REAL W PÓŁFINALE LIGI MISTRZÓW!

W rewanżowym meczu ćwierćfinału Ligi Mistrzów Real Madryt zremisował na wyjeździe z Manchesterem City 1:1 po trafieniach Rodrygo i De Bruyne. W pierwszym meczu padł wynik 3:3, ale w rzutach karnych lepsi byli Królewscy.

Radość piłkarzy Realu Madryt po wygranej z Manchesterem City. (fot. Getty Images)

Manchester City to w ostatnich latach bez wątpienia jedna z dwóch najlepszych drużyn w Europie. Do efektownej gry zespół Pepa Guardioli dołożył nieco spokoju, napastnika z najwyższej półki i w zeszłym roku – między innymi po rozbiciu 4:0 Realu Madryt – wreszcie sięgnęła po najważniejsze europejskie trofeum.

Rok minął, ale City nadal dominowało. Mimo remisu w pierwszym meczu City pozostawało wyraźnym faworytem dwumeczu. Carlo Ancelotti nie wymyślił nic szczególnego na pierwszy i drugi mecz. Kilka korekt, skład bez większych zmian i… zobaczymy.

Drużyna stanęła na wysokości zadania. Broniła się dzielnie, w pierwszej połowie także mądrze, a pierwsze bardzo dobre wyjście zakończyła golem. Czego chcieć więcej? Nieco więcej kontroli. Po mniej więcej 20 minutach całkowicie oddał inicjatywę City, ale nie było tak, że oddawał piłkę za darmo. Mogło się tak wydawać, bo gospodarze zamykali Real dobrym pressingiem, ale gdy przejmowali piłkę, nie tworzyli doskonałych sytuacji.

W drugiej połowie Real trwał, trwał i w końcu pękł. Rüdiger miał pecha przy wybiciu, De Bruyne bezlitośnie to wykorzystał, ale obraz meczu się nie zmienił. City atakowało, Real nieudolnie próbował kontrować i tak do samych rzutów karnych.

Real nie byłby Realem, gdyby nie odwrócił wyniku. Po pierwszej kolejce i strzałach Álvareza i Modricia było 1:0 dla City. Kaplica, koniec. Ale nie tutaj. Na wysokości zadania stanął Andrij Łunin, który obronił strzały Bernardo i Kovačicia. Jude, Lucas, Nacho i Rüdiger byli za to bezbłędni.

Na takie zwycięstwo nie ma jednego przepisu, ale Real zna recepturę.

Manchester City – Real Madryt 1:1 (1:1, 0:1) k. 3:4
0:1 Rodrygo 12'
1:1 De Bruyne 76'