2009.01.06, godz. 18:51, Choob

Robben i Casillas prowadzą Madryt do zwycięstwa

Real Madryt na Santiago Bernabéu wygrał z Villarrealem jeden do zera. Jedynego gola meczu strzelił po kapitalnej, indywidualnej akcji Arjen Robben. Holender otrzymał podanie od Lassany Diarry, ściął do środka i silnie huknął w prawy róg bramki Diego Lópeza.

Królewscy z pewnością mogli być zadowoleni z pierwszej połowy. Niemal cały czas kontrolowali spotkanie, stwarzali sobie sytuacje strzeleckie i nie dopuszczali piłkarzy Villarrealu pod własne pole karne. Dość powiedzieć, że pierwsze groźne akcje Żółta Łódź Podwodna stworzyła sobie dopiero po golu Blancos.

Wymarzoną sytuację do podwyższenia prowadzenia zmarnował Klaas-Jan Huntelaar, który otrzymał piękną piłkę od Sergio Ramosa, przyjął na klatkę piersiową, jednak strzelił wprost w golkipera gości. Również dobitka Raúla okazała się niecelna. Królewscy stworzyli sobie multum sytuacji strzeleckich, lecz do bramki piłka wpadła tylko raz.

Tak samo było w połowie drugiej, którą jednak lepiej zaczęli goście. Przez pierwsze kilkanaście minut Villarreal bezlitośnie dominowało, stwarzało sobie okazję za okazją i było na najlepszej drodze do zdobycia gola. Sygnał do ataku gościom dał Joseba Llorente, którego strzał wyjął jednak kapitalnie dysponowany tego dnia Iker Casillas. Święty Iker błysnął formą także przy strzale główką Giuseppe Rossiego.

Po raz kolejny potwierdza się teza, że Arjen Robben w formie to obecnie niemal cała gra ofensywna Realu Madryt. Holenderski skrzydłowy bierze udział w każdej akcji, strzelił pięknego gola i z pewnością jest najlepszym i najważniejszym zawodnikiem dla Królewskich. Z dobrej strony pokazał się Lassana Diarra, który był pewnym punktem w defensywie i potrafił rozdzielać piłki także w ofensywie. Z pewnością pozostaje wielki niedosyt, bo Real Madryt zaprezentował bardzo ładny futbol i na pewno wynik dla gospodarzy powinien być parę bramek okazalszy.

2009.01.04 - Niedziela - 17:00
Real Madryt 1 : 0 Villarreal CF