2018.10.21, godz. 15:33, Mateo

Remis Castilli, golazo i czerwona kartka Viníciusa

Real Madryt Castilla nie wykorzystał szansy i nie został liderem Segunda División B. Młodzi zawodnicy Królewskich zremisowali 1:1 na wyjeździe z Celtą Vigo B, ale długo musieli gonić wynik. Ostatecznie udało się to dzięki fantastycznemu trafieniu Viníciusa z rzutu wolnego. Ponferradina podzieliła się punktami z Las Palmas B, dlatego Los Blancos w dalszym ciągu tracą do pierwszej lokaty tylko dwa punkty.

Po wyrównanym początku obie drużyny stworzyły pierwsze zagrożenie strzałami z dystansu. Najpierw próbował Fidalgo, lecz trafił prosto w Villara, a w odpowiedzi groźnie uderzył Pastrana i Luca popisał się znakomitą interwencją. Kilkadziesiąt sekund później znów Luca ratował Castillę, zatrzymując strzał Reya po dobrze wyprowadzonym kontrataku przez gospodarzy. W 33. minucie okazję miał Vinícius. Brazylijczyk zdołał minąć bramkarza, ale był zmuszony do uderzania głową z niewygodnej pozycji i piłka przeleciała obok słupka. Celta znów próbowała zaskoczyć Lucę z dystansu, lecz Francuz zachował czujność. Defensywa Królewskich dała się przełamać w 39. minucie. Rey dograł piłkę do Pastrany, która najpierw ją przyjął, przygotowując sobie pozycję, a następnie uderzył nie do obrony.

Tuż po zmianie stron Galisyjczycy mogli podwyższyć prowadzenie – o gola otarł się Rai, który spędził kilka lat w szkółce Realu Madryt. Solari zaczął przeprowadzać zmiany, prawdopodobnie z myślą również o Lidze Młodzieżowej UEFA, ponieważ Sergio López i Alberto Fernández mogą wystąpić w tych rozgrywkach. Castilla zaczęła śmielej atakować, starając się doprowadzić do remisu, ale jednocześnie narażając się na kontrataki. W 73. minucie Vinícius wychodził na pozycję jeden na jednego z Villarem, lecz obrońca złapał go za koszulkę. Arbiter w tej sytuacji wyciągnął… żółtą kartkę. Z rzutu wolnego Javi Sánchez trafił prosto w bramkarza rywali.

Co się odwlecze, to nie uciecze. W 83. minucie Królewscy mieli kolejny rzut wolny, a tym razem do piłki podszedł Vinícius. Młody Brazylijczyk uderzył idealnie, a bramkarz Celty Vigo nie miał żadnych szans. Pajęczyna została zdjęta, a Castilla mogła cieszyć się z remisu. Myślenie o czymś więcej z głów wybił im jednak… Vinícius. 18-latek otrzymał drugą żółtą kartkę za symulowanie, dlatego goście kończyli mecz w dziesiątkę. Ostatecznie mecz zakończył się remisem.

2018.10.21 - Niedziela - 12:00
Celta Vigo B 1 : 1 Real Madryt Castilla