Hat-trick Mariano, Castilla liderem

Real lepszy od Socuéllamos

Real Madryt Castilla mierzył się dziś z UD Socuéllamos, a stawką meczu rozgrywanego w Valdebebas dla drugiej drużyny była pozycja lidera. To się udało. Podopieczni Zinédine'a Zidane'a zwyciężyli i przesunęli się na pierwszą lokatę w tabeli, a trzy punkty mogą zawdzięczać przede wszystkim Mariano, autorowi trzech bramek.

Castilla bardzo szybko przejęła kontrolę nad meczem i długo utrzymywała się przy piłce. Pod bramką rywala brakowało jej jednak precyzji. Goście byli skupieni na defensywie, ale dopiero w drugiej części gry padła pierwsza bramka. Mariano otworzył wynik meczu ładnym golem, ale radość Królewskich trwała krótko. Niecałe 10 minut po pierwszym golu goście wyrównali za sprawą Pelegriny, który wykorzystał pasywność obrońców i wyrównał stan rywalizacji. Los Blancos próbowali kolejnych ataków, ale w 80. minucie wydawało się, że ugrają co najwyżej jeden punkt. Wtedy znów pokazał się Mariano. Najpierw z rzutu rożnego dośrodkował Enzo Zidane, a napastnik z Dominikany wyprowadził Real na prowadzenie. Trzy minuty później było już 3:1. Tym razem znakomitą akcję przeprowadził Martin Ødegaard, a Mariano poradził sobie z bramkarzem i mimo interwencji obrońcy nie miał problemu ze skierowaniem piłki do niemal pustej bramki.

Królewscy objęli pozycję lidera, ale jutro mecz rozgrywa Barakaldo, które w przypadku wygranej z Talaverą przegoni Castillę. Dziś gracze Zizou poradzili sobie z całkiem niezłym rywalem, a ich gra momentami naprawdę mogła się podobać. Wiele zawdzięczają Mariano, który bez dwóch zdań został bohaterem meczu, ale drużyna od samego początku była nastawiona na zdobycie trzech punktów. Za tydzień madrytczycy zmierzą się z zamykającym tabelę Getafe B, więc nawet w przypadku zwycięstwa Barakaldo, szansa na objęcie pozycji lidera na dłużej, powinna nadejść już w przyszłym tygodniu.

Castilla – Socuéllamos 3:1 (0:0)
1:0 Mariano 52'
1:1 Pelegrina 61'
3:1 Mariano 81'
3:1 Mariano 83'

Skład Castilli: Carlos Abad; Fran, Lienhart, Tejero, Dani Fernández; Javi Muńoz, Febas (67' Cedrés); Ødegaard (84' Ganfornina), Enzo, Narváez (78' Lazo), Mariano.