Wyjazdowe zwycięstwo na zakończenie sezonu

Rezerwy zakończyły rozgrywki na 8. miejscu

Castilla na pożegnanie sezonu pokonała rezerwy Realu Valladolid 2:1 i zajęła ostatecznie ósme miejsce w tabeli. Strata do czwartej pozycji wyniosła osiem punktów. Dzisiejszy mecz nie miał wielkiej historii, ponieważ oba zespoły już o nic nie grały. Castilla zagrała po raz ostatni w takim składzie. Teraz rozpoczną się prace nad budowaniem zespołu na kolejny sezon. Jak co roku, w kadrze dojdzie do rewolucji, a wielu graczy rezerw będzie musiało znaleźć sobie nowy klub. Blancos zakończyli obecny sezon serią siedmiu meczów bez porażki. Szkoda, że taka forma i regularność przyszły zbyt późno, gdy czołówka za bardzo się oddaliła.

Dzisiejszy mecz nie był już istotny dla żadnej z drużyn, więc od początku na murawie panowało duże rozluźnienie, szczególnie w defensywie. Szybko skorzystał z tego Cristo, wyprowadzając Królewskich na prowadzenie. To było jego jedenaste trafienie w tym sezonie. Real Valladolid mógł odpowiedzieć natychmiast, ale strzał Miguela zatrzymał Belman. Gospodarze jednak dopięli swego chwilę później. Cristo sprokurował jedenastkę, którą na bramkę zamienił Antonio Domínguez. Następne słowo należało do Castilli. Luismi Quezada perfekcyjnie uderzył z rzutu wolnego i Blancos ponownie znajdowali się na prowadzeniu.

W drugiej połowie obrazy gry się nie zmienił. Oba zespoły z dużą łatwością przedostawały się w pole karne rywali, ale bardzo dobrze prezentowali się dzisiaj bramkarze. W 65. minucie dwoma niesamowitymi interwencjami popisał się Belman. Gospodarze nie mogli uwierzyć, że piłka nie wpadła do siatki. Ich przewaga z każdą minutą rosłą. Blisko remisu było na kwadrans przed końcem, lecz kolejny raz Belman spisał się bez zarzutu. Golkiper Królewskich zdecydowanie zasłużył na miano gracza meczu. Szansę na podwyższenie prowadzenia miał natomiast Cristo, który próbował zaskoczyć Larę strzałem z połowy boiska. Niestety, jego uderzenie okazało się niecelne. Castilla zakończyła sezon wyjazdowym zwycięstwem i szkoda tylko, że obudziła się tak późno.

Real Valladolid B – Real Madryt Castilla 1:2 (1:2)
0:1 Cristo González 14’ (asysta: Franchu)
1:1 Antonio Domínguez 21’ (rzut karny)
1:2 Luismi Quezada 28’ (rzut wolny)

Real Valladolid B: Guille Lara, Javier Apa (Williams Velásquez 61’), Alejandro Carrascal, Mohammed Salisu, Roberto Corral, Miguel Marí, Jaime Alvarado, Juan Martín (Luis Suárez 46’), Antonio Domínguez, Santi Samanes, Miguel de la Fuente (Pablo Torres 88’).

Real Madryt Castilla: Javier Belman, Álex Martín, Javi Sánchez, José León, Sergio Reguilón, Jaume Grau, Álvaro Fidalgo (Álvaro Tejero 79’), Franchu (Jaime Seoane 66’), Luismi Quezada (Adrián Mancebo 88’), Óscar Rodríguez, Cristo González.