2017.12.21, godz. 12:35, Hyoga

Rozczarowanie i bezradność

Real Madryt zremisował 1:1 na Estadio del Mediterráneo z Almeríą. Bramkę dla gospodarzy zdobył w 59. minucie Leonardo Ulloa, a wyrównał na dwanaście minut przed końcem spotkania Esteban Granero.

O pierwszej połowie można jedynie napisać, że się odbyła. Zarówno gospodarze, jak i Królewscy nie potrafili stworzyć sobie klarownych okazji. Najlepsze dwie sytuacje zmarnowali Cristiano Ronaldo i Sami Khedira, a "udało im się to" w obrębie piętnastu sekund. Najpierw uderzenie Portugalczyka z bliskiej odległości obronił Diego Alves, a z dobitki do pustej bramki nie skorzystał niemiecki pomocnik. Warto zauważyć, że całą akcję zainicjował świetnym podaniem Kaká. Jeśli chodzi o podopiecznych José Mourinho, to w zasadzie tyle. Almería natomiast nie chciała nawet kontratakować, by nie narazić się na szybszą akcję klubu ze stolicy.

W drugiej części meczu działo się trochę więcej. Kakę, chyba tylko z powodu zmęczenia, zmienił już w 53. minucie Karim Benzema. Chwilę wcześniej zza pola karnego strzelał Xabi Alonso, ale wynik na tablicy świetlnej wciąż był taki sam.

Ławka gości szok przeżyła w 59. minucie, kiedy to Almería wreszcie zdecydowała się na szybszy atak. W madrycką szesnastkę wpadł Pablo Piatti, którego na ziemię powalił Sergio Ramos, arbiter puścił jednak grę, a do bezpańskiej piłki dopadł Leonardo Ulloa, który mocnym uderzeniem przy słupku nie dał szans Ikerowi Casillasowi. Dramat, 1:0 dla miejscowych i 30 minut do końca.

Po strzelonej bramce gospodarze postanowili zostawić wszystkie siły na obronę wyniku. I trzeba przyznać, że plan wychodził im perfekcyjnie. No ale wszystko ma swój koniec - nawet świetnie zorganizowana obrona piłkarzy z Andaluzji wreszcie pękła. Benzema zaczekał w polu karnym na wbiegającego Estebana Granero, a ten potężnym strzałem, prawie rozrywając siatkę, nie dał szans Alvesowi. A wszystko to miało miejsce na dwanaście minut przed zakończeniem meczu.

Kilka sekund później okazję miał sam Benzema, ale niestety chybił. Następne akcje nie przynosiły zamierzonego efektu. W doliczonym czasie gry na, dosłownie, 17. metrze rzut wolny miał Ronaldo, ale piłka po jego uderzeniu zatrzymała się na poprzeczce.

Po tej akcji sędzia zakończył mecz, w którym Królewscy zawiedli po całości. Nie wychodziło nic, nie funkcjonowała druga linia, a zawodnicy odpowiedzialni za ofensywę nie potrafili zagrozić bramce Alvesa. Mourinho musi wstrząsnąć zespołem, bo w tej Lidze, jeśli tracisz w pierwszej rundzie dziewięć oczek, przegrywasz rozgrywki. Nie bez powodu mówią na nią... a zresztą.

2011.01.16 - Niedziela - 19:00
UD Almeria 1 : 1 Real Madryt