REKLAMA
  • polski
  • english

Nie jesteś zalogowany! - Zaloguj się!

reklama

szukaj


 

aktualności

2018.02.12, godz. 17:44, El Jarek / as.com, rtl.fr

Zidane: To ja jestem odpowiedzialny za to wszystko

Fot. Getty Images

Zinédine Zidane udzielił wywiadu radiu RTL France. Przedstawiamy najważniejsze wypowiedzi trenera Realu Madryt z tej rozmowy przed spotkaniem z Paris Saint-Germain.

– W tym momencie nasze ambicje na ten sezon są nie do zaakceptowania ani uszanowania. Ten rok jest inny i trzeba się jednak z tym pogodzić, to część naszej pracy. Muszę stać za swoimi zawodnikami niezależnie od wszystkiego. Jestem szefem tego wszystkiego i staram się poprawiać razem z nimi. Chcę być z nimi niezależnie od tego, co się stanie. Czuję się w Madrycie doskonale i zrobię wszystko, by tutaj zostać.

– Czy z PSG zagram o moją przyszłość? Takie są właśnie pytania dziennikarzy. O tym mówią, o tym chcą rozmawiać. Ja patrzę na ten mecz bez myślenia o następnym sezonie. Nie patrzę na przyszłość, patrzę na teraźniejszość. Wiem, że to nie będzie trwało całe życie i gdy nadejdzie moment, skupimy się na czymś innym.

– Podjąłem decyzję, by prowadzić tę ekipę i gdy nam nie idzie, to co? Mam powiedzieć, że to wina zawodników? Nie, to ja jestem odpowiedzialny za to wszystko.

– Benzema? Wszyscy muszą dać z siebie trochę więcej, także Karim, również ja. Rozmawiamy o rywalach, którzy wychodzą na nas zmotywowani na 350%. Jeśli grasz mniej fizycznie od nich i masz mniejszą motywację, to tworzy się problem.

– Benzema czuje się dobrze przed środą. Przygotowuje się do meczu i skupia na tym, co ma zrobić.

– PSG zmienia się w każdym sezonie, poprawiając się. Rozgrywają niesamowity sezon, ale to mnie nie zaskakuje. Mbappé to wyjątkowy zawodnik i można było spodziewać się właśnie czegoś takiego.

– Emery? Trudno jest o to, by trener kontrolował wszystko, ale on radzi sobie świetnie. Kiedy Real czy PSG nie wygrają dwóch meczów, to zawsze wokół takich klubów będzie mówić się o zmianie trenera.

– Jak uciszyć krytyków? Wygrywanie meczów, zgadzamy się, że nie ma nic innego. Jest wiele pięknych rzeczy, ale na końcu najpiękniejszy jest wynik. Albo wygrywasz, albo jesteś krytykowany, szczególnie w takich klubach.

– Reprezentacja? Ten temat chodzi mi po głowie, ale tak naprawdę dzisiaj w kwestii przyszłości myślę raczej o tym, by kiedyś rozpocząć trzecie życie i zacząć pomagać innym.

REKLAMA

Zobacz inne aktualności powiązane z gorącym tematem Sezon 2017/18

Komentarze

2018.02.13, godz. 00:35, Roman Calderon
radoslav

:D
2018.02.12, godz. 21:00, Krwawy Paulek
No jesteś, jesteś...!
2018.02.12, godz. 18:54, radoslav
Zidane przebył długą drogę od "Karim jest najlepszy na swiecie" do "Karim musi dać od siebie trochę więcej"

Jeszcze 10 lat na stanowisku i powie "Niestety Karim to nie poziom Realu Madryt"
2018.02.12, godz. 18:01, enyz
Cóż, motywację widać, zobaczymy tylko, jak to się przełoży na grę, ale jestem dobrej myśli :D

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze!

REKLAMA

archiwum

gorące tematy

profil

Pamiętaj, że sposób wyświetlania Aktualności i Komentarzy zawsze możesz dostosować do swoich potrzeb!

- Twój profil -

reklama

Sklep Realu Madryt

dołącz do nasreklama