/ Leszczu, Mateo, Ostricz, Santi01

Gol Endricka, Asensio zdobywa mistrzostwo Francji

Endrick trafił do siatki, rozpoczynając remontadę Palmeiras w Copa Libertadores, a Marco Asensio i jego PSG przypieczętowali mistrzostwo Francji. Co jeszcze słychać u zawodników wypożyczonych lub sprzedanych z Realu Madryt?

Endrick po kontaktowym golu z Independiente del Valle. (fot. Getty Images)

Wypożyczeni

Endrick (Palmeiras)*
Wyszedł w pierwszym składzie na mecz Copa Libertadores przeciwko Independiente del Valle, a był to mecz hipertalentów, bo po drugiej stronie odważnie poczyniał sobie Kendry Paéz. Palmeiras nie miało najlepszego dnia, szczególnie w pierwszej połowie. Endrick nie był zbyt widoczny, miał mało kontaktów z piłką i przegrywał większość pojedynków, ale w kluczowym momencie to on rozpoczął remontadę i strzelił gola na 1:2. Popracował kilka razy w pressingu, ale nie wyróżnił się zbytnio zanim został zdjęty w 78. minucie. Palmeiras w końcówce strzeliło dwa gole i ostatecznie wygrało 3:2.
Ocena SofaScore: 6,8/10

Następnie Palmeiras grało mecz ligowy z São Paulo i tutaj Endrick ponownie zagrał przeciętnie, ale tym razem do protokołu meczowego wpisał się tylko żółtą kartką. Zanotował jedno doskonałe podanie, ale poza tym nie był zbyt widoczny i nie oddał nawet jednego strzału. Zszedł z boiska w 66. minucie, a Palmeiras zremisowało bezbramkowo na wyjeździe, kontynuując słaby start sezonu.
Ocena SofaScore: 6,6/10

Peter González (Valencia CF)
Wyszedł w pierwszym składzie na wyjazdowy mecz z Barceloną i całą pewnością było to dla niego przyzwoite spotkanie. Z jednej strony sam wypracował sobie doskonałą sytuację sam na sam po wyblokowaniu Cubarsíego, a z drugiej fatalnie ją zmarnował. Wywalczył jednak bardzo ważny dla Valencii rzut karny. Sporo pracował, ale przegrał znakomitą większość swoich pojedynków i nie był tak często przy piłce, głównie przesuwając się w obronie. Zszedł z murawy w 79. minucie przy wyniku 2:2, a ostatecznie Barcelona wygrała 4:2.
Ocena Marki: 2/3
Ocena Asa: 2/3
Ocena WhoScored: 6,4/10
Ocena SofaScore: 6,4/10

Juanmi Latasa (Getafe CF)
Spędził na boisku Almeríi całą połowę, w trakcie której zaledwie 13 razy był przy piłce (4 celne podania). Przegrywał pojedynki główkowe (1 wygrana na 7 starć), często faulował (5) i właściwie do niczego się nie przydawał. Gdy schodził, Getafe remisowało 1:1, ale w drugiej połowie zdobyło dwie bramki, sięgnęło po trzy punkty i przypieczętowało spadek rywala do Segunda División.
Ocena Marki: 1/3
Ocena Asa: 0/3
Ocena WhoScored: 6,3/10
Ocena SofaScore: 6,6/10

Rafa Marín (Deportivo Alavés)
W domowej potyczce z Celtą Vigo pauzował z powodu nadmiaru żółtych kartek. Alavés dobrze sobie bez niego poradziło i odniosło pewne zwycięstwo 3:0.

Marvin (Las Palmas)
Nie zaliczy meczu z Gironą do udanych. Las Palmas przegrało u siebie 0:2, a Hiszpan nie wyróżnił się w zasadzie niczym. Wygrał jeden pojedynek i to wszystko, co można napisać o jego występie. Był niewidoczny i nie pomógł zespołowi. Mecz do zapomnienia dla Marvina.
Ocena Asa: 1/3
Ocena WhoScored: 5,9/10
Ocena SofaScore: 6,4/10

Reinier (Frosinone Calcio)
Jego zespół wygrał z Salernitaną 3:0, ale Reinier cały mecz spędził na ławce rezerwowych.

Jesús Vallejo (Granada)
Tradycyjnie pozostawiony poza kadrą. Granada pokonała Osasunę 3:0.

Odeszli w letnim oknie transferowym

Óscar Aranda (FC Famalicão)
W wyjazdowym spotkaniu z Estoril spisał się w kratkę. Chętnie dryblował i tradycyjnie szukał nieoczywistych rozwiązań, często był faulowany, dobrze radził sobie w pojedynkach, ale nie przełożyło się to na żadne konkrety. W 60. minucie zszedł z boiska jako pierwszy zawodnik swojej drużyny, która przegrała 0:1. Może jednak odnaleźć pocieszenie w tym, że pierwszy raz od 16 marca pojawił się w wyjściowym składzie Famalicão.
Ocena WhoScored: 6,7/10
Ocena SofaScore: 7,1/10

Sergio Arribas (UD Almería)
W domowej rywalizacji z Getafe znów usiadł na ławce rezerwowych. Biorąc pod uwagę 8 ostatnich meczów, Arribas tylko raz rozpoczynał w pierwszym składzie. Tym razem pojawił się na boisku w 62. minucie i choć próbował dać impuls swojej drużynie, to nie przyniosło to pożądanego efektu. 22-latek miał 35 kontaktów z piłką i podawał celnie na poziomie 81% (21 na 26). Zanotował 2 kluczowe podania i stworzył jedną dogodną okazję do zdobycia bramki. Wygrał też 2 z 2 stoczonych pojedynków. Starał się i próbował, lecz nic to nie dało. Almería przegrała 1:3 i tym samym już matematycznie przypieczętowała swój spadek z Primera División.
Ocena WhoScored: 6,5/10
Ocena SofaScore: 7,2/10

Marco Asensio (Paris Saint-Germain)
W tygodniu PSG wygrało na wyjeździe z Lorient 4:1, a Marco przesiedział cały mecz na ławce rezerwowych.

W sobotę rywalem PSG było Le Havre. Marco rozpoczął spotkanie w wyjściowej jedenastce, ale ewidentnie nie był to jego wieczór. W pierwszej połowie był niewidoczny i nie oddał ani jednego strzału. Nie miał większego wpływu na akcje ofensywne swojego zespołu. Nie czuł się komfortowo na boisku, dlatego drugą połowę obejrzał już z ławki rezerwowych. Słaby występ Hiszpana, który nie utrzymał świetnej dyspozycji z poprzedniego weekendu. Ostatecznie PSG zremisowało 3:3, a skrót tego meczu można obejrzeć tutaj. Warto dodać, że w niedzielę Olympique Lyon wygrał 3:2 z AS Monaco, a więc drużyna z Paryża na trzy kolejki przed końcem zapewniła sobie mistrzostwo Francji.

Antonio Blanco (Deportivo Alavés)​​​​​​​
Znalazł się w wyjściowej jedenastce na domowe spotkanie z Celtą Vigo. Zagrał solidnie, dobrze kontrolował środek pola, choć nie zapisał się w protokole meczowym niczym poza żółtą kartką. Zanotował 38 kontaktów z piłką i podawał celnie na poziomie 62% (18 na 29). Zaliczył 2 przechwyty i zablokował jeden strzał zmierzający w stronę bramki strzeżonej przez Antonio Siverę, ale z drugiej strony nie wygrał ani jednego z 7 stoczonych pojedynków. Chluby z pewnością nie przynosi mu również liczba strat, których miał aż 15. Ostatecznie jego Alavés pewnie pokonało przyjezdnych z Galicji 3:0.
Ocena Marki: 2/3
Ocena Asa: 2/3
Ocena WhoScored: 6,4/10
Ocena SofaScore: 6,2/10

Karim Benzema (Al-Ittihad)
Z powodu kontuzji przegapił ligowy mecz z Al-Szabab, który Al-Ittihad niespodziewanie przegrał 1:3.

Víctor Chust (Cádiz CF)**
Pomimo słabego meczu z Gironą wciąż jest pierwszym wyborem trenera Mauricio Pellegrino. Z Mallorcą u siebie zanotował niezłe spotkanie. Ustrzegł się większych błędów i posłał aż dwa kluczowe podania. W tym czasie jednak przegrał większość swoich pojedynków i kilka razy był spóźniony, bo aż trzykrotnie faulował. Cádiz jednak dowiózł remis 1:1, który wciąż nie jest dla nich satysfakcjonującym wynikiem.
Ocena Marki: 1/3
Ocena Asa: 1/3
Ocena WhoScored: 6,6/10
Ocena SofaScore: 7,0/10

Carlos Dotor (Celta Vigo)
Dostał już zielone światło od lekarzy na grę, ale ponownie znalazł się poza kadrą Celty. Jego koledzy przegrali na wyjeździe z Deportivo Alavés 0:3.

Takefusa Kubo (Real Sociedad)**
Japończyk był bezsprzecznie jedną z najjaśniejszych postaci w zespole Imanola Alguacila w meczu z Realem Madryt. Na prawej flance stwarzał wiele zagrożenia. W 15. minucie był bliski otwarcia wyniku, ale jego uderzenie dobrze wybronił Kepa. Z kolei w 32. minucie trafił do siatki, ale sędzia anulował tego gola przez wcześniejszy faul na Tchouaménim. W całym meczu Kubo zaliczył trzy kluczowe podania, oddał jeden strzał, a do tego wygrał sześć pojedynków. Bardzo dobry mecz Japończyka pomimo przegranej.
Ocena WhoScored: 7,1/10
Ocena SofaScore: 7,8/10

Mariano Díaz (Sevilla FC)
Całe derbowe starcie z Betisem, zremisowane przez Sevillę 1:1, przesiedział na ławce rezerwowych. Natomiast już sama jego obecność w kadrze meczowej była nowością. Po raz ostatni pojawił się na boisku 21 stycznia w przegranej 1:5 potyczce z Gironą. Ból po zapaleniu ścięgna rzepki wciąż nie pozwala mu wrócić do pełni formy. Przypomnijmy, że w tym sezonie 30-latek rozegrał tylko 10 meczów, w których nie zdobył ani jednej bramki i zanotował jedną asystę.

Mario Gila (Lazio)**
Wybiegł w podstawowym składzie na rewanżowe półfinałowe spotkanie z Juventusem w Pucharze Włoch. Do przerwy spisywał się bardzo dobrze i często zapuszczał się na połowę rywali. Wiele akcji przechodziło przez niego, a w defensywie był bezbłędny. Niestety, doznał urazu, przez który nie był w stanie wyjść na drugą połowę. Lazio otarło się o remontadę, ale ostatecznie 3:2 w dwumeczu wygrał Juventus i to on awansował do finału. Kontuzja uniemożliwiła Gili występ w ligowym spotkaniu z Hellasem, które Lazio wygrało 1:0.
Ocena SofaScore: 6,9/10

Miguel Gutiérrez (Girona FC)**
Zanotował solidne 90 minut przeciwko Las Palmas. Nie miał zbyt wiele pracy w defensywie i często znajdował się w centralnej części boiska. Nie był tak aktywny, jak mógł nas przyzwyczaić, ale też był to dość trudny, zacięty mecz dla Girony. Zanotował jedno kluczowe podanie i nie wyróżnił się w żaden szczególny sposób, a Katalończycy wygrali na Wyspach Kanaryjskich 2:0.
Ocena WhoScored: 6,9/10

Álvaro Odriozola (Real Sociedad)
Hiszpan rozpoczął mecz z Realem Madryt od pierwszej minuty. Był solidny w obronie i kilka razy podłączał się do akcji ofensywnych. Można jednak odnieść wrażenie, że mógł zachować się lepiej przy golu Królewskich, bo Güler miał dużo wolnego miejsca. Poza tą jedną sytuacją trudno się do czegoś przyczepić, ale też nie wyróżnił się niczym szczególnym. Zanotował dwa przechwyty, wygrał też cztery pojedynki, a boisko opuścił w 75. minucie. Álvaro wraca po kontuzji i widać, że czuje się coraz lepiej.

Zawodnik kolejki: Endrick