REKLAMA
  • polski
  • english

Nie jesteś zalogowany! - Zaloguj się!

reklama

szukaj


 

aktualności

2005.06.05, godz. 15:41, Serpico / as.com

Pablo García szóstym Uruwajczykiem?

W Realu Madryt grało już pięciu reprezentantów Urugwaju. Dla większości z nich nie był to jednak najszczęśliwszy okres w życiu. Jedynym piłkarzem z tego poudniowoamerykańskiego państwa, który osiągnął sukces, był słynny Santamaría (na zdjęciu). Czy Pablo García również odniesie podobny sukces?

Britos 1953-1955
Urodził się 18 maja 1926 roku w Montevideo. Przed przybyciem do Hiszpanii swoją karierę sportową rozwijał w Peñarolu. Jego dobra gra w tym klubie spowodowała, iż swoje oczy zwrócił na niego Real Madryt, do którego przyszedł w 1953 roku. Britos nie spisywał się jednak dobrze i, po wypełnieniu swojego kontraktu, dwa lata później wrócił do ojczyzny, gdzie występował klubie Nacional. W Madrycie rozegrał trzy spotkania i strzelił dwie bramki. Był pierwszym mistrzem świata w barwach Realu, mimo że nie rozegrał ani jednego spotkania w zwycięskich dla reprezentacji Urugwaju Mistrzostwach Świata w 1950 r.

Rodríguez 1953-54
Urodził się w 1928 roku w Kolonii, zmarł w 1986 roku w Alicante. Z Estade Français trafił w 1950 r. do Malagi, gdzie rozegrał trzy sezony. Do Madrytu przybył w tym samym czasie co słynny Alfredo Di Stefano. Jednak na stadionie Chamartín prezentował bardzo niski poziom i w białej koszulce rozegrał jedynie pięć ligowych meczów, w których nie zdobył ani jednej bramki. W 1954 r. przeszedł do Hérculesa, gdzie grał jeszcze trzy sezony, nim zawiesił buty na kołku.

Santamaría 1947-1957
Jedna z najwspanialszych postaci w historii Realu Madryt. Charakteryzował się solidną grą w obronie. Poza tym świetnie ustawiał się na boisku i bardzo dobrze grał głową. Najbardziej cechował się jednak świetnym odbiorem straconych piłek. Sześć razy zdobywał La Liga, cztery razy Puchar Europy, raz Puchar Interkontynentalny i raz Puchar Hiszpanii.

Ramos 1958-1960
Urodził się w 1936 roku w Montevideo. Ze swoją niezwykle powolną grą nie zaadaptował się do białej ekipy, dlatego wypożyczono go do Plus Ultra (1959-60). Rok później został sprzedany do Racingu Santander (1961-62), potem znalazł się w Elche (1962-65), a następnie w Celcie Vigo (1965-67), gdzie zakończył karierę. Przed przejściem do Realu był rekomendowany przez Santamarię jako zastępca Miguela Muñoz, jednak został już na początku posadzony na ławce. Miał być podstawowym napastnikiem Królewskich, jednak rozegrał jedynie dwa mecze w lidze i trzy w Pucharze Króla.

Acosta 1982-83
Urodził się w Paysandú w 1957 roku. To ostatni Urugwajczyk, który założył koszulkę Realu. Jego kariera w Madrycie była bardzo krótkotrwała. W stolicy Hiszpanii grał tylko jeden sezon, w którym wystąpił w jednym spotkaniu ligowym i w jednym meczu Pucharu Króla. Cechował się zbyt powolnym holowaniem piłki. Po opuszczeniu Madrytu, zakończył piłkarską karierę.


REKLAMA

Komentarze

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze!

REKLAMA

archiwum

gorące tematy

profil

Pamiętaj, że sposób wyświetlania Aktualności i Komentarzy zawsze możesz dostosować do swoich potrzeb!

- Twój profil -

reklama

Sklep Realu Madryt

dołącz do nasreklama