz gram na poziomie 8.

Przeczytałem w pana książce, że nikt nie ma takiego oka do detali jak Rafa Benítez. Czy po spotkaniu z Mourinho zmienił pan ten pogląd?
Obaj są genialni pod względem tego, jak patrzą na futbol. Praktycznie co tydzień Mourinho zaskakuje nas swoją wiedzą, swoim doświadczeniem. Jest to trener, który lubi ubezpieczać nas wszystkich, informować nas, co może nas spotkać za 15 minut czy pół godziny w każdej sytuacji meczowej. To świadczy o tym, jak wielkie ma doświadczenie, wie, jak dany rzut rożny może się skończyć, jeśli nie zrobimy tego czy tamtego. To są rzeczy, których nie da się kupić. Tak samo nie da się kupić doświadczenia, umiejętności gry na wysokim poziomie czy poruszania na salonach. Tego się w książkach nie wyczyta, a on od ponad dziesięciu lat jest trenerem na wysokim poziomie i tak samo jak Rafa Benítez jest bardzo wyczulony na to, by wszystkie detale nam wpajać. Widzę po naszym zespole, że wszyscy są skoncentrowani na jego wskazówkach, ale nie jesteśmy zaprogramowanymi robotami, bo potrafimy reagować na sytuacje meczowe.

Mourinho też to potrafi, czego dowodem może być sytuacja w przerwie meczu z Villarrealem, kiedy to podobno spontanicznie rozstawił butelki z Coca-Colą i wodą mineralną, żeby wytłumaczyć zespołowi taktykę na drugą połowę. Naprawdę tak to wyglądało?
Nie wiem, bo nie byłem w składzie na ten mecz…

Ale zapewne coś pan słyszał.
Była taka sytuacja, ale nie jestem w stanie potwierdzić, na ile „Marca” pisała prawdę, a na ile nie, bo nie czytałem tego artykułu. To jest kwestia chwili, czasami trzeba użyć najprostszych środków, by wytłumaczyć zawodnikom taktykę. W szatni mamy elektroniczną tablicę do przesuwania pionków po ekranie, podobną do magnetycznych, które kiedyś były w użyciu. Jednak tym razem się zepsuła, więc trener musiał awaryjnie chwytać się innych sposobów.

Mnie zaciekawił jeden szczegół – skąd w szatni piłkarskiej znalazły się butelki Coca-Coli?
Nie, to na pewno nie była Coca-Cola, tylko jakieś napoje energetyczne.

Czy nie jest tak, że piłkarze Realu mają siebie czasami wręcz dość? Ostatnio gracie co trzy dni, więc prawie cały czas przebywacie ze sobą, podczas gdy Barcelona udaje się na mecze wyjazdowe w dniu meczu.
Wszystko polega na tym, żeby doprowadzić do takiej sytuacji, żeby tak duża ilość meczów, którą rozgrywamy, nie doprowadzała nas do dużego znużenia. Chodzi o to, żeby wszyscy nadal z miłą chęcią przyjeżdżali na zgrupowania przedmeczowe. Mourinho świetnie nad tym panuje, nie dał się nawet nakłonić, by zrezygnować w nocy w hotelu przed meczami u siebie. Powiedział, że to jest coś, co zawsze robił, i na pewno z tego nie zrezygnuje. Musimy się, niestety, do tego dostosować i z tym żyć. Myślę, że dodatkowym argumentem za przedmeczowymi zgrupowaniami jest to, że przed sezonem przyszedł nowy trener i kilku zawodników, więc wspólne przebywanie ze sobą pomaga scalić zespół. Nie ma zatem tego złego, co by na dobre nie wyszło.

Czy myślicie już powoli o 1/8 finału Ligi Mistrzów, czy na razie żyjecie kolejnym meczem, a na rozmyślanie o przebrnięciu do ćwierćfinału przyjdzie jeszcze czas?
O tym mówiło się do dwóch dni po losowaniu. Na początku były wielkie emocje, tym bardziej że znowu trafiliśmy na Olympique Lyon, wszyscy mówili: Co? Znowu oni? Jakim cudem? Ale będzie to dla nas doskonała okazja, by pokazać, że mecze w poprzednim sezonie to był wypadek przy pracy. Póki co jeszcze nie myślimy o tych spotkaniach, bo mamy przed sobą jeszcze inne spotkania. Z tego powodu nikt jeszcze nie rozmyśla, jak odegrać się Barcelonie za porażkę na Camp Nou. Oczywiście gdzieś w podświadomości tkwi to, że zbliża się Liga Mistrzów, ale o tym jeszcze nie myślimy.

Kończymy powoli nasze spotkanie, bo musi się pan spieszyć na mecz z udziałem pańskiego syna. Jak mu się powodzi?
Połamał ostatnio nadgarstek i musiał zrezygnować na miesiąc z gry na bramce, potem wrócił i w sytuacji sam na sam rzucił się pod nogi przeciwnikowi i ten nadepnął mu na tę samą rękę i znowu mu pękła. Tak że na święta jechał z wielkim ochraniaczem i będzie musiał przez pewien czas wrócić do gry na lewej obronie.

Czyli na razie układa mu się podobnie, jak w pana przypadku. Może również postawi na karierę sportową?
Nic nie wolno robić na siłę. W Holandii często widziałem takie sytuacje, że rodzice przywozili dzieci na treningi i wywierali presję na nie, twierdząc, że muszą zostać piłkarzami. A to przecież musi przyjść naturalnie. Taki dzieciak musi to pokochać, bo najgorzej jest, gdy coś robisz, a nienawidzisz tego. Sam Gołota przecież mówił, że dla niego boks to była masakra. Wielu ludzi myślało, że to jego pasja, a on tego nienawidził. To trzeba zrozumieć – gość wychodził do ringu i robił to, czego nie cierpi, bo wie, że będzie musiał się bić, wie, że będzie musiał przyjąć 200 ciosów i następnego dnia będzie strasznie poobijany. To jest wielkie nieszczęście człowieka. Ja na szczęście tak nie mam.

Dziękuję za rozmowę.
Ja również. Podziękuj za wsparcie Szlachetnej Paczki kibicom Realu Madryt, ale nie tylko, bo słyszałem, że także fani Barcelony się włączyli w tę akcję. Dlatego też wielkie słowa uznania dla waszych przyjaciół, którzy kibicują Barcelonie.

REKLAMA

Komentarze

2011.06.14, godz. 15:51, Piotr1122
TO PO CO PISZESZ
2011.06.14, godz. 15:49, Piotr1122
Hala Madrid!
2011.05.04, godz. 17:41, Soldat994
Dobra opinia ;P
2011.04.09, godz. 20:37, konradin
wchodzi:D
2011.04.08, godz. 16:32, wikunieczek
wow itak tu juz nikt nie whodzi
2011.01.31, godz. 10:17, dzilko
szkoda, ze Crackovia nie parodiuje Dudka :) było by wesoło :))
2011.01.30, godz. 22:34, Cpt Rysio
AllCell hahaha że co ?! Atlético zawsze było mocnym i dobrym rywalem nieobliczalnym ;) Więc nie napawaj się tak optymizmem bo te 99% pewności Cię zawiedzie..
2011.01.30, godz. 19:55, gregorio2302
http://wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/9,35757,8871368.html

Panowie zaglosujmy na Radka ( zielona bluzia) bo to jeden z nas i bardzo się poświęca w działaniu naszego fanclubu.
Chłopak może wygrać Ipoda.

Dzieki wielkie jeśli ktoś poświęci 20 sekund na oddanie głosu. Mamy czas do Środy
2011.01.30, godz. 18:34, AllCell
Cpt Rysio
oczywiscie ze mecz z Atlético U SIEBIE bedzie dla Barçy latwiejszy niz mecz z HBerculesem w Alicante wczoraj.. jestem tego pewny na 99%(na 100 nie mozna)
ogladales wogole wczorajszy mecz??
3;0 ale bardzo ciezki mecz..
2011.01.30, godz. 17:29, DonPatrinho
Cpt Rysio - no dokładnie, gość jest tak stronniczy że szok ! Nie powinien komentować innych spotkań bo zawsze wtrąca coś o Barcelonce, i te jego żarty z których sam się śmieje :/
2011.01.30, godz. 13:11, 5 pucharów z rzędu
kruk219 - widzę, że inteligencją nie grzeszysz no ale za kilka lat jak ukończysz szkołę średnią może ulegnie to zmianie.
2011.01.30, godz. 12:20, Cpt Rysio
Wczoraj Pan Orłowski podczas meczu Hercules-Barcelona powiedział tak : "Nastepny mecz Barcelona rozegra z Atlético u siebie.To będzie z pewnością łatwiejszy mecz niż ten dzisiaj z Herculesem" ten gość mnie rozbroił hahaha :D żeby przypadkiem jego klubik nie zgubił punktów jak będzie tak pękał z dumy...chrzani głupoty i tyle.Szkoda że Hercules stracił te 2 bramki w końcówce błedy obrońców ewidentne... widać Messi w 87 minucie nie był aż tak zmęczony... nic dziwnego skoro ma się płuca jak koń... hormon wzrostu robi swoje ;)
2011.01.30, godz. 02:21, lis1981
przy każdym 5-0 lub "przybij piątke" kibic Barçy (mówie o tych tu udzielających się) dostaje orgazmu. Niestety jedyny w życiu bo toludzie nidowartościowani więc jak inaczej?? Pieczeroczy jak Ci tam dopiszesz mnie do czarnej listy osób którzy powini otrzymać bany?? nie podoba Ci się strona?? napisz bloga nikt tego badziewa czytał nie będzie... acha szczekające pieski możecie sobie ujadać bo ja idę spać i mam Was gdzieś comi tam odpiszecie z całym szacunkiem naturalnie!! pozdrowienia dla tych ogarniętych
2011.01.30, godz. 02:11, kruk219
lamanita
no końcu ktos docenił Ronaldo , pewnie nie chcący ale fakt faktem :)
5-0 jedynie to co was trzyma przy życiu , nic innego nie jesteście w stanie wymyslić , 5-0 mozna powielać , proste krótkie każdy da rade się tego nauczyc , nawet wy z ograniczonymi szarymi komórkami, które widocznie dosłownie ograniczaja pole manewru do indywidualnych swobodnych myśli , fajnie to sie przyjeło , pasuje do was , niczego innego sie nie mozna spodziewać ale czego wymagac od zdesperowanego fana farsy jak nie przybij 5 , ja chetnie przybije i zostawie ci reklame Heyah na twarzy :) Hela Madryt
2011.01.30, godz. 01:53, laManita
czołem , ciekawe co by było jakby ronaldo miał kontuzje:D pozdro 5-0
2011.01.30, godz. 01:17, kruk219
5 pucharów z rzędu
to jest forum dla fanów realu jesli nie rozumiesz przekazu to nie nauczaj innych , jak Ci nie odpowiada strona albo format jaki się na niej znajduje to po co wchodzisz , pełno was jest , jesli dla ciebie Barcelona taka fenialna rozumiem ale to jest twoje zdanie i nie przekonuj innych do siebie szczególnie na stronie realu , to nie ma sensu , co innego wami kieruje ,, sprawia wam przyjemność jedynie to ze nie którzy niestetty niepotrzebnie się denerwują ( ja sie z was śmieje ) czytajac posty pokroju twojego i podobnych kolesi farsy czy barsy niepotrzebnie skreślić , jest takie przysłowie denerwowac sie to mścić sie na sobie za głupote innych i to doskonale tutaj pasuje , jak kazdy by to zrozumiał nie mielibyście zadnej polemiki a co za tym idzie wielkiej radości w tym całym pisaniu wywyższaniu się itp. , pozatym tak na marginesie czego mozesz sie spodziewać na stronie realu od fanów tego zespołu ? zerem i ofiarą losu sam jesteś pieczero , widze że to jedyny twój sposób na dowartociowanie , dodam ze szanuje piłkarzy Barcelony , inny mam pogląd na temat ich fanów którzy niepotrzebnie zaśmiecaja forum , brawa dla moderatora za bany jesli takowe są , to cieżka zmudna robota , alejakze pożyteczna
pozdr. Hela Madryt
2011.01.30, godz. 00:16, DonPatrinho
Pieczero - Słuchaj... nie wiem po co się tak produkujesz jak i tak każdy Cię zlewa... Taki ślepy fanatyzm poprowadzi Cię do obłędu.
2011.01.30, godz. 00:13, Catalonczyk
5 pucharów z rzędu

Ty się od Kuby odwal, bo on odwala tutaj kawał dobrej roboty. Szkoda, że nie ma kilku takich moderatorów na forum. Także WYJDŹ!
2011.01.30, godz. 00:09, DonPatrinho
5 pucharów z rzędu - Niestety tego "Kubusia" jest za mało a żeby sprawnie tępić takich jak ty.
2011.01.29, godz. 23:44, 5 pucharów z rzędu
Nie minie 7 minut i mam bana gwarantowanego. Za pewne od Kubusia, który napisze - ban za oddychanie na tej stronie. buahahah
2011.01.29, godz. 23:43, 5 pucharów z rzędu
Drogie halutki. Po co ta napinka i wyzwiska ? Wiem, że przemawia przez was frustracja, że Barcelona znowu wygrała, a wy czekaliście na potknięcie i znów się nie doczekaliście. Wiecie co w tej waszej stronie jest najśmieszniejsze ? banujecie w 90 % kibiców Barçy. Taka swoista stronniczość i brak obiektywizmu. To nie nasza wina, że Barcelona jest lepsza hehe. Za to się nie banuje. Frustraci, którzy piszą "farsa" "farselona" jesteście zerkami niestety, ofiarami losu itp....
2011.01.29, godz. 23:16, Pieczero
koleś do którego pisałem coś w poprzednim komentarzu napisał jeszcze jedno kretyńskie zdanie:
"Po prostu nie wiem, jak można tak wychwalać denną grę farsy nawet, jak Real Miażdży Rywala na każdym kroku"

Denna gra powiadasz ? :) W tym sezonie mieliśmy tylko raz okazje zobaczyć i porównać grę obu zespołów względem do siebie.
Denną grę zaprezentował wówczas Real, za to 'farsa' miażdżyła 'rywala' na każdym kroku.
Poza tym denna gra przyniosła Barcelonie średnio ponad 3 gole na mecz. Sama trójka Pedro-Villa-Messi strzeliła prawie tyle goli co cały Real w tym sezonie. Więc skończ mówić o dennej grze Barcelony.. a już na pewno nie pisz, że Real miażdży rywali na tle dennej gry Barcelony.
2011.01.29, godz. 23:06, Pieczero
"Widząc, co dzieje się już trzeci sezon w Realu – to znaczy w Liverpoolu, przepraszam – bardzo mnie to boli."

)Każdy z nas może przyznać, że to zdanie pasuje to obydwu klubów. Jedyną różnicą jest to, że Dudka najwyraźniej nie bolą klęski Realu z ostatnich 3 lat.. :) nie ma jak wierni i oddani 'pracownicy'

„To są zawodnicy Realu czy jacyś przebierańcy”
Widzicie w tym obelgę, szyderstwo a jest to zdanie odzwierciedlające sytuacje podczas ostatniego GD. Piłkarze Realu 'nie byli sobą', grali piach jak 'nie oni'. Te słowa można odebrać też w taki sposób i nie będzie niepotrzebnych sporów.

Aha userku "Uzka" popierasz Dudka, że mówi dobrze ( bo mówi z tym szacunkiem ) a sam/sama obrażasz kogoś kto obraził Real (kataloński pajacyk) czyli działasz zupełnie inaczej niż Dudek mówi. :) Zachowujesz się jak typowy przygłup który przeczytał coś mądrego, wie, że to mądre, nawet to popiera... ale nie wie o co w tym chodzi :) Jakie to przykre.

I nie czepiajcie się, że komentator ma swoją ulubioną drużynę i za nią 'trzyma' w meczu bo jeśli jesteście prawdziwymi kibicami to robilibyście zapewne tak samo. Ciężko jest powstrzymać emocje.. komentator to też człowiek, tak jak wy ogląda mecz. Komentuje to co się dzieję a gdy robi to z dobrymi emocjami.. nam ogląda się lepiej. Choć przyznam, że Orłowski czasami przegina ale trudno.. nie obraża w jakiś szczególny sposób Realu, raczej chwali Barcelonę.. jak was to boli..

Jak zwykle kilka uwag do tej profesjonalnej strony.Zastanawia mnie czemu nie ma banów lub chociaż nie są usuwane komentarze:
2011.01.29, godz. 16:50, szymio99
to był komentarz fana farsy który tak sądzi o nas po tym meczu
2011.01.29, godz. 16:50, szymio99
sorry że tak napisalem ale tak o nas sądzą cules farsy
2011.01.29, godz. 09:04, pokepim
Orłowski to zj**, czy kibic farselony?
szymio99
spox przeczytalem wreszcie popieram cmp no to chodzcie kibice farsy caman WTF!!!!!!!
2011.01.29, godz. 15:31, Kubtek
"Nie, to na pewno nie była Coca-Cola, tylko jakieś napoje energetyczne." <--- Zdaje mi się, że Cola zawiera Kofeinę, która, jak każdy wie - POBUDZA ORGANIZM. Ale ogólnie szacun dla Jurka.
Co do Pana Orłowskiego... Hmmm... Barceloński Gównojad (Dla Młodszych - Kupkojad). Nie wiem... Po prostu nie wiem, jak można tak wychwalać denną grę farsy nawet, jak Real Miażdży Rywala na każdym kroku. Pamiętam jeszcze w Meczu Real:Barça Pepe jechał Messiego... O boże... To było wspaniałe.

Hala Madrid!
Hala Pepe!

Co do ciebie chłopcze jedziesz po Orłowskim a sam zachowujesz się jak 'kupojad madrycki', kompletny brak szacunku i debilne teksty. Na pewno wziąłeś sobie do serca słowa Jurka o szacunku, nawet napisałeś "szacun dla Jurka".. :) miło by było jakbyś pomyślał o czym on mówi.
Niestety taki debilizmy panuje wśród kibiców. Uważają się za szanujących, popierają Dudka, twierdzą , że rozumieją co on mówi pisząc 'dobrze gada' itp a w tym samym czasie 'jadą' tych co 'jadą' ich klub, jednocześnie 'jadąc' po klubie któremu ten którego 'jadą' kibicuje. Takie zachowanie to po prostu bezmyślność, zastanówcie się co on mówi i o co mu chodzi a dopiero później piszczcie, że dobrze gada.. a gdy już będziecie wiedzieli o co mu chodziło to zamiast pisać debilnie 'dobrze gada' pokażcie, że naprawdę zrozumieliście co gadał i piszcie z szacunkiem o innych klubach i kibicach innych klubów...

:) Pozdrawiam.
2011.01.29, godz. 23:05, LukaSzZzZ
Koriolan
Tak, bo publicznie przepraszał Kowalczyka w Cafe Futbol po tej pamiętnej manicie :D

A z hiszpańskich lubię bardzo Orłowskiego razem z Wolskim, Real komentuje głównie Laskowski, a za nim akurat nie przepadam. Ale najgorszy to jest Laboga, Boże jaki on jest żałosny to głowa mała. I tym swoim głosem ZOOOBACZZMYY yhh
2011.01.29, godz. 23:04, Catalonczyk
Koriolan

Owszem. Mati jest Madridistą. Często w programie Cafe Futbol żartuje że on madridista a reszta na około niego to Barceloniści he he. (Reszta czyli Kowal i Kołtoń Roman)
2011.01.29, godz. 22:55, Koriolan
co do komentatorów- oczywiście Orłowski nie jest tak dobry jak komentatorzy ligi angielskiej. Ale zawsze mozecie posłuchac sobie Kołtonia albo "fackowców" z nSportu- tam to juz w ogóle sa orły tej profesji.
Zaręczam że wrócicie z przyjemnościa do komentatorów C+.
Dla odmiany Borek jest zdaje się jawnym sympatykiem Realu :))
2011.01.29, godz. 22:33, Ibuszfanbarcy
http://sport.wp.pl/kat,1750,title,Pewne-zwyciestwo-Barcelony,wid,13084170,wiadomosc.html

Rekord Realu wyrownany:) PIEKNIE
2011.01.29, godz. 22:25, LukaSzZzZ
Ronaldo na czele klasyfikacji tuż za nim Messi, a potem... Villa i Pedro. To pokazuje jak mocno real jest uzależniony od Ronaldo.
2011.01.29, godz. 22:19, AllCell
real navice
widzisz to i tak lepiej bo twojego komentarza nawet nie ma co komentowac .. ;[ ŻE CO??
2011.01.29, godz. 22:12, realnavice
@AllCell

Twój komentarz jest obrazą tego języka. Zawsze piszesz tak jak bełkoczesz?
2011.01.29, godz. 22:08, Felu_Barsa
Teraz wasz ruch pajacyki ...Ossasunka u siebie was pocisnie .. W madrycie udalo wam sie strzelic bramke i wymeczyc tym razem sie nie uda .. licze na 0-0 ...
2011.01.29, godz. 22:03, Catalonczyk
rafał7910

W zeszłym sezonie nie grał na szpicy i też strzelał bramki... ha ha ha :D
2011.01.29, godz. 22:02, michal2601
2011.01.29, godz. 21:52, LukaSzZzZ
No ma :D
2011.01.29, godz. 22:01, zado95
rafał7910
Widzę że chłopcze nie oglądasz meczów Barcelony. Jak byś nie wiedział to Messi gra cofniętego napastnika, która gra nawet czasami na środku pomocy rozgrywając piłkę z Xavim czy Iniestą.
2011.01.29, godz. 21:58, rafał7910
messi strzela bramki bo guardiola stawia go na szpicy
2011.01.29, godz. 21:56, AllCell
CR ma 22 gole a Messi 21.. tylko wg Marci 23 ma Cr.. ale oficjalnie jest 22 i w ostatecznym rozrachunku wg tego bedzie sie liczyl krol strzelcow.. i uwierzcie mi Marca da wlasnie temu Pichichi bez dodawania gola dla CR...
ale ja obstawiam dla CR tytul krola strzelcow jesli nic sie nie zmieni, bo w Barçy strzela kilku gole ost czesto David Villa i Pedro.. a w Realu tylko CR wiec pocisnie wiecej ;]
chyba ze cos sie zmieni..
2011.01.29, godz. 21:54, damiansport1
o 1 mniej od krysi
2011.01.29, godz. 21:53, Spyke FCB
pringles - fajny komentarz :D
2011.01.29, godz. 21:52, LukaSzZzZ
michal2601
Messi ma już 21 bramek :)
2011.01.29, godz. 21:47, spankus
no i 2 gole messiego na koniec
2011.01.29, godz. 21:46, pringles
Messi a któż by inny , karły prowadzą 0-2 te maszyny nikt patrze nie pokona, ten z małymi stópkami argentyńczyk biega po tym boisku
2011.01.29, godz. 21:34, robert099
dajcie mi strone barcelony musze ich zjechac
2011.01.29, godz. 21:08, Pilek99
Fajnie bedzie ogladac porazki realu z meczoe z BARCA. Jakies 4 mecze przed nami w tym sezonie:)
2011.01.29, godz. 20:52, michal2601
CR7 ma 22 bramki, a Messi 19 i koniec! Ile wy chcecie jeszcze dowodów? ranking do Złotego Buta, zapis meczowy sędziego, serwis zajmujący się transferami (transfermarkt.de), LaLiga również uznaje 22 bramki. Jedynie Marca uznaje 23 gole, a te ich rankingi są prestiżowe jedynie w Hiszpanii! A w Europie się Złoty But liczy ;)
Swoją drogą. Właśnie Pedro strzelił gola, czyli El Tridente ma teraz 45 goli, czyli 3 bramki mniej niż Real w ogóle strzelił ;)
2011.01.29, godz. 20:46, Kaka963
Jesli ktoś chce:
http://meczykihm.npx.pl/readarticle.php?article_id=1
Mecz Barçy z Herculesem.
Na razie 1:0 (Pedro)
2011.01.29, godz. 20:45, ronaldo1994
Jagul

Też to zauważyłem jak to gadał wtedy podczas któregoś meczu.
2011.01.29, godz. 20:45, LukaSzZzZ
Barcelona ostre problemy z Herculesem, ale znowu ten Pedro bramkę strzela 12 w ostatnich 11 meczach ligowych.
2011.01.29, godz. 20:45, KompletnySwir
Pedro 0-1
2011.01.29, godz. 20:45, Mistrz7
koniec pedro ;/
2011.01.29, godz. 20:41, engie
Jesteś Jurek świetny gość! Szkoda, że tak rzadko możemy go widzieć w akcji, bo stać go jeszcze naprawde na bardzo wiele.
2011.01.29, godz. 20:40, Jagul
Co jest najlepsze w Leszku Orłowskim: chłopak ewidentnie odlicza bramkę Ronaldo w meczu z Sociedad, a dodaje bramkę Messiemu, którą zdobył Pedro w meczu z tym samym przeciwnikiem parę kolejek temu :D
2011.01.29, godz. 20:40, ostry777
szymio99
po co wklejasz takie coś ? co mnie to obchodzi ?
2011.01.29, godz. 20:28, Matizz21
Hercules manici Barce :D
http://meczerealu.dbv.pl/ - transmisja z TV
2011.01.29, godz. 20:27, ronaldo1994
Hercules nawet dobrze gra z Barçą. Trzeba na nich liczyć, a potem jutro wygrać.
2011.01.29, godz. 20:18, karmi
Tak troche nie na temat , ogladalem sobie przed chwila puchar Anglii ,Southampton-ManUtd i w 84-ej minucie kibice Diablow spiewali Viva Ronaldo - szacuneczek !
2011.01.29, godz. 19:56, Pevex002
dobra ludzie ogladajcie jak barca traci pkt z herculesem ; D
2011.01.29, godz. 19:54, ElControlTotal
Ooo dzisiaj Hercules-Barça ];->
2011.01.29, godz. 19:48, Altajir
szymio99

No tak, bo kibice Realu to pełni ogłady ludzie, którzy zawsze i wszędzie szanują przeciwnika, a już zwłaszcza Barcelonę... bez hipokryzji jeśli łaska, bo czasami wypowiedzi kibiców Realu trzymają o wiele niższy poziom niż tekst który Ty zapodałeś.
2011.01.29, godz. 18:57, cris7nani17
1 Real
2 Barcelona
???????
2011.01.29, godz. 17:33, rafszef
Czyli w przerwach od fanatyzmu jesteś humanistką. To bardzo ciekawa mieszanka...
2011.01.29, godz. 16:52, Uzka
szymio99

Jako humanistka, powiem ci, że to jest słabe. Ale gratuluję chęci :)
2011.01.29, godz. 16:50, szymio99
to był komentarz fana farsy który tak sądzi o nas po tym meczu
2011.01.29, godz. 16:50, szymio99
sorry że tak napisalem ale tak o nas sądzą cules farsy
2011.01.29, godz. 16:17, szymio99
Widziałem nadętego Bufona,
Który zabrał na Camp Nou swoje marionetki
Widziałem stutysięczny tłum
Który przywitał ich setkami katalońskich flag
Widziałem stutysięczny tłum
Pełen nadziei, niepewności, wiary i emocji
Widziałem jedenaście marionetek
Biegających tak, jak chcieli aktorzy z Camp Nou
Widziałem Victora Valdesa
Który przemierzył pół boiska
Tylko po to by stanąć w obronie swojego Mentora
Widziałem sfrustrowanego dzieciaka
Który kopał i uderzał
Ale robił to tak marnie
Że choć wyleciał z hukiem
To o własnych siłach
Widziałem Wielkiego Kapitana
Który zawsze był tam
Gdzie musiał wstawić się za drużyną
I nigdy nie dał się sprowokować
Widziałem madryckich debiutantów
Zapewniano o ich sile
Zapomniano, że to debiutanci
Widziałem Wielkiego Generała
Gdy schodził na zmianę
Wszyscy stali na baczność
I oddawali mu hołd
A za wszystkie swoje trudy
I kółeczka
Dostanie piłkę ze złota
Widziałem portugalskiego Samozwańca
Przyjechał wygrać prestiżowy pojedynek
A do pojedynku nawet nie doszło
Podniósł rękę na Pepa
Tylko tyle potrafił
Jeszcze za to zapłaci
Jeszcze nie skończyliśmy
Widziałem Boga
Który stał się człowiekiem
Tym razem nic nie strzelił
Lecz i tak sprowadził na Madryt
Płacz i zgrzytanie zębów
I nie przestanie
Do końca swojej kariery
Nie miejcie nawet nadziei
Widziałem człowieka
Który stał się Bogiem
W dwa lata
Pięć razy pogonił
Madryckie zapędy
W zamian dostał
Tysiące siwych włosów
I naszą dozgonną miłość
Widziałem chamstwo, prowokacje i frustrację
Wszystko co charakteryzuje Madryt
I nadętego Bufona
Dlatego tym lepiej smakują
Lekcja futbolu
Lekcja pokory
I pokazanie miejsca w szeregu
Widziałem całkowitą dominację
Futbol totalny
Upokorzenie Samozwańca
I bezradność Bufona
Stadion pogrążony w ekstazie
Widziałem Camp Nou wstające z miejsc
By oddać cześć największym bohaterom
Jakich tu widziano
Widziałem chłopaka z cantery
Który wszedł i dokończył dzieła
Dziesiąty wychowanek
Piąty gol
Widziałem radość, ekstazę i łzy w oczach cules
Tonąłem w uściskach i okrzykach
Wznosiłem ręce ku niebu
I zaciskałem pięści

A sen stał się rzeczywistością

Jesteśmy jednym,
Przybijcie piątkę
pozdrowienia z katalonii truskweczki.....

MYSLE ZE SIE DOMYSLICIE O JAKIM TO MECZU
2011.01.29, godz. 15:47, kingasa
XABI ALONSO na kapitana!!!!!
puiszcie co o tym sądzicie!!
2011.01.29, godz. 15:31, okti
Oj Dudzio Dudzio... Wybral Schalke, bo ta dawala mu 1) miejsce w pierwszym skladzie i 2) szansa srubowania rekorfu goli w LM :)
Ot i cala filozofia ;)

A Raúl na pierwszy sklad w Realu byl juz za slaby przed przyjsciem Pellegriniego!

HALA MADRID!
2011.01.29, godz. 15:31, Kubtek
"Nie, to na pewno nie była Coca-Cola, tylko jakieś napoje energetyczne." <--- Zdaje mi się, że Cola zawiera Kofeinę, która, jak każdy wie - POBUDZA ORGANIZM. Ale ogólnie szacun dla Jurka.
Co do Pana Orłowskiego... Hmmm... Barceloński Gównojad (Dla Młodszych - Kupkojad). Nie wiem... Po prostu nie wiem, jak można tak wychwalać denną grę farsy nawet, jak Real Miażdży Rywala na każdym kroku. Pamiętam jeszcze w Meczu Real:Barça Pepe jechał Messiego... O boże... To było wspaniałe.

Hala Madrid!
Hala Pepe!
2011.01.29, godz. 15:19, BoberBSD
Leszek Orłowski ta...nie lubie tego pana
2011.01.29, godz. 15:05, Wzmachol
Szkoda, że kariera Dudka się kończy... Takich zawodników to szukać tylko ze świecą...
2011.01.29, godz. 14:51, daras7raul
Leszek Orłowski to jedyny powód, dla którego mając w c+ mecze oglądam przez internet, z komentarzem angielskim.
2011.01.29, godz. 14:27, Michał10655
http://realmadrid.pl/Pérez-oferuje-45-milionow-za-Cesca,n18502.html
chyba bedziemy miec fabregasa :P
2011.01.29, godz. 14:23, Zibi11:1
Trening Adebayora
http://www.realmadrid.com/cs/Satellite/es/1193040523907/GaleriaVideos/Videos.htm
2011.01.29, godz. 13:54, Paul13
No ale nie ma sie co dziwić że porównuje Real do Barcelony bo po pierwsze teraz Barça jest lepsza a wiec porównuje do lepszego zespołu wszystkie pozostale, po drugie w hiszpani liczy sie Real i Barça wiec tylko o tym gada, po tzrecie i najważniejsze moze nie jest kibicem Barçy ale jest zauroczony jej grą i piłkarzami
2011.01.29, godz. 13:47, Uzka
Pamiętam jeszcze jedną sytuację, jak Orłowski komentował z Wolskim, który chyba jako jedyny zachowuje jakieś granice podczas gdy komentuje mecze Realu i taki dialog:
Wolski - Fenomenalna wręcz bramka Cristiano Ronaldo. Teraz ma on już na swoim koncie 18 bramek i prowadzi w tabeli strzelców.
Leszek - Hm.. nie, moim zdaniem ma 17
Wolski - Jednak patrząc na tabelę ma 18. Zdaniem wyższych.
Leszek - ... Pepe do Carvalho..
Zdanie Leszka jest panowie najważniejsze :D
2011.01.29, godz. 13:19, highfive
Dzięki Yuri za pozdrowienia.

Visca el Barça !
2011.01.29, godz. 13:12, Cpt Rysio
Po przeczytaniu komentarzy zgadzam się z niektórymi bo wiedzą i orientują się co się dzieje...bardzo dobry komentarz Uzki. Te teksty słyszalem gdy oglądalem mecze ale najbardziej zapadł mi w pamięci jeden : " Ponoć Barcelona ma dobrą szkółkę, ale Real ma nie gorszą powiedział ostatnio pewien publicysta. Tyle, że Barcelona wychowuje piłkarzy dla siebie, a Real rozrzuca ich po świecie nie robiąc z tego żadnego pożytku" zatkało mnie gdy to usłyszałem żal kto go wogóle dopuszcza do komentowania meczy Realu ??!! Nawet gdy Real wygra 11:0 z barceloną to nie pochwali piłkarzy Realu... odsunąć go jak najszybciej !!!!
2011.01.29, godz. 13:06, Cpt Rysio
Po przeczytaniu komentarzy zgadzam się z niektórymi bo wiedzą i orientują się co się dzieje...bardzo dobry komentarz Uzki. Te teksty słyszalem gdy oglądalem mecze ale najbardziej zapadł mi w pamięci jeden : " Ponoć Barcelona ma dobrą szkółkę, ale Real ma nie gorszą powiedział ostatnio pewien publicysta. Tyle, że Barcelona wychowuje piłkarzy dla siebie, a Real rozrzuca ich po świecie nie robiąc z tego żadnego pożytku" zatkało mnie gdy to usłyszałem żal kto go wogóle dopuszcza do komentowania meczy Realu ??!! Nawet gdy Real wygra 11:0 z barceloną to nie pochwali piłkarzy Realu... odsunąć go jak najszybciej !!!!
2011.01.29, godz. 12:55, szymio99
spox przeczytalem wreszcie popieram cmp no to chodzcie kibice farsy caman WTF!!!!!!!
2011.01.29, godz. 12:53, Momo20
Za długie. Nie chce mi się tego czytać.
2011.01.29, godz. 12:47, KrolewskiKibic
fcbbb
nie mamy za zle , ze P.Orłowski ma swoja ulubiona druzyne . Rowniez P.Laboga kibicuje Barcie,ale czy on az tak tym sie afiszuje ? Komentator sportowy,powinien schowac swoje poglady i trzymac odpowiedni poziom,jesli chce byc uwazany za dobrego . Najdziwniejsze jest to , ze P.Orłowski podczas meczu Realu jest wstanie wspomniec,ze "jutro Pedra Rodrígueza czeka podroz sentymentalna na Wyspy Kanaryjskie" . Po jakims czasie,dodaje ze zaniedlugo na stare smieci wroci gracz Realu " itp .

PS.Podoba mi sie komentowanie meczy Premiership . Komentatorzy tworza emocje i jak najwiecej mowi sie o 2 druzynach ktore graja w tym meczu . Jeden przytacza statystyki,metryczki graczy a drugi komentuje i buduje odpowiednia atmosfere .
2011.01.29, godz. 12:32, darek11751
ronaldo28
Co chciales osiagnac tym beznadziejnym komentarzem? Chciales pokazac, ze masz maksymalnie 12 lat?

Kaka963
To musisz grac w Realu. Wtedy tez bedziesz mial takich przyjaciol. Trenuj, trenuj i moze ci sie uda ;)
2011.01.29, godz. 12:17, ronaldo28
najlepszym piłkarzem dla mnie jest ronaldo podzwiam jego gre
Barcelona to ku*** zgadzacie sie ze mno?????
2011.01.29, godz. 12:14, ronaldo28
spoko wywiad tak trzymaj jurek??? do boju!!!!
2011.01.29, godz. 11:52, Kaka963
A Kaka na swoim twitterze napisał: "Kocham Dudka, ona jest bardzo dobrym przyjacielem, uczy mnie mówić po Polsku...hehe"
No to nasz Dudzio ma niezłych przyjaciół. Też chce mieć takich:D
2011.01.29, godz. 11:11, Julio10
Za duzo gadania!

Zacznijmy cos kopac na boisku a nie gadac:
2011.01.29, godz. 11:06, Przemeks5
Widzę, że tutaj kilka osób uważa, że Pan Orłowski bardzo dobrze zna ligę hiszpańską. Ja uważam, że spore grono użytkowników tej strony w tym ja, zna ligę hiszpańską na bardzo wysokim poziomie (m.in. poprzez codzienne śledzenie newsów na tej stronie, oraz innych ) Dlatego uważam, że nie jeden z użytkowników mógłby z powodzeniem zastąpić tego Pana w TV, ale niestety nie skończyliśmy szkół itd., więc pozostaje nam krytykowanie innych :)
2011.01.29, godz. 10:55, darek11751
No ludzie wy sie pytacie co jest nie tak z Orlowskim? To posluchajcie go troche ale nie jako kibic Barcelony tylko tak ogolnie. On w kazdym meczu Realu musi porownac go z Barcelona. Nie bylo jeszcze meczu w ktorym on nie powiedzial by cos o Barcelonie. Sry ale ja ogladam mecz Realu i niech mowi ciekawe rzeczy na temat Realu i przeciwnika z ktorym akurat gramy. Jeszcze jak by tego bylo malo to o Realu bardzo rzadko mowil w pozytywach a na temat Barcelony nie slyszalem ani jednego slowa negatywanego. Nawet komentator z ktorym komentuje (nie pamietam jak sie nazywa) mam wrazenie, ze ma dosc juz jego gadania bo jak Orlowski zaczyna gadac o Barsie to on stara sie odrazu zmieniac temat. Takie mam wrazenie. A zreszta jak juz nawet sam zawodnik uwaza, ze jest stronniczy to jednak cos w tym jest.
2011.01.29, godz. 10:50, MAREK1995
fajna piłeczka
2011.01.29, godz. 10:44, thefools
Mam nadzieje,ze zostanie jeszcze jeden sezon i zakonczy kariere w Realu.
2011.01.29, godz. 10:34, kapselek
Jako kibic Barcelony muszę powiedzieć że mi akurat podoba się komentarz Orłowskiego co nie zmienia faktu że komentator powinien być obiektywny.
Z jednej strony rozumiem złość kibiców Realu na komentarz ale czasem też ich rozumiem bo są takie mecze Realu których nie da się inaczej komentować bo to totalny piach.
Z drugiej strony jak Real przeprowadzi ładną akcję ( a takich w niektórych meczach nie brakuje ) powinien ją pochwalić, powiedzieć że zagrali super.
2011.01.29, godz. 09:56, raulmadrid79
Moja dziewczyna przez całe zycie nie moze zrozumieć istoty spalonego ale gdy ogladam mecz który komentuje pan Orłowski to ona zawsze bluzga na tego lysego skrzata wlasnie za brak profesjonalizmu i stronniczosc.
Np.Real gra z malaga to pan lesiu opowiada ile razy Real dostał od tejże malagi i kto najwiecej wbił bramek realowi.podczas meczu barcelony z malaga piesek Leszek rozpływa sie nad pogromami jaki maladze sprawiła barcelona
Proste i jakże widoczne
2011.01.29, godz. 09:04, pokepim
Orłowski to zj**, czy kibic farselony?
2011.01.29, godz. 07:56, eric24
Dudi mam nadzieje, że nie postąpią z Tobą jak z innymi zawodnikami tego klubu(Robben, Snejder, RvN, R.Carlos czy VdV). Mam nadzieje że pozwolą Ci zagrać w finale Copa del Rey bo to przecież puchar dla rezerwowych bramkarzy. Walcz o swoje... nie daj się Pérezowi i wielkiemu 5pecial five.
2011.01.29, godz. 02:40, oldmadritistas
kurde wszystko bym dal żeby udało sie przemówić do redakcji c+ żeby ten człowiek nie komentował meczy realu! bo to nie jest mile jak przez 90 min wysłuch*je sie najezdzania na swój ukochany klub u umniejszanie jego zasług! nie ważne jaka piękną akcje zagra rea to i tak błąd obrony ale fart k***a tak się nie da oglądać meczy
2011.01.29, godz. 02:12, kruk219
Uzka bardzo jakze trafny i prawdziwy komentarz podpisuje się pięcioma rękami pozdr.
2011.01.29, godz. 02:07, kruk219

Ok zagrał słabo , zdarza się i najlepszym :) ja nie pisze tutaj w kontekscie jednego meczu jaki miałem wątpliwą przyjemnosc oglądać w wykonaniu Pana Leszeka Orłowskiego i jego anielskich komentarzach z dla moich uszu , ale o wszystkich meczach i subiektywnie powiem ze on do tego się nie nadaje , może zeby nie wyjśc na strasznego ignoranta , to moze cos miłego na koniec jedyne co mu wyszło to włosy ...
Hela madryt pozdr. prawdziwych kibicó
2011.01.29, godz. 02:06, oldmadritistas
ja tez nie mam pretensji bo tak zagrali! nie byli godni nosić tej koszulki! szkoda właśnie ze nie ma Raúla bo polowa zawodników nie wie chyba jak godnie nosić te barwy!!! Raúl na każdym kroku pokazywał czym jest noszenie tej koszulki w nim było widać wszystkie cechy wielkiego Realu!!! nie musiał nosić w ogolę koszulki a i tak widać było ze ma białe serce i oddał by życie za ten klub !!! nigdy nie pogodzę się już go z nami nie ma! a crisa nie znoszę za to ze odważył się zagarnąć koszulkę naszej wielkiej 7!!!
2011.01.29, godz. 02:04, Uzka
Nie chodzi o wymowę, bo to akurat chyba nikogo aż tak mocno nie drażni. I nie chodzi o to, że jego ulubionym zespołem jest Barcelona bo to jego sprawa. Ale oto kilka tekstów, które padły podczas meczu Realu:
"Iker Casillas zagłosował w złotej piłce na Robbena, dziwne, że nie był to Messi he he"
"Menadżer Cristiano Ronaldo mówi, że ten za 10 lat będzie najlepszy w historii, ale wszyscy wiemy, że kiedy Leo Messi wchodzi na boisko te słowa tracą sens" - wypowiedziane sekundę przed tym, jak Ronaldo strzelił bramkę, rekacja pana Orłowskiego? Cisza i tekst, że jak zwykle błąd w obronie.
"Którą mamy minutę? 15? W podobnym meczu Barcelona he he prowadziła już 2:0 po fenomenalnej akcji Leo Messiego oraz Davida Villi, niestety tutaj wciąż 0:0"
" Oh! Na szczęście he he Benzema nie trafił w siatkę!"
"Leo Messi ma 5 bramek mniej od Cristiano Ronaldo, ale to tylko dlatego, że Argentyńczyk nie grał w 3 spotkaniach. Gdyby w nich grał, z pewnością tabela strzelców he he wyglądałaby nieco inaczej"
" Bardzo ładna bramka, przypomniała mi ona dokładnie sytuację Leo Messiego z ostatniego sezonu, kiedy w sposób niebywale i jeszcze bardziej fenomenalny..."
" Nie wiem kto może mieć czelność twierdzić, że Messi nie jest najlepszy na świecie i nie zasługuje na Złotą Piłkę! -- patrz wcześniej odniesienie do Ikera Casillasa ;]"
oraz przekręca fakty, które przeczytał na TEJ stronie:
" Ponoć Barcelona ma dobrą szkółkę, ale Real ma nie gorszą powiedział ostatnio pewien publicysta. Tyle, że Barcelona wychowuje piłkarzy dla siebie, a Real rozrzuca ich po świecie nie robiąc z tego żadnego pożytku"... brak słów.
I powiecie mi, że to jest komentator na poziomie?! Przecież to jest żenujące, nawet ludzie z mojego otoczenia, którzy nie kibicują ani Realowi ani tym bardziej Barcelonie, czasem jak oglądają ze mną mecz, to już nie mogą wysłuchiwać ciągłego gadania o Messim i Barcelonie. Wszystko mogę zrozumieć, ale czasem jest tak, że dzieje się coś ważnego na boisku, dajmy na to Ronaldo przeprowadza akcję, po której pada gol a ten dopiero kończy opowieść o tym, jak to Leo Messi ostatnio sobie źle korka ubrał.
2011.01.29, godz. 02:00, RvN91
Co do Orłowskiego, to jest wkurzający ze swoją stronniczością, ale rzeczywiście Real zagrał jak banda przebierańców, o to akurat nie mam pretensji.
2011.01.29, godz. 01:59, RvN91
Jurek kłamie, że "na pewno nie Cola", przecież fotki były.
2011.01.29, godz. 01:58, oldmadritistas
w ogolę
jedyny dobry komentarz w c+ to liga angielska! we włoskiej jest jakiś cep bez jaj a drugi tez nie lepszy! a w hiszpańskiej jest mistrz od łealu!
2011.01.29, godz. 01:56, oldmadritistas
niee!! nawet jeśli by wychwalał real a tego nie chce! bo sam widzę kiedy moja ukochana od dziecka drożyna gra piach! jego wymowa po prostu drażni mnie szczególnie i jego głos po postu działa mi na układ nerwowy i nie jestem wstanie go słuchać przez 90 min. często muszę wyłączyć głos bo nie raz chciałem wyrzucić plazmę z pokoju
2011.01.29, godz. 01:55, RvN91
Jurek kłamie, że "na pewno nie Cola", przecież fotki były.
2011.01.29, godz. 01:53, Hontiyuelo
Proletariacki Jurek Dudek? Pfu!
2011.01.29, godz. 01:48, kruk219
oldmadritistas tak samo u mnie było specjalnie założyłem N dla meczy , tylko tego orłowskiego nie można słuchać przez te jego krzywe rrrrrrrrrrrrr w szczególny sposób jeszcze akcetuje RrrrRReal , juz nawet nie chodzi o stronniczość w jedna czy drugą strone do tego mozna sie przyzwyczaić nawet to jest smieszne troche załosne dla niego jako komentatora ale nie o to chodzi , i każdy jest to w stanie zauważyć , jedynie nie pojmują tego Katalonczyki czy cataloncyki jak wolicie złe skreslić , tak na marginesie te słowa kieruje nie do prawdziwych kibiców barcelony ,którzy znają swoje miejsce w szeregu i nieudzielają sie nie potrzebnie ,tylko do osób które sączą jad na tym forum i pomylili website , a widze ze inaczej jakos nie mogą sie dowartościować Panowie głowa do góry chetnie wam piatke przybiję :) Hela Madrid
2011.01.29, godz. 01:47, AllCell
Paul13
no dokladnie tak jak mowisz.
oldmatritistas
mysle jednak ze gdyby wychwalal real to by jego "łeał" cie nie draznilo.. ;]
nie ma co sie smiac z czyjejsc wymowy, od pieknego komentowania sa laskowski, wolski, on jest tylko ich asystentem ktory ma dawac nowinki o druzynach i la Lidze..
a dudek z tymi przebierancami to juz afery szuka.. moze chce etat w C+ zamaiast Orlowskiego po koncu kariery :P
2011.01.29, godz. 01:42, oldmadritistas
no trzeba przyznać on się zna na lidze hiszpańskiej! ale ciągłe słychać jego nie chce do realu! ale najbardziej doprowadza mnie do szału jego głos! dla m!nie jest to obraza Realu jak on mówi łeal!!!
2011.01.29, godz. 01:38, oldmadritistas
miało byc kupiłem! machnąłem sie!
2011.01.29, godz. 01:38, Paul13
Orłowki jeśli chodzi o lige hiszpańską to napewno sie zna na rzeczy. Nie ma go co winić za to że jest stroniczy (bo jest), może nie jest kibicem barcelony ale napewno jest zauroczony jej grą, jej piłkarzami których wizerunek jest no nie czarujmy się ale skromnych piłkarzy, a niestety o piłkarzach realu (oczywiscie nie wszystkich nie mozna tego powiedzieć - z wywiadów).Jednak wracając do Orłowskiego jest zauroczony stylem barcy i cóż wolno mu, zreszta jak tu nie być zauroczonym jak juz jakieś 2-3 sezon barca grał naprawdę miłą dla oka piłke, i nie tylko orłowski to docenia bo np. nieraz sslysze porównania w c+ gry arsenalu do barcy. Jednak jeszcze nie slyszalem zeby orłowski obrazał real czy też komentował stronnicze spotkania realu
2011.01.29, godz. 01:36, CLB
oldmadritistas

kopiłes? Za taki analfabetyzm powinni dawac bana.
2011.01.29, godz. 01:35, BartekNS
Bo 90% ich kibiców to sezonowcy...
2011.01.29, godz. 01:30, oldmadritistas
w polce to jest w gole żenada! kopiłem n telewizje żeby oglądać real i co oczywiście w studiu pełno barcelońskiego chamstwa! przy okazji każdego meczy cisnęli na real! to samo C+ kopiłem żeby mieć PD! wszystko fajnie ale znów problem z komentatorem! stroniczy siwy pedał za mikrofonem w głowie się nie mieści!!!!!
2011.01.29, godz. 01:29, Sadix
Catalończyk

Jak zawsze szczyt inteligencji:
Katalońskie nie Katalońskie
To tak samo jak bym napisał białe a nie białe...
2011.01.29, godz. 01:25, oldmadritistas
CLB wracaj na stronę Barçy każdy broni swojego śmiecia wy będziecie bronic tego starego fefluna!!!
2011.01.29, godz. 01:21, CLB

To jest tak jak ktoś coś tam słyszał i mu się wydaję, że to było obraźliwe. Te słowa brzmiały tak:

"Możemy pytać czy to byli jacyś przebierańcy czy to był Real Madryt ale nie zadawajmy tego typu pytań, to była przede wszystkim wielka wspaniała Barcelona..... "

Co w tym obraźliwego? Zwłaszcza, że sami kibice Realu przyznają, że piłkarze Realu nie przypominali siebie z żadnego meczu w tym sezonie, że zupełnie ich nie poznawali.
2011.01.29, godz. 01:18, oldmadritistas
ja to nie znoszę tego orłowskiego! do tego ze sepleni nie wymawia r co mnie doprowadza do szaleństwa ma wk*******cy głos! co najgorsze jest za Barcelona i zawsze wychwala barcelone nawet ja graja gówno!
2011.01.29, godz. 01:18, kruk219
Orlowski nie jest obiektywny , kazdy uwaznie słuchając wychwycić niechec tego Pana do realu i tyle , wiele innych drużyn chciało by grać na poziomie realu i jestem przekonany ze inne druzyny chwali duzo bardziej za gorszą gre niż real reprezentuje , typowy katalończyk zero profesjonalizmu , ale czego możnawymagać , na marginesie dudek nie rozumiem dlaczego co niektórzy czepiacie sie Dudka ? chyba fajnie ze jakis polak gra w realu ? według mnie wypowiada sie rzeczowo i bardzo przyzwoicie pozdr. kibuców realu
2011.01.29, godz. 01:08, AllCell
nie wiem o co wam(i jemu Dudkowi) chodzi z tym Orlowskim.. !!!
jak bylo 29.11 kazdy wie.. text z przebierancami nie byl zadna obelga.. predzej komplementem, gdyż uznal ze normalnie gracze Realu Madryt nie maja prawa tak grac.. ;]
co do samego komentatora Orlowskiego(zaznaczam ze jest asystentem innych komentatorow) to spelnia dobrze swoja role, nie ma drugiego goscia ktory tak by sie znal na lidze hiszpanskiej,... !
a czy jest stronniczy? moze mozna wyczuc ze czesciej wychwala Barce, ale Realu znowu nie obraza.. wescie tez poprawke na to ze czesto sa powody zeby Barce bardziej chwalic niz Reall... czysto obiektywnie.. Pozdro !!
2011.01.29, godz. 01:07, FgMadryt
Świetny artykuł... ;D

Co do komentatorów to wolę nie wypowiadać się Rozlegle na temat tych "Sezonowców"...
Powiem jednak tyle : Powinni pracować w cukierni, a nie w TV...
Komentator sportowy nie może być b JEDNOSTRONNY...
ale niektórzy tego nie rozumieją...


HALA! Aby Nasz REAL był na Szczycie... Pozdrawiam
2011.01.29, godz. 01:05, Catalonczyk
Uzka

Katalońskie nie Katalońskie... Pana Orłowskiego nie należy obrażać. W końcu to Twój jak i mój bliźni. Jestem pewny, że wypowiadając tamte słowa, nie miał na myśli obrażać czy też w jakiś inny sposób "Dopiec" Realowi. Pozdrawiam Cię cieplutko.
2011.01.29, godz. 01:03, fcbbb
hehe ale co w tym zlego ze Pan Orlowski ma swoj ulubiony zespol? w meczach Realu nie slyszalem ani razu nic zlego o tej druzynie, oczywiscie nie wspominajac jakis nowinek o ktorych kazdy z was wiedzial, a powiedzcie mi Wy prawdziwy kibice Realu, ilu z was po meczu z Barcelona darlo morde i ku*wowalo na cos wlasnie w stylu ”To są(w tym przypadku(komentowania po meczowego) byli) zawodnicy Realu czy jacyś przebierańcy”. takze szanuje Pana Jurka za caloksztalt kariery, ale niech sie zastanowi co mowi bo wydaje mi sie ze komentatorzy w tamtym przypadku mowili sama prawde... i chyba wy myslicie to samo...

VeB!
2011.01.29, godz. 01:02, phantoM53
Miło się czyta taki materiał. Jeden z najciekawszych wywiadów na przestrzeni ostatnich miesięcy. Z resztą wszystkie rozmowy z Dudim są dobre.
2011.01.29, godz. 01:02, Uzka
Catalonczyk

Uraził cię przymiotnik "kataloński"? Czyżby to ze względu na Twój nick?! Jeśli cię uraziłam słońce, przepraszam. Nie takie były moje zamiary! :)
2011.01.29, godz. 00:58, ronaldo1994
Ma rację co do Orłowskiego, bo na pewno niego chodziło. Pamiętam jak powiedział te słowa w trakcie meczu.
2011.01.29, godz. 00:54, Catalonczyk
Uzka... kochanie, przestań wyzywać Pana Orłowskiego od "Katalońskich pajacyków" Tfu! Takie zachowanie z Twej strony jest niepożądane!
2011.01.29, godz. 00:54, kilerek121
ciekawy wywiadzik na poziomie. HM !
2011.01.29, godz. 00:50, sebastian30
Mam nadzieję że Real się tego pajaca pozbędzie. Skończą się głupie komentarze z jego strony. Niech sobie usiądzie na ławce Barcelony i kibicuje tam Liverpoolowi a przy okazji niech doradza Messiemu żeby się przeniósł do Stanów.

Hala Madrid !
Hala Raúl !
2011.01.29, godz. 00:41, Sylphir
Catalończyk - po prostu fajnie by było gdyby komentator piłkarski, z Polski, nie z Katalonii(nie mylić z Hiszpanią) był obiektywny, szczególnie jak ogląda się co tydzień komentowane przez niego mecze.
2011.01.29, godz. 00:37, Catalonczyk
Pan Orłowski? Wspaniały człowiek. Żal o to, że powiedział prawdę? Bez komentarza.
2011.01.29, godz. 00:31, kamilekxd94
Hmm.. Kibice Realu na meczach śpią to prawda ;)
2011.01.29, godz. 00:29, madridr
znow zenujace pytania, kogo obchodzi oficjalne gowno walkowane 1000 razy w normalnych wywiadach, byla okazja spytac o rzeczy ktorymi kazdy sie interesuje, a tu takie dziennikarskie gowno...
2011.01.29, godz. 00:21, mrs
Ok, przeczytałem. Myślę że możemy zacząć sie wyzywać :)
2011.01.29, godz. 00:19, raull ganzo
No wywiad w stylu Jurka.
Trzymaj się bohaterze ze Stambułu! Pamiętamy Dudek Dance ! na zawsze w naszej pamięci!

Hala BlancoS
2011.01.29, godz. 00:18, Uzka
No to już wiemy kto naprowadził Raúla na pomysł zmiany klubu! Ha! Jerzy ;D Nie no żartuję oczywiście. Spodobała mi się wzmianka o komentarzu, cieszę się, że to powiedział ktoś taki jak Dudek. Może wreszcie dotrze to do pana Ołłowskiego (bo na pewno o niego chodzi), że jest zwykłym katalońskim pajacykiem, który stara się być zabawny i niezwykle spostrzegawczy a wychodzi jak zwykle. Zwłaszcza wtedy jak pomylił Tiago z Afellay'em. Już Włodek na MŚ lepiej komentował i jego "Fernando Torezzz" było tysiąc razy bardziej do wytrzymania.
2011.01.29, godz. 00:17, cmp
Pewnie Jurkowki chodziło o coś w stylu rówieśników którzy kibicują barcelonie, a nie przyjaciół :)
2011.01.29, godz. 00:12, RvN91
"Dlatego też wielkie słowa uznania dla waszych przyjaciół, którzy kibicują Barcelonie."

Ja bym tego tak nie nazwał :)
2011.01.29, godz. 00:07, raiNFall248
"Widząc, co dzieje się już trzeci sezon w Realu – to znaczy w Liverpoolu, przepraszam – bardzo mnie to boli."

Między myślnikami są niepotrzebne słowa...

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze!

REKLAMA

archiwum

gorące tematy

profil

Pamiętaj, że sposób wyświetlania Aktualności i Komentarzy zawsze możesz dostosować do swoich potrzeb!

- Twój profil -

reklama

Sklep Realu Madryt

dołącz do nasreklama