Oceny zawodników po meczu z Xerezem

Jak grali nasi?

Występ zawodników Realu Madryt w spotkaniu z Xerezem oceniają redaktorzy Hyoga, Kiełbol, Klatus. Skala 1-10.

Iker Casillas
Hyoga: Zachował drugie z rzędu czyste konto w rozgrywkach ligowych. Nie miał zbyt wiele pracy, można powiedzieć, że jego kontakt z piłką ograniczał się do wznawiania gry od bramki. 7

Kiełbol: Poprawny występ. Nie miał dużo pracy, a jeśli już coś działo się pod naszą bramką to na Ikera można było liczyć. Jak zawsze. 7

Klatus: Nie miał dużo pracy w tym spotkaniu, ale gdy musiał interweniować robił to bez zarzutu. 7

ŚREDNIA: 7

Sergio Ramos
Wrócił na boisko po ciężkiej kontuzji. Pewny w obronie, pomagał drużynie w akcjach ofensywnych. 7

Wrócił po kontuzji, widać było, że nie jest jeszcze w formie i w pełni sił. Starał się brać udział w akcjach ofensywnych jednak nie był tam zbyt pomocny. Odebrał kilka piłek w defensywie, z przodu głównie straty. 6

Jak na tak tak długą przerwę w grze, zaprezentował się całkiem nieźle. Grał poprawnie w defensywie, ale w ofensywie było mało widoczny, a gdy pojawiał się na połowie rywala z reguły źle dośrodkowywał albo tracił piłkę. 6

ŚREDNIA: 6,3

Raúl Albiol
Pewny w swoich poczynaniach. Kilka razy oddalił zagrożenie z naszego pola karnego. 7

Pewnie w defensywie. Wiele razy „kasował” rywali. Grał zdecydowanie i czysto. Nie faulował i głupio nie tracił. Dobry występ. 7

Poprawna gra w defensywie, nie popełnił większych błędów i zanotował siedem odbiorów. 7

ŚREDNIA: 7

Ezequiel Garay
Podobnie jak Albiol rozegrał przyzwoite zawody i dobrze wykonywał zadania na boisku. 7

Argentyńczyk był wczoraj filarem defensywy. Dobrze się ustawiał, odważnie interweniował, z głową co najważniejsze. Był nie do przejścia. 7

Dobre zawody w wykonaniu Argentyńczyka, zanotował dziesięć odbiorów i podobnie jak Albiol nie popełnił żadnych poważnych błędów. 7

ŚREDNIA: 7

Marcelo
Królewscy często rozprowadzali ataki właśnie lewą stroną boiska, więc Brazylijczyk mógł częściej uczestniczyć w atakach zespołu. Starał się dryblować - zupełnie niepotrzebnie. 7

Słabszy występ Marcelo. Podobnie jak w przypadku Ramosa – mało było z niego pożytku z przodu. W obronie jeszcze jakoś to wyglądało. 6

Bardzo aktywny w ofensywie, przez co stracił aż dwanaście piłek, poprawił grę w defensywie ale i tak kilka razy dał się zwieść Carlosowi Calvo. 6

Lassana Diarra
Drugi z rzędu słabszy mecz Francuza. Nie pomagał drużynie w ofensywie i stracił kilka piłek w środku pola. Ocena wyżej za walkę i pracę na boisku. 7

Było lepiej niż ostatnio, ale jeszcze nie tak jak byśmy sobie tego życzyli. Odebrał 11 piłek, no ale też trochę stracił i do tego często faulował. Francuz wciąż szuka formy. 7

Francuz co prawda zaliczył sporo odbiorów, ale zanotował też kilka głupich strat i niepotrzebnych fauli i znów był niewidoczny w ofensywie. 6

ŚREDNIA: 6,7

Fernando Gago
Argentyńczyk nie potrafił godnie zastąpić Xabiego Alonso w środku pola. Z mojej perspektywy wyglądało to tak, jakby chciał za wszelką cenę pozbyć się futbolówki. 6

Słabo. Dużo strat, niepewny, niezdecydowany i w ogóle jakiś przestraszony. Kilka jego zagrań skwitowano porcją gwizdów. Gago jest zdecydowanie „pod formą”. 5

Bardzo słaby mecz Argentyńczyka, więcej razy stracił piłkę niż ją odebrał. Zepsuł trzy dobrze zapowiadające się kontry Królewskich. Jedyne za co można go pochwalić to jeden groźny strzał pod koniec spotkania. 4

ŚREDNIA: 5

Kaká

Słabszy mecz pomocnika Królewskich. Starał się, walczył, jednak tym razem nie błysnął. 6

Znowu nie zachwycił. Niewiele mu wczoraj wychodziło. Można śmiało powiedzieć, że przeszedł obok meczu. W środę czeka nas pierwszy poważny sprawdzian w tym sezonie, obudźże się Panie Kaká! 6

Słabe zawody Brazylijczyka, nie potrafił odnaleźć się na boisku, był niewidoczny, jego podania były niecelne i zanotował kilka głupich strat. 5

ŚREDNIA: 5,7

Cristiano Ronaldo
Kolejny mecz, w którym Ronaldo zdobywa dwie, ważne bramki. Portugalczyk z meczu na mecz się rozkręca i niedługo będziemy mogli zobaczyć go w najwyższej dyspozycji. 9

Powiadają, że CR9 nie jest w formie. To co będzie jeśli w końcu będzie w formie? Niech się rywale martwią, to nie nasz problem… Mimo iż nie zagrał rewelacyjnie to Portugalczyka śmiało można nazwać bohaterem wczorajszego meczu. 9

Jedyny piłkarz w szeregach Królewskich, po którym było widać że zależało mu na zwycięstwie i strzelaniu bramek. Otworzył wynik spotkania ładną indywidualną akcją i udowodnił, że świetnie gra głową. 8

ŚREDNIA: 8,7

Raúl
Niewidoczny. Często cofał się do drugiej linii, by pomóc kolegom w rozgrywaniu akcji. 6

Przez godzinę nie pokazał nic wielkiego. Nie strzelił, nie asystował, nie tym razem... 6

Poza zmarnowaniem jednej stuprocentowej sytuacji w pierwszej połowie był praktycznie niewidoczny. 5

Karim Benzema
Widać było, że chce zdobyć pierwszą bramkę w lidze. Ta sztuka udała mu się w 82. minucie, kiedy świetnym zwodem wkręcił w ziemię obrońcę rywali, a następnie silnym strzałem pokonał Renana. 8

Strzelił ładnego gola. I to w zasadzie wszystko. Można też dodać, że Francuz miał aż 9 strat. Karim potrzebuje jeszcze czasu na aklimatyzację i zgranie się z partnerami. 7

Strzelił ładną bramką i jedynie za to można go pochwalić, poza tym przez całe spotkanie, gdy tylko dostawał piłkę to zaraz ją tracił. Na dodatek przy golu Gutiego to on fatalnie nie trafił w piłkę, całe szczęście drugi kapitan Królewskich już się nie pomylił. 6

ŚREDNIA: 7

Esteban Granero
Słabe wejście. Przyzwyczaił już kibiców do pięknej gry, jednak wczoraj nie potrafił stworzyć zagrożenia pod bramką rywala. 5

Zanotował asystę przy golu Ronaldo. Powalczył przez te 30 minut, które spędził na boisku. To mu się chwali. 7

Dobra zmiana Estebana, udowodnił po raz kolejny, że potrafi świetnie centrować z rzutów rożnych, dzięki czemu zaliczył asystę. Poza tym dobrze wspomagał Gago i Lassa w defensywie. 7

Guti
Kolejny świetny występ wychowanka Realu Madryt. Na boisku pojawił się dopiero w 69. minucie meczu, a i tak zdołał pokonać bramkarza przeciwników. 7

Strzelił gola, asystował przy kolejnym. Joker. Widać, że rola rezerwowego mu służy. Oby tak dalej... 8

Kolejny już świetny mecz Gutiego. Strzelił kolejnego gola i zaliczył asystę, a przebywał na boisku tylko dwadzieścia minut. 8

ŚREDNIA: 7,7

Ruud van Nistelrooy

Powrócił do gry po blisko dziesięciu miesiącach przerwy. Manuel Pellegrini postanowił desygnować go do gry na ostatnie piętnaście minut. Holender mimo iż miał bardzo mało czasu na pokazanie swoich umiejętności zdobył bramkę wykorzystując sytuację sam na sam z Renanem. 7

Grał krótko ale niezwykle efektywnie, strzelił i asystował. Pokazał, że wciąż może dać wiele drużynie. 8

Świetny powrót do gry Holendra, podanie kluczowe przy golu Benzemy i pierwszy gol w tym sezonie. Straszna szkoda, że znów będzie musiał odpocząć od gry przez kilka tygodni. 8

ŚREDNIA ZESPOŁU: 6,7

Trener Manuel Pellegrini
Mimo że mecz zakończył się wynikiem 5:0 to Królewscy nie zachwycili fanów swoją piękną grą. Wiele rzeczy jeszcze musi poprawić, jednak jest coraz lepiej. Dokonał dobrych zmian. 7

Przez niemal cały mecz zespół grał nudno, wolno, bez pomysłu, skutecznie usypiając zarówno fanów jak i rywali. Tylko umiejętnościom poszczególnych zawodników zawdzięczamy taki pogrom. Mało było wczoraj gry zespołowej, za mało. Szczególnie w ofensywie było kiepsko. Jedynie końcówka była przekonywująca. No ale rywal opadł już z sił, więc nie ma się czemu dziwić... 6

Widać, że pracował z drużyną nad obroną stałych fragmentów gry, gdyż goście nie stworzyli sobie okazji bramkowych głównie po rzutach rożnych, mimo że wykonywali ich kilka. Jednak sama gra zespołu nie była zbyt porywająca, mimo wysokiego wyniku. Dokonał dobrych zmian i w końcu dał szansę Ruudowi, który odpłacił się golem. 7

Sędzia Delgado Ferreiro
Dobrze wykonywał swoją pracę. 7

Prosty mecz do sędziowania. Nie pokazał żadnej kartki, jakiś większych pretensji do niego nie mam. Nie rzucał mi się w oczy. 6