Real Madryt - Deportivo La Coruna 3 : 1

Stawką tego spotkania na szczycie była pozycja lidera Primera Division...

Stawką tego spotkania na szczycie była pozycja lidera Primera Division na półmetku rozgrywek. Obie drużyny miały po świętach Bożego Narodzenia 10 dni na odpowiednie przygotowanie się do meczu. Na drugie spotkanie po Nowym Roku (pierwsze były towarzyskie spotkanie derbowe z Atletico Madryt) przyszło na Santiago Bernabeu ponad 70 tysięcy kibiców.
Wspaniale mecz rozpoczął się dla Królewskich, gdyż już w 6 minucie Fernando Morientes zdobył pierwszego gola! Piłkarze oraz kibice Realu jednak długo się nie cieszyli z prowadzenia, ponieważ już ok. 60 sekund później Pavon sfaulował w polu karnym Victora i sędzia Undiano Mallenco bez wahania pokazał na "wapno". Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Maakay i tym samym wyrównał stan meczu na 1 : 1. Na stadionie panowała jednak wielka huśtawka nastrojów, bowiem już minutę później wspaniałego gola dającego prowadzenie Realowi zdobył Zinedine Zidane!!! Tak więc w ciągu niecałych 10 minut kibice zebrani na Santiago Bernabeu obejrzeli 3 gole! Do końca pierwszej połowy nie padły już jednak kolejne bramki, ale Real cały czas kontrolował sytuację, a Figo i Raul raz po razie stwarzali sobie nawzajem sytuacje podbramkowe.
W drugiej połowie sytuacja na boisku nie uległa zmianie, jednak od czasu do czasu Iker Casillas musiał wykazać się na przedpolu bramkowym. Ostateczne nadzieje gości rozwiał jednak w 65 minucie Raul zdobywając gola i podwyższając wynik na 3 : 1! Przez ostatnie 25 minut Królewscy wciąż atakowali jednak wynik nie uległ zmianie i Real pokonując Deportivo La Crouna 3 : 1 awansował na pierwsze miejsce w Primera Division.