/ elgoldemadriz.com

Fuerteventura - Castilla 1:2

Miejsce premiowane awansem na wyciągnięcie ręki

Wspaniały wynik udało się osiągnąć Castilli na Estadio de Los Pozos w meczu przeciwko Fuerteventurze, która niedzielną porażkę odczuła dość dotkliwie. Dla canteranos było to czwarte zwycięstwo z rzędu i aktualnie od miejsca premiowanego awansem do Segunda División dzielą ich zaledwie cztery punkty. Zatriumfowanie nad drużyną Fuerteventury, która dotychczas znajdowała się w czołówce tabeli, na ich boisku jest nie lada osiągnięciem, bowiem w tym sezonie jeszcze nikt nie wywiózł stamtąd kompletu punktów.

Dla odmiany los Blancos nie rzucili się do ataków tuż po rozpoczęciu pojedynku. Start w ich wykonaniu był raczej spokojny, aczkolwiek pewny i wyzbyty błędów czy nerwowych, niedokładnych zagrań. Na nasze szczęście w szeregach rywali sytuacja wyglądała inaczej i otwierającą wynik spotkania bramkę zawdzięczamy właśnie pomyłce obrońców. Wykorzystując błąd defensywy gospodarzy, piłkę w siatce umieścił już w 7. minucie Jose Callejón.

Niebezpiecznie pod bramką Felipe zaczęło się robić po kwadransie gry, kiedy Fuerteventura podjęła walkę, prezentując wszystkie walory swojej drużyny. Dla Królewskich oznaczało to coraz więcej pracy w obronie i mniejsze szanse na podwyższenie prowadzenia. Mimo licznych okazji, jakie stworzyli sobie zawodnicy obu zespołów, do przerwy wynik brzmiał 0:1.

Kilka minut po powrocie na murawę, wyrównujące trafienie zaliczył Moisés. Pojedynek, który już zaliczał się do wspaniałych, zyskał jeszcze na efektowności. Obu zespołom bardzo mocno zależało na zwycięstwie, dlatego w drugiej odsłonie publiczność mogła podziwiać zacięte, atrakcyjne i dynamiczne spotkanie. Ostatecznie, skuteczniejsi okazali się goście z Madrytu. Na trzy minuty przed końcem, komplet punktów swojej drużynie zapewnił Parejo.

Fuerteventura: Richard, Casquero, Miguel, Eloy, Marce, Maciot (Silvano, min. 51.), Gustavo, Memo (Fali, min. 60.), Pedro (Futre, min. 73.) i Moisés.
Real Madryt Castilla: Felipe; Velayos, Antón, Gary, Sergio. Mateo, Vázquez (Modrego, min. 73.), Parejo, José Callejón, Bueno (Szlai, min. 73.), Juanmi Callejón (Gorka, min. 82.).