REKLAMA
  • polski
  • english

Nie jesteś zalogowany! - Zaloguj się!

reklama

szukaj


 

aktualności

2018.04.15, godz. 17:16, El Jarek / as.com

Tebas: VAR nie rozwiąże wszystkiego, ale rozwiąże wiele spraw

Fot. Getty Images

Javier Tebas na jednym z wystąpień został poproszony o skomentowanie rzutu karnego w rewanżu Realu Madryt z Juventusem. Prezes La Ligi opowiedział o swoim spojrzeniu, dodając wypowiedzi na temat wprowadzenia do Hiszpanii systemu VAR.

– Tu problem jest taki, że ten karny sfrustrował wielu ludzi, bo kończył się czas i ta frustracja doprowadziła do polemiki. A w futbolu, jak wszyscy wiemy, polemika istnieje nawet przy najbardziej klarownych karnych. Jeśli sędzia odgwizdał ten faul, to był karny.

– VAR nie rozwiąże wszystkiego, ale rozwiąże wiele spraw. Najważniejsze, żeby zawodnicy, trenerzy, działacze i dziennikarze dobrze wiedzieli, jak działa ten system, bo to właśnie pozwoli uniknąć polemiki. Kluczem przy wprowadzaniu VAR do hiszpańskiej piłki będzie zapoznanie się z nim poprzez kompletną kampanię informacyjną.

– Liga Mistrzów jest niesamowicie trudna i wymagająca, co pokazały te ćwierćfinały. Powinniśmy mocniej docenić to wszystko, co robią hiszpańskie zespoły w pucharach w ostatnich latach. Trudno będzie przebić Real Madryt ze swoimi tytułami i finałami z rzędu, ale także Barcelona wygrywała te rozgrywki, a Sevilla znajdowała się w fazach finałowych.

– Dużo podróżuję po Europie i patrzy się na nas z zazdrością. Osiągnięcia hiszpańskiej piłki są ogromne. Jesteśmy przyzwyczajeni do codziennego zajadania się kawiorem, a gdy raz go nam nie dadzą, zaczynamy się skarżyć.

REKLAMA

Zobacz inne aktualności powiązane z gorącym tematem Liga Mistrzów 2017/18

Komentarze

2018.04.15, godz. 17:56, raito
obawiam sie, ze ci hiszpanscy sedziowie z varem podejmowali by jeszcze bardziej absurdalne decyzje:D

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze!

REKLAMA

archiwum

gorące tematy

profil

Pamiętaj, że sposób wyświetlania Aktualności i Komentarzy zawsze możesz dostosować do swoich potrzeb!

- Twój profil -

reklama

Sklep Realu Madryt

dołącz do nasreklama