Minimalne zwycięstwo Brazylii

Fede Valverde dostał tylko pięć minut

Reprezentacja Brazylii mierzyła się dziś w ramach meczu towarzyskiego z reprezentacją Urugwaju. Canarinhos wygrali 1:0 po bramce Neymara z rzutu karnego. Przypomnijmy, że na zgrupowanie kadry nie udali się ani Marcelo, ani Casemiro, ale w tym spotkaniu mieliśmy inny królewski akcent – Fede Valverde zanotował kolejny występ w seniorskiej kadrze, choć wszedł na murawę dopiero 5 minut przed końcem.

Spotkanie było bardzo wyrównane i widać było, że obaj selekcjonerzy chcieli przetestować nowe warianty. W końcu od czego są sparingi, prawda? Urugwaj starał się wrócić do ustawienia 4-4-2 z diamentem w środku pola. Z kolei w ekipie Brazylii pojawiło się kilka nowych twarzy, między innymi Walace czy Arthur. Wbrew oczekiwaniom jednak Canarinhos nie zdominowali całkowicie rywala, a oglądaliśmy raczej równą walkę. Oczywiście punktem odniesienia w ataku był z jednej strony Neymar, z drugiej Luis Suárez. Obaj napastnicy dawali z siebie wszystko, choć do przerwy nie przyniosło to żadnych efektów i pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Sędzia miał ręce pełne roboty, ponieważ trafiły mu się bardzo ostre zawody. Już w pierwszej odsłonie pokazał pięć żółtych kartek, a ta liczba śmiało mogłaby być większa. Na boisku pojawił się Allan i dzięki piłkarzowi Napoli Brazylijczycy zyskali więcej pewności siebie w środkowej strefie. W 74. minucie z kolei zupełnym brakiem myślenia popisał się Diego Laxalt, który we własnym polu karnym, chcąc wybić piłkę, kopnął idealnie w nogę Danilo. Arbiter, mimo licznych protestów Urugwajczyków, podyktował jedenastkę. Tę z kolei na bramkę zamienił Neymar i taki wynik utrzymał się już do końca spotkania. W końcówce na murawie pojawił się też zawodnik Los Blancos, Fede Valverde, ale nie miał on zbyt wielkiego wpływu na grę. Warto jednak jego obecność odnotować.

Brazylia – Urugwaj 1:0 (0:0)
1:0 Neymar 75' (rzut karny)

Brazylia: Alisson; Danilo, Marquinhos, Miranda, Luís; Arthur, Walace, Renato Augusto (Allan 59'); Costa (Richarlison 67'), Firmino, Neymar.

Urugwaj: Campańa; Cacéres, Méndez, M. Suárez (Lemos 82'), Laxalt; Bentancur, Torreira, Vecino (Valverde 85'), Pereiro (Rodríguez 78'); L. Suárez, Cavani.