/ marca.com

Hiszpania U-21 wygrywa, Joselu strzela

Bramka wypożyczonego przez Real Madryt piłkarza w debiucie

Reprezentacja Hiszpanii U-21 dobrze rozpoczęła walkę w eliminacjach do młodzieżowych Mistrzostw Europy 2011. La Furia Roja pokonała w Oviedo ekipę Polski 2:0. I, co najważniejsze dla wszystkich madridistas, przy bramkach dla gospodarzy swój udział mieli piłkarze związani z Realem Madryt - Joselu oraz Dani Parejo.

Drużyna dowodzona przez byłego trenera Królewskich, Juana Ramóna Lópeza Caro, szybko zaznaczyła swoją przewagę na boisku. Pierwsze pięć minut posłużyło do uporządkowania założeń taktycznych szkoleniowca, by następnie regularnie groźnie atakować bramkę Polaków.

Już w 5. minucie Dani Parejo mógł wpisać się na listę strzelców, jednak piłka bita przez niego z rzutu wolnego natrafiła na poprzeczkę. Minutę później los uśmiechnął się do Hiszpanów. Rzut wolny na wysokości pola karnego wykonał pomocnik Sevilli, Diego Capel. Piłka po jego dośrodkowaniu odbiła się od Marcos Gullóna, po czym za sprawą wypożyczonego przez Real do Celty Vigo 19-letniego Joselu wpadła do siatki rywala. Warto nadmienić, że był to debiut José Luísa Sanmartína Mato - bo tak brzmi jego pełne imię i nazwisko - w kadrze U-21.

Bramka dla Hiszpanów podcięła polskie skrzydła i biało-czerwoni nie byli zdolni do stwarzania sobie bramkowych sytuacji przez następne dziesięć minut. Dopiero indywidualna akcja napastnika Ruchu Chorzów, Artura Sobiecha, zakończona niecelnym strzałem, dawała nadzieje na lepszy rezultat. W późniejszych minutach bramce rywala próbował zagrozić Grosicki, jednak jego strzały z 21. oraz 25. minuty kolejno trafiały w obrońcę lub były parowane na korner przez bramkarza Sergio Asenjo.

Po zmianie stron nadszedł drugi, decydujący cios Hiszpanów, bowiem w 57. minucie piłkę do własnej bramki nieszczęśliwie skierował Maciej Sadlok. Obrońca Ruchu Chorzów odbił głową futbolówkę, która wylądowała w bramce strzeżonej przez Wojciecha Szczęsnego. Wszystko to miało miejsce po dośrodkowaniu z rzutu rożnego autorstwa Capela. Duży udział w tej bramce miał, sprzedany do Getafe z opcją pierwokupu, Parejo, który do końca naciskał na rywala i sprowokował go do popełnienia błędu.

Gdy w 66. minucie za drugą żółtą kartkę z boiska został wyrzucony Grzegorz Krychowiak, spotkanie praktycznie dobiegło końca. Wynik nie uległ zmianie i Hiszpanie mogli cieszyć się ze zdobycia trzech punktów.

Hiszpania U-21 - Polska U-21 2:0