2019.03.02, godz. 12:26,

Tylko remis w Bilbao, tylko jeden zdobyty punkt i niestety już pięć oczek straty do lidera – Realu Sociedad. A mecz 19. kolejki z Athletikiem Merengues powinni byli wygrać. Przede wszystkim zabrakło zimnej krwi pod bramką Aranzubii. Parę razy wystarczyło tylko przystawić nogę, by piłka wpadła do bramki gospodarzy. Szczyt indolencji strzeleckiej miał miejsce w 77. minucie, po dośrodkowaniu Figo – Hierro, Pavón i Raúl nie potrafili z metra trafić do bramki! Inna sprawa to Ronaldo. Król strzelców mistrzostw świata zapomniał już chyba o nadwadze i imponuje szybkością. Niestety poza paroma kilogramami, Ronnie zgubił też skuteczność. Strzelił jedną bramkę, a mógł mieć co najmniej trzy! Szkoda, że w 21. minucie nie zauważył lepiej ustawionych Raúla i Roberto Carlosa.

Niewidoczny był Raúl. Gol w 54. minucie padł co prawda niejako po jego asyście – wcześniej Hiszpan dwa razy nie mógł pokonać portero Athleticu w sytuacji sam na sam. Słabszy dzień miał Zidane, który parę razy głupio tracił piłkę. Przy golu Del Horno nie popisał się Flávio, katastrofalny błąd w kryciu. Nieźle zagrali za to Makélélé i Figo, Portugalczyk był bliski strzelenia bramki w 75. minucie po sprytnie wykonanym rzucie wolnym. Tradycyjnie walecznością i kondycją imponował Roberto Carlos. Przy stracie gola nie zawinił Casillas. Hierro z Pavónem spisywali się poprawnie, jedynie szybkie prostopadłe piłki sprawiały im trochę kłopotu. Co do Athleticu, bliski strzelenia dla nich bramki był… Roberto Carlos. W 18. minucie tylko refleks Casillasa uratował Real od straty gola. W drużynie Basków dobrze grali Yeste i Etxeberria, z którym dużo kłopotów miał Pavón.

Po raz kolejny niezrozumiała dla mnie jest taktyka Vincente Del Bosque. Czemu na boisku nie pojawił się ani Portillo, ani Macca czy Raúl Bravo? Ich obecność na pewno wniosłaby trochę polotu i świeżości do poczynań Merengues na boisku. Dwa mecze i tylko dwa punkty, to dorobek Realu ze średniakami Primera División…

2003.01.26 - Niedziela - 19:00
Athletic Club 1 : 1 Real Madryt