Roma i Liverpool w półfinałach Ligi Mistrzów

Sensacja w Rzymie i popis graczy Kloppa

Po ogromnych emocjach związanych z dzisiejszymi meczami Ligi Mistrzów poznaliśmy dwóch pierwszych półfinalistów tych rozgrywek. Roma pokonała u siebie Barcelonę 3:0 i w niesamowitych okolicznościach, po wielkiej remontadzie, awansowała do półfinału Ligi Mistrzów. Z kolei na Etihad Stadium Liverpool wygrał z Manchesterem City 2:1.

W Anglii od początku widzieliśmy, na co nadzieję mieli gospodarze. Wyszli na murawę ogromnie zmotywowani i już w drugiej minucie Gabriel Jesus trafił do siatki, a strach zajrzał w oczy zawodników z Anfield. Do końca pierwszej odsłony spotkania podopieczni Kloppa czasem wręcz desperacko się bronili. Sędzia znany nam wszystkim z Hiszpanii nie uznał natomiast prawidłowego gola The Citizens. W przerwie na trybuny wyrzucony został Pep Guardiola za swoje zachowanie względem Mateu Lahoza.

W drugiej części znów oglądaliśmy dominację zawodników z Manchesteru, ale do czasu bramki Salaha. Egipcjanin wykorzystał błąd Fernandinho i po odbiciu piłki przez Edersona minął go, a następnie ładną podcinką umieścił piłkę w siatce. Po tym wydarzeniu powietrze zeszło z gospodarzy, a w końcówce dobił ich jeszcze Roberto Firmino.

W Rzymie natomiast działy się rzeczy niesamowite. Tragicznie prezentująca się Barcelona przegrała z Romą 0:3 i odpadła z Ligi Mistrzów. Najpierw już w 6. minucie Edin Džeko pokonał Ter-Stegena. Włosi dominowali i raz po raz atakowali, a Katalończycy grali całkowicie na stojąco. Po bramce Daniele De Rossiego z rzutu karnego zaczęło się robić w szeregach podopiecznych Valverde nerwowo, ale wciąż nie byli oni w stanie przebić muru złożonego z zawodników rzymian. Wydawało się, że gospodarze są bliscy awansu do półfinałów, a honory czynił Kostas Manolas, wykorzystując dogranie Ündera z rzutu rożnego. Roma już do końca spotkania nie oddała prowadzenia, choć niejednokrotnie było bardzo gorąco pod bramką Alissona i zameldowała się w półfinale Ligi Mistrzów. Z pewnością jest to jedna z największych niespodzianek tego sezonu.