Advertisement

Zamknięcie forum

Forum umarło niestety śmiercią naturalną. Z żalem musieliśmy dokonać jego zamknięcia, ponieważ stało się wektorem do ataków, a my nie mieliśmy zasobów, by je aktualizować i utrzymywać je przy życiu. Niestety zmusiło to nas do trudnej decyzji o jego zamknięciu.

Nie jest tak, jak głosiła obiegowa opinia, że specjalnie zablokowaliśmy możliwość nowych rejestracji – wcześniej rejestracja na forum była połączona ze starą stroną. Brak możliwości rejestracji wynika po prostu z problemów technicznych i tego, że nowa strona znajduje się na innym serwerze i rejestracja tam odbywa się w inny sposób. Nie ma tu drugiego dna.

Jako redakcja od dawna niestety nie mieliśmy też czasu na zajmowanie się forum. Nie mogliśmy go też tak po prostu komuś przekazać, ponieważ znajdowały się na nim dane osób i było to prawnie niemożliwe. Priorytetem zawsze była dla nas strona. Forum było dodatkiem, z którego NIGDY nie czerpaliśmy żadnych korzyści finansowych i nigdy nie chcieliśmy też tego robić, a niestety miesięczny koszt utrzymania forum był wysoki i przez ostatni rok po prostu dokładaliśmy do tego kilkaset zł miesięcznie, co w tak długim okresie nie kalkulowałoby się chyba nikomu w żadnej firmie. Wsadzenie teraz na forum kilkudziesięciu reklam w niczym by także nie pomogło, bo i tak koszty przewyższałyby przychód, jaki można by przeznaczyć na dalsze utrzymywanie forum.

Możemy tylko podziękować wszystkim za wiele wspólnych lat i dyskusji.