Męczarnie Celty

<b>Celta Vigo</b> - najbliższy rywal Królewskich w Primiera División grał...

Celta Vigo - najbliższy rywal Królewskich w Primiera División grał w 1/32 finału Copa del Rey z reprezentantem Segunda B - Pontevedra. Piłkarze Celty byli już chyba raczej myślami przy spotkaniu z Realem, bo mało brakowało aby nie awansowali do 1/16 finału. Na stadionie Pasarón po upływie regulaminowego czasu gry na tablicy wyników widniał wynik 1:1. W 6. minucie prowadzenie gospodarzom dał Manu Busto. Wyrównanie padło w 41. minucie po strzale Jandro. Dogrywka nie przyniosła zmiany rezultatu. Zarządzono więc konkurs rzutów karnych po których Celta ostatecznie pokonała Pontevedra 5:4 (karne 4:3). Skład Celty:
Pinto, Méndez, Contreras, Sylvinho, Angel, Luccín, Giovanella (58 - Gustavo López), Vagner (78 - Velasco), Juanfran, Jandro (87 - Borja Oubiña) i Nacho Franco.

Źródło: Marca.com