Dzisiejsze okładki

Awans Realu Madryt do finału Ligi Mistrzów to główny temat na czwartkowych okładkach najpopularniejszych dzienników sportowych w Hiszpanii.

MARCA
Article photo

„Joselu mojego życia!!!” – MARCA wykrzykuje: kolejna cudowna remontada Realu i... do finału! Królewscy pogrzebali w agonii Bayern po wielkim meczu. Upragniony Davies trafił na 0:1. Joselu odwrócił wynik zaraz po wejściu w 89. i 91. minucie. Anulowany gol Bayernu w 103. minucie przez spalonego. Królewscy poszukają 15. Pucharu Europy 1 czerwca w starciu z Borussią Dortmund na Wembley.

Na dole: Xabi Alonso, Mendilibar i Emery szukają europejskich finałów; Olympiakos rywalem koszykarskiego Realu w Final Four Euroligi w Berlinie.

Na górze: badmintonistka Carolina Marín z Nagrodą Księżniczki Asturii.

AS

„Ten cud prowadzi na Wembley” – AS wskazuje, że lepszy Real znowu to zrobił: odwrócił wynik poprzez dwa gole Joselu w 88. oraz 91. minucie i zagra w finale w Dortmundzie. Wielki mecz Viníciusa. Końcowe kontrowersje: sędzia zagwizdał przed możliwym 2:2 po dyskusyjnym spalonym.

Na dole w sekcji piłkarskiej: Francja oskarża Mbappé – „Zrobił niewiele jak na aspirującego do Złotej Piłki”, media nie mają łaski dla napastnika.

Poza tym na dole: Carolina Marín z Nagrodą Księżniczki Asturii – „Musiałam przerwać trening i zaczęłam płakać. Marzyłam o zdobyciu jej któregoś dnia”; Federacja domyka selekcjonera Scariolo – prezeska Elisa Aguilar ogłasza pozostanie trenera; koszykarska Barcelona bez Final Four – to Olympiakos będzie rywalem Realu Madryt.

Mundo Deportivo

„Epickość i polemika” – Mundo Deportivo pisze o Joselu jako bohaterze kolejnej remontady Królewskich. Real zagra w finale z Dortmundem. Poważny błąd sędziowski: odgwizdał spalonego w akcji, która skończyła się 2:2, a VAR nie mógł tego sprawdzić.

Na górze: dwóch defensywnych pomocników – ruszy Zubimendiego lub Kimmicha jako numer 1, ale Barcelona ma też domkniętego Guido z Betisu, by zdublować kluczową pozycję.

Na dole: koszykarze Barcelony poza Final Four; Carolina z Nagrodą Księżniczki Asturii.

Sport

„Do finału z polemiką” – Sport przekazuje, że niesprawiedliwie anulowany gol De Ligta w 102. minucie pozwolił Realowi awansować do finału Ligi Mistrzów. Davies dał prowadzenie Bayernowi, ale Joselu był bohaterem z dwoma golami w kolejnej remontadzie na Bernabéu w delirium.

Na dole: deszcz krytyki na PSG i Mbappé – za brak awansu w starciu z Borussią Dortmund; zatrzymanie João Félixa nie jest priorytetem – Barcelona nie uważa go za gracza kluczowego dla przyszłości.

Na górze: Carolina Marín z Nagrodą Księżniczki Asturii – za swój wielki rok; rozczarowanie w hali Palau – Barcelona, która nie była skuteczna w ataku, pozostaje poza Final Four przez porażkę z Olympiakosem.