/ marca.com, as.com

Nico Williams obrażany rasistowsko na stadionie Atlético

Tym razem w La Lidze ofiarą okrzyków rasitowskich padł piłkarz Athleticu. Sam zawodnik po strzeleniu gola skierował cieszynkę do sektora, z którego usłyszał obelgi.

Nico Williams w trakcie meczu z Atlético. (fot. Getty Images)

W pierwszej połowie sobotniego meczu Atlético Madryt z Athletikiem sędzia przerwał grę, gdy Nico Williams przed wykonaniem rożnego wraz z bratem Iñakim zgłosili, że słyszą z trybun obelgi rasistowskie. Zastosowano pierwszy krok z trzech z protokołu antyrasistowskiego, czyli poinformowano przez nagłośnienie, by wstrzymać się od ofensywnych okrzyków i przyśpiewek (drugi krok to przerwanie meczu i zejście na jakiś czas do szatni, a trzeci zakończenie spotkania przed czasem).

MARCA podaje, że przynajmniej w transmisji telewizyjnej można było wyczytać z ruchu warg jednego z widzów słowo „małpa”. Po zdarzeniu kibiców o uspokojenie się prosili kapitan Koke, José María Giménez czy Antoine Griezmann, a obelgi już się nie powtórzyły

Samo Atlético w przerwie zamieściło na portalu X wpis: „Atlético Madryt jest przeciwko jakiemukolwiek zachowaniu rasistowskiemu lub temu z nienawiści”. Komunikat antyrasistowski wystosowała także La Liga.

Co ciekawe, po kilku minutach Nico Williams zdobył bramkę na 1:1 i celebrował ją cieszynką skierowaną w kierunku trybuny, z której miał usłyszeć rasistowskie okrzyki. Media twierdzą, że w swojej cieszynce pokazywał na kolor swojej skóry.

AKTUALIZACJA 23:08 – Podszedłem wykonać rzut rożny i usłyszałem odgłosy małpy. Od niewielu osób. Tacy ludzie są wszędzie, nie ma problemu. Mam nadzieję, że to powoli będzie się zmieniać – przekazał Nico po meczu.