Oceny zawodników po meczu z Espanyolem

Jak grali nasi?

Real Madryt pokonał Espanyol 2:0. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili: Klatus, Kristobal, Leszczu i Mateo. Autorem komentarzy jest Leszczu. Skala 1-6. W wystawianiu not udział wzięło także 807 użytkowników.

Nagrodę dla oceniających sponsorowaną przez sklep internetowy PodStadionem.pl – 50 złotych do wydania w tymże sklepie – wygrywa d4rk0. Prosimy o jak najszybszy kontakt mailowy.

Keylor Navas
Był bardzo skoncentrowany i choć przez większość meczu był raczej obserwatorem niż jednym z głównych bohaterów, w odpowiednich sytuacjach dobrze się zachowywał. Naprawiał błędy kolegów z defensywy i w razie potrzeby interweniował też poza własnym polem karnym.
Achraf Hakimi
W ogóle nie było po nim widać, że debiutował w Primera División. Był aktywny, dawał możliwość rozegrania przez prawą stronę, pokazał swoje możliwości techniczne i szybkościowe. W defensywie właściwie nie popełniał błędów i jak na pierwsze spotkanie w barwach Los Blancos w oficjalnym meczu, było po prostu bardzo dobrze.
Raphaël Varane
Przytrafiła mu się jedna sytuacja, po której Espanyol stworzył groźną okazję, ale tak naprawdę trudno go za to obwiniać, ponieważ ratował się po złym podaniu Toniego Kroosa. Zaliczył solidne spotkanie, choć trzeba przyznać, że nie miał wiele okazji do zaprezentowania swoich umiejętności. Espanyol skupiał się przede wszystkim na bronieniu, dlatego kluczem do sukcesu była koncentracja, która u Varane'a była wczoraj na odpowiednim poziomie.
Sergio Ramos
Kapitan grał całkiem poprawny mecz, ale sytuacja z 70. minuty mogła kosztować Los Blancos gola. Na szczęście w porę po nieudanym dryblingu Sergio Ramosa interweniował Nacho, który uratował drużynę. Poza tym Hiszpan dobrze radził sobie z wyprowadzaniem piłki, pomagając w ataku pozycyjnym, a miał też niezłe okazje na wpisanie się na listę strzelców. Nie rozegrał złego meczu, ale na pewno musi unikać takich błędów jak ten z 70. minuty.
Nacho
Ponownie wystąpił na lewej stronie defensywy i ponownie zanotował dobry występ. Nie był szczególnie aktywny w ofensywie, ale ze swoich głównych zadań wywiązał się bez zarzutu. Uratował Królewskich przed stratą bramki tuż przed drugim trafieniem Isco. Jak zawsze dał radę.
Luka Modrić
Chorwat zaliczył spokojny mecz. Na pewno był znacznie mniej kreatywny i błyskotliwy w porównaniu do starcia z Borussią Dortmund. Raczej unikał podejmowania tak dużego ryzyka, być może wynikało to także ze zmęczenia.
Casemiro
To nie był najwyższy poziom Brazylijczyka. Wyglądał bardziej ociężale niż zazwyczaj. Odebrał kilka ważnych piłek, jednak naszą uwagę zwrócił jego faul z 77. minuty na Aarónie Martínie. Mniej wyrozumiały arbiter mógłby pokazać mu w tej sytuacji czerwoną kartkę i trudno byłoby mówić o niesprawiedliwości. Lubimy jego zachowanie w defensywie, lecz tym razem zatarła się granica między agresją a brutalnością.
Toni Kroos
Dobrze sobie radził w pierwszej połowie i był liderem środka pola Realu Madryt. W drugiej wyglądał już na dużo bardziej zmęczonego, w jego poczynania wkradła się niedokładność i nerwowość. Szybko został zmieniony, co pomogło drużynie zrobić krok naprzód.
Lucas Vázquez
Pojawił się na boisku w drugiej połowie i dał drużynie sporo aktywności na prawej stronie. Mógł nawet wpisać się na listę strzelców, ale nie wykorzystał dobrego podania od Cristiano Ronaldo. Dał nie najgorszą zmianę, jednak trudno doszukiwać się w jego występie fajerwerków.
Isco
Bezapelacyjnie bohater meczu. Kontrola nad środkiem pola, pchanie drużyny do przodu, dwie bramki. Warto zwrócić uwagę także na to, że mimo sporej swobody w ofensywie to właśnie on odebrał piłkę przy golu na 2:0.
Marco Asensio
Zanotował asystę przy drugim trafieniu Isco, za co należą mu się oczywiście duże brawa. Zaliczył jednak dość nierówny mecz, w którym dobre zagrania przeplatał z tymi dużo słabszymi. Znowu nie zawsze potrafił podjąć najlepszą dla drużyny decyzję. Czekamy na wersję Marco z początku sezonu.