/ realmadrid.com, futbolme.com

Real Madryt B - CD Ourense 1:1

Drużyna Lopeza Caro ma już tylko 3 punkty przewagi nad wiceliderem...

Real Madryt B tylko zremisował u siebie 1:1 z Ourense i zmniejszył swą przewagę nad drugim w tabeli Universidad Las Palmas do 3 punktów. Goście - po golu Anxo - prowadzili od 39. minuty. Na 6 minut przed końcem wyrównał De la Red.

Przed tygodniem minigalacticos zapewnili sobie udział w barażach o awans do Segunda Division. Teraz walczą już tylko o pierwsze miejsce w grupie. Ourense, wciąż walczące o miejsce w pierwszej czwórce, postawiło w Las Rozas twarde warunki. Goście, mimo przewagi Merengues, zeszli na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem. Do bramki strzeżonej przez Diego Lopeza (wczoraj, siedział na ławce w meczu Real - Racing) trafił w 39. minucie Anxo. Juan Ramon Lopez Caro dokonał w przerwie dwóch zmian: Javiego Garcię zastąpił Ruben de La Red, a Jothę - David Barral. I pierwsza z nich okazało się kluczowa, bowiem w 84. minucie De la Red pokonał Javiego, ustalając wynik meczu na 1:1.

Dzisiejszy mecz w Las Rozas odbywał się w cieniu kłopotów drużyny, o których już pisaliśmy. Otóż Real Madryt B prawdopodobnie przystąpi do baraży o awans do Segunda Division bez 3 kluczowych zawodników: Juanfrana, Soldado i rewelacyjnego ostatnio De la Reda. Baraże zaczynają się 5 czerwca, a 10 – mistrzostwa świta drużyn do lat 20, na które pojadą wymienieni zawodnicy. Dołączą do nich być może Ernesto, Sergio i Borja Valero.

REAL MADRYT B - CD OURENSE 1:1 (De la Red 84 - Anxo 39).
Real Madryt B: Diego Lopez - Paredes, Palencia, Robles (65. Sergio), Arbeloa; Javi Garcia (46. De la Red); Jotha (46. Barral), Trashorras; Juanfran, Soldado, Adrian Martin.
CD Ourense: Javi - Seoane, David, Aitor, Lopez; Porto, San Roman, Nogueira (70. Cabarcos); Anxo (80. Duran), Lopez, Ruben.
Sędziował: Francisco Barea Lopez. Żółte kartki: Arbeloa, Palencia (gospodarze) oraz Anxo, Seoane i Aitor (goście).
Stadion: Ciudad de Futbol de Las Rozas
Mecz rozegrano w ramach 35. kolejki Segunda Division B (grupa1).

(fot. realmadrid.com Roberto Soldado stracił skuteczność.