Zrobili to! Joselu prowadzi do finału Ligi Mistrzów!

W rewanżowym meczu półfinałowym Real Madryt pokonał Bayern Monachium 2:1. Dwa gole strzelił Joselu.

A por la 15! (fot. Getty Images)

Carlo Ancelotti nie kombinował i wystawił teoretycznie najmocniejsze zestawienie. Względem potyczki w Monachium przeprowadził tylko jedną zmianę. Dani Carvajal wrócił do jedenastki kosztem Lucasa Vázqueza, który niewątpliwie był w ubiegły wtorek słabym ogniwem Królewskich.

Real Madryt zaskoczył mocnym początkiem. Bayern nie mógł rozwinąć skrzydeł, a Królewscy grali szybciej. Już w 13. minucie obaj Brazylijczycy mieli szansę w jednej akcji. Carvajal świetnie odnalazł Viniego, ten uderzył w słupek po interwencji Neuera, a po dobitce Rodrygo piłka wylądowała w rękach bramkarza gości. Real mógł być zadowolony z gry, ale nie z wyniku. Dominacja madrytczyków nie znalazła odzwierciedlenia w wyniku. Bayern w pierwszej połowie w ataku praktycznie nie istniał.

Bayern przebudził się nieco tuż po przerwie i pokazał pazur. Po kilku minutach bez konkretu Real znów grał swoje, znów miał dobre szanse, ale świetne podanie do Daviesa i przepiękne uderzenie prawą nogą dały monachijczykom upragnione trafienie. Real odpowiedział… samobójem Daviesa na 1:1, ale po analizie VAR sędzia anulował trafienie. Ancelotti rzucił z ławki to, co najważniejsze: Modricia, Camavingę, Brahima i Joselu. Bohaterem spotkania został ten ostatni. Prawdopodobnie ten, po którym spodziewalibyśmy się takiej magii w najmniejszym stopniu. Dobił strzał Viniego, potem wykończył dogranie Rüdigera i znów byliśmy w raju.

Robota nie jest jednak jeszcze wykonana. Do pełni szczęścia brakuje jeszcze ostatniego kroku na Wembley. Chwilę możemy poświętować, ale za trzy i pół tygodnia trzeba znów wejść na najwyższy poziom. Niech magia znów będzie z nami.

Real Madryt – Bayern Monachium 2:1 (0:0)
0:1 Davies 68' (asysta: Kane)
1:1 Joselu 88'
2:1 Joselu 90'+1' (asysta: Rüdiger)

Pierwszy mecz: 2:2
Awans: :)

Real Madryt: Łunin; Carvajal, Rüdiger, Nacho, Mendy; Tchouaméni (70' Camavinga), Valverde (81' Joselu), Kroos (70' Modrić), Bellingham (90'+10' Militão); Vinícius, Rodrygo (81' Brahim)
Bayern: Neuer; Kimmich, De Ligt, Dier, Mazraoui; Laimer, Pavlović; Sané (76' Kim), Gnabry (27' Davies), Musiala (85' Müller); Kane (85' Choupo-Moting)