Dwa gole Raula Gonzalesa

Nie było niespodzianki w meczu Hiszpanii z RPA. Lepiej prezentujący...

Nie było niespodzianki w meczu Hiszpanii z RPA. Lepiej prezentujący się Europejczycy mają awans w kieszeni z kompletem punktów wygrywając wszystkie spotkania. Dziś wygrali 3:2 (2:1) po golach Raula Gonzaleza (4 min. i 56.) i Gaizki Mendiety (45).
Pierwszą bramkę dla Hiszpanów zdobył już w 4 minucie meczu Raul po błędzie bramkarza RPA, Andre Arendse'a. Popełnił on błąd i wypuścił piłkę z rąk. Próbował ją jeszcze zagarnąć ale Raul był szybszy. Zabrał ją i spokojnie pobiegł z piłką do pustej bramki. W 9. minucie mógł być remis, ale Iker Cassilas z najwyższym trudem obronił mocny strzał z dystansu MacBetha Sibayi.
W 31. minucie piłkarze RPA doprowadzili do remisu. Po dośrodkowaniu na pole karne Hiszpanów, piłkę dostał nie pilnowany Benni McCarthy, który strzałem z woleja pokonał bramkarza Hiszpanów. Piłkarze RPA nie cieszyli się jednak długo. W 45. minucie drugiego gola dla Hiszpanów zdobył bezpośrednio z rzutu wolnego gracz Valencii, Gaizka Mendieta.
Po przerwie piłkarze RPA nie zrezygnowali z walki. Zostali za to nagrodzeni w 53. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego do wyrównania doprowadził uderzeniem głową Lucas Radebe. I znowu był remis. Lecz tylko przez 3 minuty. Hiszpanie odpowiedzieli natychmiast. W 56. Minucie swoją 2 bramkę w meczu, a 3 w turnieju, zdobył głową piłkarz Realu Madryt, Raul Gonzalez. Dalsza część meczu była również niezwykle ciekawa. Zespół RPA próbował atakować, a Hiszpanie wyprowadzali groźne kontry. Mimo wysiłków piłkarze z RPA nie zdołali zdobyć bramki na wagę awansu i odpadli z mistrzostw.
W równolegle rozgrywanym spotkaniu tej grupy, Paragwajowi udało się pokonać dwoma golami Słowenię i dzięki korzystniejszemu bilansowi bramek Paragwaj awansował do 1/8 finału.

Bramki: dla Hiszpanii - Raul - dwie (4, 56), Gaizka Mendieta (45); dla RPA - Benni McCarthy (31), Lucas Radebe (53).
Żółte kartki: Cyril Nzama, Bradley Carnell, Siyabonga Nomvethe, Aaron Mokoena (RPA).

Sędziował: Saad Mane z Kuwejtu.
Widzów: 30 136

Hiszpania: Iker Casillas; Curro Torres, Romero, Miguel Angel Nadal, Xavi; Ivan Helguera, David Albelda (52-Sergio), Gaizka Mendieta, Joaquin; Raul (82-Luis Enrique), Fernando Morientes (77- Albert Luque)

RPA: Andre Arendse; Cyril Nzama, Aaron Mokoena, Lucas Radebe (80- Thabang Molefe), Bradley Carnell; Quinton Fortune (83-Jacob Lekgotho), MacBeth Sibaya, Tebeho Mokoena, Sibusiso Zuma; Siyabonga Nomvethe (74-George Koumantarakis), Benni McCarthy