2017.01.21, godz. 22:26, Mateo

Castilla pechowo zremisowała z Amorebietą

Castilla zremisowała na wyjeździe z Amorebietą 2:2, pechowo tracąc prowadzenie w samej końcówce meczu. Królewscy rozegrali dobre spotkanie i sięgnęliby po komplet punktów, gdyby nie błąd sędziego, który odgwizdał rzut karny w 90. minucie. Kolejny udany występ zanotował Campuzano, który w ostatnich tygodniach zdecydowanie jest jednym z najlepszych zawodników Castilli, razem z Febasem. Pochwały należą się również Luce Zidane’owi, który swoimi interwencjami przyczynił się do zdobycia punktu.

Na początku meczu delikatną przewagę mieli gospodarze. Jednak nic z tego nie wyniknęło, a w 18. minucie to Castilla wyszła na prowadzenie. Enzo podał do Campuzano, a ten zdobył swoją czwartą bramkę w sezonie. Amorebieta nie poddała się po stracie gola i starała się, by odrobić straty jeszcze przed przerwą. Znakomitą sytuację miał Baqué, ale piłka po jego strzale minimalnie minęła bramkę Zidane’a. Chwilę później, po zamieszaniu w polu karnym, szczęścia próbował Olaortua, lecz futbolówkę z linii bramkowej wybił Javi Sánchez.

Tuż po zmianie stron Castilla zadała drugi cios. Tym razem Campuzano dogrywał, a Villanuevę pokonał Febas. W 59. minucie powinno być 3:0. Jeden z zawodników Amorebiety pomylił się i podał do Sergio Díaza, który stanął oko w oko z bramkarzem rywali. Niestety, Paragwajczyk przegrał ten pojedynek. Niewykorzystana okazja bardzo szybko się zemściła i Orbegozo zdobył kontaktowego gola. Kilkadziesiąt sekund później Baskowie byli o krok od kolejnej bramki, ale znakomitą interwencją popisał się Luca. W odpowiedzi na bramkę rywali pognał Valverde, lecz nie zdołał oddać celnego strzału.

Wydawało się, że Castilla utrzyma prowadzenie do końca, ale niestety nie udało się to. W ostatnich sekundach podstawowego czasu gry do remisu doprowadził Javi Rodríguez z rzutu karnego. Arbiter podyktował jedenastkę za faul Valverde. Powtórki jednak pokazały, że sędzia niepotrzebnie użył gwizdka. W ten sposób, bardzo pechowo, Castilla straciła szansę na drugie wyjazdowe zwycięstwo z rzędu.

2017.01.21 - Sobota - 17:00
SD Amorebieta 2 : 2 Real Madryt Castilla