Jak grali sprzedani i wypożyczeni?

Trzy asysty Asensio, niezły występ Illarry

Wypożyczeni:

Marco Asensio (Espanyol):
Espanyol pokonał na wyjeździe Betis 3:1. Asensio tradycyjnie już zagrał od pierwszej minuty i podziękował za zaufanie w najlepszy możliwy sposób – został zawodnikiem meczu i zaliczył aż trzy asysty. Po raz kolejny zebrał fantastyczne recenzje i chyba ostatecznie przekonał, że to właśnie od niego należy zaczynać ustalanie składu Papużek. Bramki z meczu można zobaczyć tutaj.
Ocena Marki: 9/10 (najwyższa w meczu)
Ocena Asa: 3/3 (najwyższa w meczu)
Ocena WhoScored:8,8/10 (najwyższa w meczu)

Jorge Burgui (Espanyol):
Drugi z zawodników Królewskich w barwach Espanyolu recital Marco Asensio mógł podziwiać jedynie z wysokości ławki rezerwowych. Sergio González tym razem nie skorzystał z usług pomocnika.

Fábio Coentrão (Monaco):
Monaco zremisowało 1:1 z Lyonem. Fábio – chociaż już w tym tygodniu ćwiczył z kolegami – nie znalazł się w kadrze meczowej z powodu urazu odniesionego na zgrupowaniu reprezentacji.

Raúl de Tomás (Córdoba):
Kiedy główne europejskie ligi przerwały rozgrywki na czas zgrupowań reprezentacji, ich zaplecza nie dostały czasu na odpoczynek. W wyjazdowym meczu z Lugo Cordoba wygrała 2:1. Raúl zaczął mecz w wyjściowej jedenastce, ale przez godzinę nie zdołał realnie wpłynąć na wynik spotkania i w 62. minucie zmienił go Jean Paul Pineda, strzelec drugiej bramki.

W następnej kolejce Córdoba pokonała u siebie Numancię 3:2, a młody napastnik całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych.

Diego Llorente (Rayo Vallecano):
Fantastycznie dysponowany Neymar niemal w pojedynkę rozbił w ten weekend Rayo. Diego Llorente rozegrał 90 minut na środku obrony. Z powodu dość ofensywnego ustawienia defensorzy gości wielokrotnie musieli rywalizować w pojedynkach jeden na jednego. Nie może to jednak posłużyć jako wytłumaczenie dopuszczenia do tylu sytuacji bramkowych. Sam Diego przez zbyt późną interwencję w 20. minucie sprowokował rzut karny i zarobił żółtą kartkę.
Ocena Marki: 4/10
Ocena Asa: 2/3
Ocena WhoScored: 5,6/10

Omar Mascarell (Sporting Gijón):
W szalonym meczu z Granadą, w którym kibice mogli zobaczyć sześć bramek, sześć żółtych i dwie czerwone kartki, Omar dostał szansę na grę dopiero od 75. minuty. Nie zdołał w tym czasie zwrócić na siebie uwagi fanów ani w negatywnym, ani w pozytywnym sensie. Spokojny występ wychowanka.
Ocena WhoScored: 6,4/10

Álvaro Medrán (Getafe):
Getafe pokonało Las Palmas 4:0. Medrán leczy złamanie kości strzałkowej.

Lucas Silva (Olympique Marsylia):
Dostał szansę na grę od początku w starciu z Lorient, które zakończyło się remisem 1:1. Grał nieco wyżej niż jego partner z pomocy Lass Diarra, ale nie wyróżnił się niczym szczególnym. Zaliczył kolejny przeciętny występ.
Ocena WhoScored: 6,7/10

Jesús Vallejo (Real Saragossa):
Podczas przerwy na reprezentacje Saragossa bez problemów pokonała Albacete 3:1. Jesús w tym czasie bronił barw kadry U-21.

W kolejnej serii gier wrócił już do podstawowego składu. Saragossa odesłała Tenerife do domu z wynikiem 2:0, ustalając wynik po strzale z karnego w 90. minucie. Po raz trzeci w tym sezonie formacja defensywna zespołu z La Romareda nie dopuściła do straty bramki i niemała w tym zasługa Vallejo.

Sprzedani w tym okienku transferowym:

Iker Casillas (Porto):
Primeira Liga nie rozgrywała meczów w ten weekend.

Asier Illarramendi (Real Sociedad):
Real Sociedad musiał uznać wyższość Atlético i na własnym stadionie przegrał 0:2. Asier rozegrał cały mecz i był jednym z jaśniejszych punktów baskijskiego zespołu. W 81. minucie był nawet bliski zdobycia bramki, ale skutecznie zainterweniował Filipe Luís. David Moyes ma wiele zmartwień w związku ze słabą formą swojego zespołu, ale postawa Illarry na pewno nie jest jednym z nich.
Ocena Marki: 6/10 (najwyższa w drużynie ex ćquo z Zurutuzą i Martínezem)
Ocena Asa: 2/3 (najwyższa w drużynie)
Ocena WhoScored: 7,4/10 (najwyższa w drużynie)

Sami Khedira (Juventus):
W meczu z Interem zagrał od pierwszej minuty i potwierdził wysoką formę po powrocie z kontuzji. Mógł nawet samodzielnie rozstrzygnąć losy spotkania, ale jego strzał zatrzymał się na słupku. W 11. minucie obejrzał żółtą kartkę za faul na Joveticiu.
Ocena WhoScored: 7,1/10