Gole Bernardo Silvy po rykoszetach dają City półfinał FA Cup

Manchester City wygrał z Newcastle United 2:0 w ćwierćfinale Pucharu Anglii. Obie bramki dla Obywateli zdobył Bernardo Silva, a przy obu strzałach… pomogły mu rykoszety od zawodników Srok. Do meczu z Realem Madryt pozostają 24 dni.

Bernardo Silva strzelił dziś Newcastle dwa gole. (fot. Getty Images)

Pep Guardiola pomimo braku Kevina De Bruyne miał sporo możliwości, przede wszystkim w ofensywie. Ostatecznie zdecydował się na pozostawienie na ławce Juliána Álvareza czy typowanego przez media do gry w pierwszym składzie Oscara Bobba. Za Erlingiem Haalandem operowali więc Phil Foden, Jérémy Doku i Bernardo Silva.

Ten ostatni był bohaterem pierwszej połowy. To dzięki jego uderzeniom The Citizens prowadzili, ale… nie byłoby tych goli, gdyby nie rykoszety przy obu trafieniach. Przewaga gospodarzy była jednak ogromna. Sroki oddały tylko jeden strzał, ale z próbą Isaka poradził sobie Stefan Ortega. Przed drugą połową jasne było to, że Sroki muszą jak najszybciej dać jakiś sygnał do ataku, ale nic takiego nie miało miejsca. City utrzymywało się przy piłce, wraz z upływem czasu może miało ją coraz rzadziej, ale z perspektywy Newcastle nic z tego nie wynikało. Wynik po przerwie już się nie zmienił i City wygrało 2:0, zapewniając sobie udział w najlepszej czwórce rozgrywek i pozostając w grze o obronienie potrójnej korony.

W pierwszym dzisiejszym ćwierćfinale Coventry City niespodziewanie wygrało z Wolverhampton 3:2 po dwóch trafieniach w doliczonym czasie gry. Komplet półfinalistów poznamy jutro, po starciach Chelsea z Leicester oraz Manchesteru United z Liverpoolem. Po tym ostatnim meczu odbędzie się losowanie półfinałów, które odbędą się w weekend 20–21 kwietnia, czyli już po starciach Realu z City w Lidze Mistrzów.

Manchester City – Newcastle United 2:0 (2:0)
1:0 B. Silva 13’ (asysta: Rodri)
2:0 B. Silva 31’ (asysta: Dias)

City: Ortega; Walker, Dias, Akanji, Gvardiol; Rodri, Kovačić; Foden, B. Silva, Doku (77’ Bobb); Haaland (87’ Álvarez).
Newcastle: Dúbravka; Murphy, Lascelles, Schär, Botman (83’ Krafth), Burn (62’ Hall); Longstaff (62’ Miley), Guimarães, Willock (62’ Anderson); Gordon (62’ Almirón), Isak.