/ Kristobal, Leszczu

Gole Jamesa i Mariano, asysta Moraty [VIDEO]

Jak grali wypożyczeni i sprzedani?

James Rodríguez rozegrał kolejne bardzo dobre spotkanie w barwach Bayernu Monachium. Strzelił gola i dołożył do tego asystę. Do siatki trafił również Mariano, a Morata zapisał na koncie asystę. Jak poszło pozostałym?

Fábio Coentrão (Sporting CP)
Znalazł się w podstawowym składzie Sportingu w starciu z Atlético Madryt w Lidze Europy. Portugalczycy przegrali 0:2, głównie przez słabą postawę środkowych obrońców. Fábio ustrzegł się błędów w defensywie, przynajmniej tych poważnych, ale niewiele wnosił do ataku. Oddał jeden strzał, z którym bez problemów poradził sobie Oblak. Przeciętny mecz w jego wykonaniu, nie wiadomo, czy nie ostatni w barwach Sportingu. Prezes klubu zawiesił 18 członków pierwszego zespołu, w tym Coentrão. Nie wiadomo, jak ta historia się rozwinie, ale Fábio przegapił ligowy pojedynek z Paçosem Ferreira, który Sporting wygrał 2:0.
Ocena WhoScored: 6,3/10

Federico Valverde (Deportivo La Coruńa)
Dépor wygrało w końcu pod wodzą Seedorfa po bardzo emocjonującej końcówce meczu z Málagą, który zakończył się wynikiem 3:2. Nie poprawia to jednak zbyt sytuacji Galisyjczyków, którzy najprawdopodobniej niedługo pożegnają się z Primera División. Urugwajski pomocnik został już uwzględniony przez trenera w składzie meczowym, ale jeszcze nie pojawił się na murawie. Z ławki obserwował poczynania swoich kolegów.

James Rodríguez (Bayern Monachium)
Po znakomitym meczu z Borussią Dortmund Kolumbijczyk niespodziewanie usiadł na ławce rezerwowych. W potyczce z Sevillą urazu nabawił się jednak Arturo Vidal, dlatego Jupp Heynckes jeszcze w pierwszej połowie był zmuszony wprowadzić na boisko Jamesa. Już jego pierwsze kontakty z piłką przyniosły bramkę dla Bayernu. Swojego bramkarza pokonał Jesús Navas. Pomocnik wypożyczony z Realu Madryt nie zanotował jednak tak dobrego występu, choć trzeba też pochwalić Sevillę, która bardzo wysoko zawiesiła poprzeczkę. Bawarczycy wygrali w Andaluzji 2:1, ale kwestia awansu pozostaje otwarta.
Ocena Kickera: 3,5/6 (1 – najlepsza, 6 – najsłabsza)
Ocena WhoScored: 6,8/10

W weekend zawodnicy Bayernu udali się do Augsburga, gdzie wywalczyli mistrzostwo Niemiec. Choć Jupp Heynckes postawił na kilku rezerwowych, James wybiegł w pierwszej jedenastce. Miał duży udział w zwycięstwie 4:1, strzelił gola i zaliczył asystę. Skrót tego spotkania zobaczycie tutaj.
Ocena Kickera: 2,5/6 (1 – najlepsza, 6 – najsłabsza)
Ocena WhoScored: 8,1/10

Lucas Silva (Cruzeiro)
Cruzeiro grał w ostatnim tygodniu dwa ważne mecze. Najpierw mierzyło się Vasco w Copa Libertadores, a później z Atlético Mineiro. Pierwsze z tych spotkań zakończyło się bezbramkowym remisem, a drugie zwycięstwem Cruzeiro 2:0, dzięki czemu piłkarze tego klubu zostali mistrzami Campeonato Mineiro. Lucas może dopisać do dorobku kolejny puchar, ale oba pojedynki obserwował tylko z ławki rezerwowych.

Philipp Lienhart (SC Freiburg)
Austriak ponownie znalazł się poza kadrą meczową Freiburga. Jego koledzy nie poradzili sobie u siebie z Wolfsburgiem i przegrali 0:2. Lienhart rozegrał w 2018 roku zaledwie jedno spotkanie.

Martin Ødegaard (Heerenveen)
Norweg złamał jedną z kości śródstopia i dla niego sezon już się zakończył. Heerenveen zremisowało z Groningen 1:1.

Vinícius Júnior (Flamengo)
Flamengo zakończyło walkę w Campeonato Carioca i w ostatnim tygodniu rozegrało towarzyską potyczkę z Atlético Goianiense. Vinícius rozpoczynał mecz na ławce rezerwowych. Wszedł na murawę w 58. minucie, gdy Flamengo prowadziło 2:1. Miał jedną bardzo dobrą okazję na zdobycie gola, ale bramkarz wygrał z nim pojedynek sam na sam. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Flamengo 3:1.

Odeszli w letnim okienku transferowym
Álvaro Jiménez (Getafe CF)
Los Azulones, którzy już o nic tak naprawdę nie walczą w bieżącym sezonie, mierzyli się na wyjeździe z Deportivo Alavés i przegrali 0:2. Chęć zapewnienia sobie utrzymania gospodarzy przeważyła. Pomimo jednak sytuacji Getafe, José Bordalás wciąż nie stawia na Álvaro, który został w domu.

Álvaro Morata (Chelsea)
Hiszpan wybiegł w pierwszym składzie na mecz z West Hamem i jeszcze w pierwszej połowie zanotował asystę przy trafieniu Azpilicuety. Morata zgrał mu głową po rzucie rożnym, a jego rodak mógł pokonać Joe Harta. Álvaro był dość aktywny, zanotował trzy podania kluczowe i oddał trzy (wszystkie niecelne) strzały. W 78. minucie Antonio Conte postanowił zdjąć go z boiska i wpuścić w jego miejsce Oliviera Girouda. Ostatecznie The Blues zremisowali u siebie z Młotami 1:1. Skrót tego spotkania możecie obejrzeć tutaj (gol z asystą Moraty od 4:40).
Ocena WhoScored: 7,8/10

Danilo (Manchester City)
Po raz pierwszy od 7 marca rozegrał pełne spotkanie. Drużyna Pepa Guardioli grała u siebie z Manchesterem United, a Katalończyk postawił właśnie na Brazylijczyka na prawej stronie obrony. The Citizens prowadzili z Czerwonymi Diabłami już 2:0, ale dzięki trafieniom Pogby (dwóm) i Smallinga to drużyna José Mourinho wyszła z tego starcia zwycięsko. Danilo nie ponosi jednak winy za stratę któregokolwiek gola. Swoim występem raczej nie przekonał Guradioli do tego, by wystawić go w rewanżu z Liverpoolem. W pierwszym spotkaniu z The Reds obrońca nawet nie zagrał, a jego koledzy przegrali 0:3.
Ocena WhoScored: 6,1/10

Diego Llorente (Real Sociedad)
Wreszcie świetny mecz Basków! Pokonali 5:0 sensację tego sezonu, Gironę i poprawili nastroje swoim kibicom. Spadek im raczej nie grozi, więc mogą być spokojni przez pozostałe siedem kolejek. Llorente tym razem dostał trochę odpoczynku od Eusebio i cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych.

Jorge Burgui (Deportivo Alavés)
Hiszpan ponownie wyszedł w pierwszym składzie drużyny z Kraju Basków i z pewnością nie zawiódł. Prezentował się bardzo dobrze na tle trochę rozleniwionego Getafe i raz po raz sprawdzał umiejętności obrońców drużyny gości. Wykonywał celnie większość stałych fragmentów gry i w pełni zasłużył na otrzymane brawa po zmianie w 86. minucie. Oby tak dalej, a zostanie stałym bywalcem pierwszego składu.
Ocena WhoScored: 6,9/10
Ocena Asa: 2/3
Ocena Marki: 2/3

Mariano Díaz (Olympique Lyon)
W poprzedni weekend Mariano pauzował za kartki, ale trener nie pozwolił mu na powrót do pierwszej jedenastki. Napastnik rozpoczął spotkanie z Metz na ławce rezerwowych, ale pojawił się na boisku w 70. minucie. Oddał trzy strzały, w tym jeden, po którym piłka wpadła do bramki rywala. Mariano grał krótko, ale z efektu na pewno jest zadowolony.
Ocena WhoScored: 7,0/10

Mario Hermoso (RCD Espanyol)
Hiszpan nareszcie mógł wyjść na boisko, tym razem w trudnym wyjazdowym meczu z Valencią. Zaprezentował się całkiem nieźle i Nietoperze naprawdę minimalnie wygrały to spotkanie 1:0. Wydaje się, że jeśli Mario nie ma przyszłości w Espanyolu, to naprawdę nie będzie miał problemów ze znalezieniem nowego pracodawcy.
Ocena WhoScored: 6,4/10
Ocena Asa: 1/3
Ocena Marki: 1/3

Pepe (Beşiktaş)
Rozegrał pełne 90 minut w meczu z Göztepe. Miał sporo pracy w defensywie, mimo że Beşiktaş wygrał 5:1. Spisywał się bardzo dobrze. Miał najwięcej przechwytów w swoim zespole, chociaż przy straconym golu nie zachował się najlepiej. Więcej pochwał zebrał drugi ze środkowych obrońców – Tošić – ponieważ strzelił gola.
Ocena WhoScored: 7,5/10