Portugalia 2:0 Turcja

1:0, Pepe, 61'
- RapidShare! lub SendSpace!

2:0, Meireles, 93'

W drugim spotkaniu grupy A Portugalia mierzyła się z Turcją. Po bramkach Pepego i Meirelesa podopieczni trenera Scolariego wyszli z tego pojedynku zwycięsko. Stoper Realu Madryt był niewątpliwie jednym z bohaterów tego spotkania. Po wspaniałej, dwójkowej akcji z Nuno Gomesem w sześćdziesiątej pierwszej minucie otworzył wynik spotkania. W doliczonym czasie bramkę na 2:0 zdobył Raul Meireles. Bliski strzelenia bramki był również Cristiano Ronaldo, ale piłka po jego strzale trafiła w słupek. Cristiano, choć nie błysnął niczym specjalnym w tym meczu, może go zaliczyć do udanych.

Od pierwszych minut spotkanie toczyło się w szybkim tempie. Mecz z całą pewnością stał na wyższym poziomie, niż spotkanie inauguracyjne pomiędzy Szwajcarią a Czechami. Obie drużyny miały wiele okazji do strzelenia gola, ale to piłkarze Scolariego wykorzystali dwie z nich, inkasując trzy punkty. Dzięki tej wygranej Portugalczycy zostają liderem grupy A po pierwszej kolejce spotkań.

Nieuznana bramka Pepego oraz słupek Ronaldo: RapidShare! lub SendSpace!

Zdjęcia z meczu.

Portugalia: Ricardo – Paulo Ferreira, Bosingwa, Pepe, Ricardo Carvalho – Ronaldo, Simão (83’ Raul Meireles), Deco (90' Fernando Meira), Petit, João Moutinho – Nuno Gomes (69’ Nani)
Turcja: Demirel - Servet Çetin, Balta, Altıntop (76’ Şentürk) Gökhan Zan (56’ Emre Asik), Belözoğlu - Mehmet Aurélio, Şanlı, Kazım Kazım, Mevlüt Erdinç (45’ Sarıoğlu) - Kahveci

Sędziował: Herbert Fandel (Niemcy)
Żółte kartki: Kazim, Zan (Turcja)
Widzów: 30.000