2018.12.21, godz. 23:15, Mateo

Wygrana Castilli na zakończenie roku

Castilla na zakończenie 2018 roku pokonała Rápido Bouzas 2:1 i, przynajmniej do jutra, wskoczyła na drugie miejsce w tabeli. Mecz nie był tak łatwy, jak mogło się to wydawać przed startem. W końcu do Valdebebas przyjechała najsłabsza drużyna w tabeli. Rzeczywistość okazała się jednak inna. Galisyjczycy szybko objęli prowadzenie i później umiejętnie się bronili. Podopieczni Manolo Díaza zachowali cierpliwość i w końcu praca przyniosła efekty. Najpierw trafił Martín Calderón, a ostateczny cios zadał Dani Gómez i Królewscy dopisali do dorobku trzy punkty.

Mecz się zaczął fatalnie dla Królewskich, ponieważ już pierwsza akcja przyniosła rywalom bramkę. Galisyjczycy chcieli pójść za ciosem i pierwsze minuty wyglądały zupełnie inaczej niż można się było spodziewać. Królewscy czekali na swoją szansę aż do 32. minuty, ale Dani Gómez nie zdołał wykończyć dobrego dośrodkowania De Frutosa. Stopniowo madrytczycy odzyskiwali kontrolę nad piłką, ale to Rápido prowadziło. Mogło się to zmienić tuż przed przerwą. Ponownie w dobrym miejscu odnalazł się Dani Gómez, lecz tym razem obrońca rywali zdążył z interwencją.

W drugiej połowie dalej Castilla dłużej utrzymywała się przy piłce, ale Galisyjczycy wyprowadzali kontrataki. Po jednym z nich Youssef mógł podwyższyć prowadzenie, lecz Luca wygrał z nim pojedynek jeden na jednego. Wreszcie przyszła 58. minuta. Martín Calderón podszedł do wykonania rzutu wolnego i wpakował piłkę do siatki. Już chwilę później mogło być 2:1. De Frutos uderzał w bardzo dobrej sytuacji, jednak ponownie obrona rywali stanęła na wysokości zadania. W 77. minucie Dani Gómez w końcu dopiął swego i pokonał Braisa, dając Królewskim prowadzenie. Blancos mogli zacząć grać spokojniej, szczególnie że rywale stracili jednego zawodnika. Pablo Antas brzydko sfaulował Daniego Gómeza i wyleciał z boiska. W takich okolicznościach Castilla zdołała utrzymać korzystny wynik i w pozytywny sposób zakończyć grę w 2018 roku.

2018.12.21 - Piątek - 21:00
Real Madryt Castilla 2 : 1 Rápido Bouzas