6. kolejka: Barça i Atlético gonią Real

Królewscy z coraz mniejszą przewagą

Przed szóstą kolejką Primera División nie spodziewaliśmy się wielu niespodzianek, jednak niestety największą sprawiło Las Palmas. Kanaryjczycy ugrali remis z Realem Madryt, przez co przewaga Królewskich nad Barceloną stopniała do jednego oczka.

Pierwszy mecz z udziałem ekipy z czołówki tabeli miał miejsce w Gijónie, gdzie miejscowy Sporting podejmował Barcelonę. Goście nie oszczędzali się przed Ligą Mistrzów i mimo braku Lionela Messiego rozbili Asturyjczyków aż 5:0. Dwie bramki zdobył Neymar, a jednym z bohaterów był Sergi Roberto, autor dwóch asyst. Coraz lepiej w drużynie Luisa Enrique odnajduje się też Arda Turan. W barwach gospodarzy 90 minut rozegrał Jorge Burgui, skrzydłowy wypożyczony z Realu Madryt.

Bardzo ciekawie zapowiadał się też mecz między Athletikiem Bilbao a Sevillą. Ekipa z Andaluzji była do tej pory niepokonana, ale z walecznymi Baskami sobie nie poradziła. Najgorsze recenzje zbiera Salvatore Sirigu, który w 88. minucie całkowicie bezmyślnie zaatakował Aritza Aduriza i słusznie został wyrzucony z boiska. Sam poszkodowany wykorzystał jedenastkę, ale nawet gdyby ten gol nie padł, Athletic prawdopodobnie dowiózłby zwycięstwo 2:1 do końca. Dzięki czwartej wygranej z rzędu drużyna z Bilbao przesunęła się w tabeli na czwartą lokatę.

W sobotę nie popisał się Real Madryt, który drugi raz z rzędu stracił punkty. Królewscy byli blisko zdobycia pełnej puli w Las Palmas, ale gol w końcówce autorstwa Araujo przekreślił ich szanse. Więcej o tym meczu przeczytacie tutaj. Drugi klub z Madrytu niemiłosiernie męczył się z Deportivo La Coruńa. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy Fayçal Fajr wyleciał z boiska, dzięki czemu Atleti miało więcej miejsca. Mimo wszystko fani na Vicente Calderón długo, aż do 70. minuty, musieli czekać na trafienie. Antoine Griezmann nie zawiódł i poprowadził swoją drużynę do minimalnego zwycięstwa.