/ Mateo

Óscar strzela Barcelonie, pierwszy gol Achrafa [VIDEO]

Jak grali wypożyczeni i sprzedani?

Parę ostatnich dni było bardzo owocnych dla kilku zawodników z przeszłością w Realu Madryt. Bramki zdobyli Achraf Hakimi i Óscar Rodríguez, asystą popisali się Lucas Silva i Cristiano Ronaldo, a udział w bramce dla swojego zespołu miał Rodrygo. Jak poszło pozostałym?

Achraf Hakimi (Borussia Dortmund)
Wreszcie zadebiutował w Bundeslidze i w starciu z FC Nürnberg wybiegł w pierwszej jedenastce. Zanotował bardzo udany mecz, partnerzy ufali mu i pozwolili na łatwe wejście w mecz. Wiele podań przechodziło właśnie przez obrońcę, a Borussia całkowicie zdominowała rywala. Zwyciężyła aż 7:0, a trzecie trafienie dla ekipy Luciena Favre'a zanotował właśnie wychowanek Los Blancos. Było to jego najlepsze wejście do ofensywy w całym meczu. Bramkę możecie zobaczyć tutaj.
Ocena Kickera: 2,5/6 (1 – najlepsza, 6 – najsłabsza)
Ocena WhoScored: 6,7/10

Andrij Łunin (Leganés)
Ponownie nie znalazł się nawet na ławce rezerwowych. Jego drużyna sprawiła ogromną sensację i wygrała u siebie z Barceloną 2:1.

Borja Mayoral (Levante)
Wybiegł w pierwszej jedenastce Żab w wyjazdowej potyczce z Realem Valladolid. Oddał tylko jeden (niecelny) strzał, zanotował za to aż trzy podania kluczowe. Nie pomógł jednak swojej drużynie i w 73. minucie opuścił murawę. Levante przegrało to spotkanie 1:2.
Ocena Marki: 1/3
Ocena Asa: 1/3
Ocena WhoScored: 6,5/10

James Rodríguez (Bayern Monachium)
Nie zagrał ani minuty z Augsburgiem. Niko Kovač pozwolił na odpoczynek kilku ważnym zawodnikom, dlatego Kolumbijczyk – tak jak Robert Lewandowski – spędził cały mecz na ławce rezerwowych. Bawarczycy nie zdobyli kompletu punktów i po bramce Robbena zaledwie zremisowali 1:1.

Mateo Kovačić (Chelsea)
Chorwat kolejny raz pojawił się w wyjściowej jedenastce, tym razem w pucharowym spotkaniu z Liverpoolem. Schodził z boiska w 64. minucie przy prowadzeniu The Reds 1:0. Później jego koledzy wzięli się do roboty i ostatecznie to Chelsea wygrała 2:1 i awansowała. Nie był to najlepszy występ Mateo. Kilka razy tracił piłkę, najczęściej w zespole faulował, przez co zapracował na żółtą kartkę. Pochwalić go można za to za celność podań na poziomie 98%.
Ocena WhoScored: 5,8/10

Lucas Silva (Cruzeiro)
Jego zespół zremisował u siebie z Palmeiras w półfinale Pucharu Brazylii 1:1 i awansował do finału dzięki wygranej w pierwszym meczu. Pomocnik zagrał cały mecz i zanotował asystę przy jedynym golu dla jego drużyny. Fragmenty spotkania oraz kluczowe podanie Lucasa możecie zobaczyć tutaj.

Martin Ødegaard (Vitesse)
Nie będzie dobrze wspominał meczu z RKAV Volendam w Pucharze Holandii. Nabawił się w nim kontuzji, przez co już w przerwie musiał zejść z boiska. Vitesse wygrało 2:1 i awansowało do kolejnej rundzie. Przy żadnym z goli Martin nie miał udziału.

Óscar Rodríguez (Leganés)
Po raz pierwszy w tym sezonie zagrał od pierwszej minuty i pokazał się ze znakomitej strony. Na Butarque przyjechała Barcelona, ale gospodarze, w tym Óscar, nie pękli przed bardziej utytułowanym rywalem. Wygrali 2:1, a lewy pomocnik zdobył bramkę po ogromnym błędzie Gerarda Piqué. 20-latek oddał łącznie trzy strzały.
Ocena Marki: 2/3
Ocena Asa: 3/3
Ocena WhoScored: 7,5/10

Raúl de Tomás (Rayo Vallecano)
Zagrał od początku na Estadio Anoeta, gdzie jego drużyna zremisowała 2:2 z Realem Sociedad. Tym razem bramki nie zdobył, choć nie można zarzucić mu braku prób – aż pięć razy starał się pokonać Gerónimo Rulliego. Zszedł z boiska w 76. minucie, jeszcze przy wyniku 2:1 dla Rayo.
Ocena Asa: 2/3
Ocena WhoScored: 7,0/10

Rodrygo (Santos)
Zagrał pełny mecz ligowy przeciwko Vasco da Gama. Grał jednak przeciętnie i zwykle wybierał dość bezpieczne rozwiązania. Tym razem ustawiony był na prawym skrzydle, co nie przeszkodziło mu w udziale w akcji bramkowej. Możecie ją zobaczyć tutaj (od 2:16). Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1.

Theo Hernández (Real Sociedad)
Za swoje zachowanie w meczu z Huescą musi odpokutować. Otrzymał karę czterech meczów za uderzenie przeciwnika w twarz. 25% już za nim – Real Sociedad zremisował z Rayo Vallecano 2:2. Wróci dopiero na mecz z Atlético, który odbędzie się 27 października.

Odeszli w letnim okienku transferowym
Fábio Coentrão (Rio Ave)
Jego drużyna nie rozgrywała meczu w środku tygodnia.

Cristiano Ronaldo (Juventus)
Stara Dama utrzymała zwycięską passę, pokonując w 6. kolejce Serie A Bolognę 2:0, i dalej zasiada na fotelu lidera. Cristiano tym razem nie trafił do siatki, ale zapisał na koncie asystę przy golu Matuidiego. Oczywiście próbował też strzelać, ale mniej niż zwykle. Żadna z jego czterech prób nie znalazła drogi do bramki.
Ocena WhoScored: 7,6/10

José León (Rayo Vallecano)
W dalszym ciągu czeka na debiut w Primera División. Spotkanie drużyny z Vallecas z Realem Sociedad zakończyło się wynikiem 2:2. Wychowanka Los Blancos ponownie zabrakło nawet w kadrze meczowej.