Włochy w ćwierćfinale!

Francja - Włochy 0:2!

Francja 0:2 Włochy

Od samego początku oba zespoły starały się wyjść na prowadzenie. W 9. minucie kontuzji doznał Franck Ribéry, była to ogromna strata dla reprezentacji Francji. Trzynaście minut później, Éric Abidal sfaulował we własnym polu karnym Toniego, za co sędzia wyrzucił go z boiska i podyktował rzut karny. Wykonawcą "11" był Andrea Pirlo, pewnym strzałem w lewe okienko bramki, nie dał szans bramkarzowi. Do końca pierwszej połowy, wyraźnie zaznaczała się przewaga obecnych mistrzów świata.

Druga część spotkania rozpoczęła się, mimo gry w dziesiątkę, od ataków Francuzów, lecz żadna akcja nie przynosiła oczekiwanego skutku. W 62. minucie gry, De Rossi oddał silny strzał z rzutu wolnego, piłka jeszcze odbiła się od Henry'ego stojącego w murze, i całkowicie zmyliła Coupeta, 2:0! Dzięki temu, że Holandia wygrała z Rumunią, Włosi mogą się cieszyć z awansu do ćwierćfinału, gdzie spotkają się z reprezentacją Hiszpanii.