Remis Barcelony i zwycięstwo Atlético

<i>Colchoneros</i> utrzymują dystans w wyścigu o wicemistrzostwo

Ponieważ na mecz Realu Madryt przyjdzie nam czekać do poniedziałku, a już dziś grały dwie drużyny, które znajdują się na ten moment nad ekipą Królewskich w tabeli, przedstawiamy wydarzenia dzisiejszego dnia. Oczywiście czeka nas jeszcze ciekawie zapowiadające się starcie Sevilli z Realem Betis w Gran Derbi, ale już teraz spójrzmy, co działo się na Półwyspie Iberyjskim.

Kolejkę rozpoczął Espanyol, podejmując Deportivo Alavés i zdołał wygrać 2:1. Papużki ostatnio odnalazły nieco stabilizacji po sporych zawirowaniach podczas trwającego sezonu, natomiast po odejściu Ibaia Gómeza Alavés nie może odnaleźć formy z początku rozgrywek. Oczywiście ekipa z Mendizorroza wciąż ma szanse na grę w Lidze Europy i to nie taką małą, ale w takiej dyspozycji raczej nie mają co liczyć na przeskoczenie Getafe, Sevilli czy Valencii.

Następnie na obiekcie Hueski zameldowała się Barcelona w tak okrojonym składzie, jak tylko mogła. Valverde desygnował do gry niemal same rezerwy i młodzieżowców, a jeśli dorzucimy do tego walczącą o życie Huescę, to nie dziwi nas remis. Szkoda jedynie, że był to remis bezbramkowy, ponieważ okazje były z jednej i drugiej strony. Na słowa uznania z pewnością zasługuje dwójka młodych piłkarzy Dumy Katalonii, a mianowicie Moussa Wagué i Riqui Puig. Szczególnie hiszpański pomocnik imponował wizją gry, ale ostatecznie jego ekipie to nie pomogło.

Następnie na murawę Metropolitano wybiegli zawodnicy Atlético i Celty. Goście walczą o utrzymanie i jeśli spojrzymy na romantyczną historię Aspasa, odrzucającego chińskie pieniądze, by pomóc Galisyjczykom w utrzymaniu, naprawdę trudno im nie kibicować. Nawet pomimo bardzo „wesołej” gry w obronie. Podopieczni Cholo długo nie mogli się wstrzelić, ale ostatecznie w 42. minucie Griezmann przełamał opór Aspasa i spółki, dając swojej ekipie prowadzenie.

W drugiej połowie gospodarze dalej męczyli się z Celtą, a Galisyjczykom bardzo zależało na wyrównaniu. Wszystko zmieniło się jednak w 72. minucie, gdy Morata rozegrał dobrą, dwójkową akcję z Griezmannem, wyszedł sam na sam z Rúbenem Blanco i wpakował piłkę do siatki, wyjaśniając całkowicie losy tego meczu.