Komplet zwycięstw Juvenilu A

Na zakończenie Królewscy pokonali CSKA

Juvenil A pokonał na zakończenie fazy grupowej CSKA Moskwa 2:1. Ten mecz już nie miał znaczenia dla układu miejsc w grupie, dlatego Królewscy przystąpili do niego w rezerwowym składzie. W wyjściowej jedenastce pojawiło się aż trzech debiutantów w rozgrywkach Ligi Młodzieżowej UEFA: Adrián Rodríguez, Alejandro Zekri oraz Juan Latasa. Spotkanie nie było porywające, a Blancos wygrali całkowicie zasłużenie. Dzięki temu zakończyli rywalizację w grupie z kompletem punktów, mając na koncie dwukrotnie więcej punktów niż druga Roma.

Od początku Real Madryt zdecydowanie przeważał, ale Jedapin świetnie spisywał się w bramce. Akcje, stałe fragmenty, strzały z dystansu, Królewscy próbowali na różne sposoby. Okazje miał Baeza, lecz rosyjski bramkarz go zatrzymywał. Również Latasa mógł się wpisać na listę strzelców. Młody zawodnik był jednak albo blokowany, albo uderzał niecelnie. Gracze CSKA rzadko przekraczali w ogóle połowę boiska, jednak umiejętnie odbierali ataki madrytczyków. Rosjanie mogli już myśleć o przerwie przy bezbramkowym remisie, ale w ostatniej chwili Królewscy zadali cios. Dośrodkowanie Miguela na gola zamienił De Frías.

Po zmianie stron obraz gry w ogóle się nie zmienił. Gospodarze przeważali, nie wkładając w to dużo wysiłku. Stwarzali sobie okazje, ale długo nie potrafili podwyższyć prowadzenia. Udało się to dopiero w 80. minucie, kiedy Iván Riveiro wykorzystał błąd rosyjskiej defensywy. Po tym trafieniu w końcu do głosu doszli goście. Przeprowadzili kilka akcji, aż w końcu Popow pokonał Adriána. Nie zmieniło to ostatecznego rozstrzygnięcia. Teraz Juvenil A czeka na rywala w 1/8 finału.

Real Madryt – CSKA Moskwa 2:1 (1:0)
1:0 Álvaro Martín 45’ (asysta: Miguel Gutiérrez)
2:0 Iván Riveiro 80’
2:1 Artiom Popow 92’ (asysta: Jegor Szapowałow)

Real Madryt U-19: Adrián Rodríguez, Miguel Gutiérrez (Dani Rodríguez 46’), Rubén Pulido (Víctor Chust 71’), Benjamín Garay, Alejandro Zekri, Carlos Algarra, Fran Rivera, Miguel Baeza (Moha Moukhliss 46’), Álvaro Martín (Iván Riveiro 64’), Marvin Olawale, Juan Latasa (Rodrigo Rodrigues 64’).

CSKA Moskwa U-19: Maksim Jedapin, Maksim Jelejew, Iwan Zacharow, Konstantin Jerochin, Wadim Karpow, Konstantin Maradiszwili, Tigran Awanesian, Aleksandr Siljanow, Ilja Wostrikow (Artiom Popow 57’), Andrej Sawinow (Robert Łamanow 71’), Jegor Szapowałow.