Juvenil A walczy o potrójną koronę

Młodzi <i>madridistas</i> awansowali do finału Copa del Rey

Gracze Juvenilu A awansowali do finału Copa del Rey. W Valdebebas podopieczni José Alberto Triola pokonali Espanyol 4:0 (8:3 w dwumeczu). Gole strzelali Pablo Sarabia, Óscar Plano, Álvaro Morata i Fran Sol. W finale młodzi madridistas zmierzą się z Athletikiem Bilbao. Mecz odbędzie się 26 czerwca o godzinie 21:30 na stadionie Francisco Boneta w Almuńécar.

Triol ustawił zespół bardzo ofensywnie - w pierwszym składzie wyszła tylko trójka nominalnych obrońców, w ataku zagrała zaś trójka napastników. Taka taktyka przyniosła efekt już w 3. minucie, kiedy to Pablo Sarabia uderzeniem z woleja zza pola karnego pokonał bramkarza rywali. Oprócz Sarabii cały czas wyróżniał się Lucas Vázquez.

Espanyol również szukał swoich szans. Dobrej okazji w 35. minucie nie wykorzystał Chuli, którego uderzenie zdołał sparować Pacheco. Żadna bramka już nie padła i po pierwszych czterdziestu pięciu minutach Juvenil prowadził 1:0.

Trzynaście minut po rozpoczęciu drugiej połowy drugiego gola wbili gospodarze. Sarabia dograł do Óscara Plano, a ten z kilku metrów wpakował piłkę do siatki. Dziesięć minut później do dośrodkowania z rzutu rożnego świetnie wyszedł Álvaro Morata, który strzałem głową podwyższył wynik na 3:0.

Goście robili, co mogli, ale nie potrafili stawić czoła dobrze zorganizowanej defensywie Juvenilu. Na dodatek w 83. minucie dzieła zniszczenia dopełnił Fran Sol, który tak jak Morata, bramkę zdobył po uderzeniu głową. W ciągu ostatnich dziesięciu minut Espanyol stracił trzech zawodników, nerwowo nie wytrzymali Alex, Pere (po dwie żółte kartki) i Juli (bezpośrednio czerwona kartka).

Wynik już się nie zmienił, a Triol świętował awans swojej drużyny do finału Copa del Rey. Po zdobyciu Ligi i Pucharu Mistrzów tylko 90 minut dzieli młodych madridistas od kolejnego trofeum.