REKLAMA
  • polski
  • english

Nie jesteś zalogowany! - Zaloguj się!

reklama

szukaj


 

aktualności

2017.06.19, godz. 11:30, Klatus

Zaczyna się piąta kadencje Florentino

Fot. Getty Images

Florentino Pérez rozpoczyna dziś piątą kadencję w roli prezesa Realu Madryt. Komisja Wyborcza Realu Madryt zebrała się wczoraj o północy, by przeanalizować wszystkie kandydatury, ale zadanie nie było zbyt trudne, ponieważ nikt poza Florentino nie aspirował do miana sternika Królewskich. Socios znów nie musieli więc dokonywać wyboru i stawać przy urnach wyborczych. Ostatni raz musieli zrobić to w 2006 roku, gdy wybrali Ramóna Calderóna.

Calderón piastował urząd prezesa do 2009 roku, gdy podał się do dymisji i tymczasowo na tym stanowisku zastąpił go Vicente Boluda. Tego samego roku rozpisano więc wybory, w których swoją kandydaturę zgłosił jedynie Pérez i po kilku dniach mógł rozpocząć swoją trzecią kadencję, ponieważ wcześniej był prezesem w latach 2000-2004 i 2004-2006. Po powrocie na stołek w 2009 roku Florentino naciskał na zmiany w klubowym statucie, które ostatecznie zostały zatwierdzone podczas walnego zgromadzenia 30 września 2012 roku.

Zmianie uległ wówczas 40. artykuł statutu, który dotyczy ewentualnych kandydatów w wyborach. Znacznie zmieniono wymagania, które stawiane są przed potencjalnymi prezesami, którzy muszą mieć obecnie przynajmniej 20-letni staż socio, a nie 10-letni, jak było to w przeszłości. Zmianie uległy też wymagania finansowe, które stawiane są przed kandydatami i ich sztabami. Poręczenie majątkowe musi wynosić 15% budżetu z ostatniego przeliczonego sezonu (około 90 milionów euro), ale przy tym cała ta kwota musi być potwierdzona przez instytucję finansową, która zrzeszona jest w Rejestrze Instytucji Bankowych Hiszpanii i musi pochodzić tylko z osobistego majątku kandydata i jego sztabu, w którego skład wchodzą ewentualny wiceprezes i zarząd.

Wielu socios nie spodobały się wówczas te zmiany, ponieważ byli zdania, że bardzo mocno zawężają krąg kandydatów, a na dodatek Florentino wprowadzał je po burzliwych czasach z José Mourinho na ławce trenerskiej i dalszej posusze w Lidze Mistrzów. Cała sprawa trafiła nawet na wokandę, ale w tym roku sąd cywilny w Madrycie odrzucił apelację w sprawie wyroku sądu pierwszej instancji. Od tamtych czasów zmieniło się jednak bardzo wiele. Przede wszystkim Real Madryt zdobył trzy Puchary Europy w ciągu czterech lat, a na dodatek odzyskał mistrzostwo Hiszpanii i dziś nikt nie wyobraża sobie, by prezesem klubu mógłby być ktoś inny niż Florentino.

Pérez będzie prezesem Królewskich do 2021 roku i w stolicy Hiszpanii wszyscy liczą na to, że pod jego rządami gablota z pucharami będzie powiększać się w równie szybkim tempie, co w ostatnich sezonach. Dotychczas Florentino może pochwalić się tym, że pod jego batutą Los Blancos sięgnęli po dziewiętnaście tytułów. Kibice liczą też z pewnością na to, że do klubu znów trafi kolejny galáctico, ponieważ w roku wyborów Pérez zawsze pozyskiwał piłkarza o głośnym nazwisku – Figo w 2000, Owena w 2004, Cristiano w 2009 i Bale'a w 2013. Na kogo przyjdzie pora tym razem?

Przypominamy też, że już dzisiaj o 23:30 Florentino udzieli wywiadu radiu Onda Cero. Na portalu najpierw zamieścimy najważniejsze wypowiedzi prezesa w relacji na żywo, a w późniejszym terminie opublikujemy pełny zapis tej rozmowy.

REKLAMA

Komentarze

2017.06.20, godz. 13:03, Galaktyczny_Real
prezesie oby bylo wiecej tych lig mistrzow oraz krajowe mistrzowstwa za twojej kadencji
2017.06.19, godz. 14:18, _Miklo_
Powodzenia Prezesie, oby jak najdłużej.
2017.06.19, godz. 12:35, POPAJ83
Oby tak owocna jak ta mijająca.
2017.06.19, godz. 12:16, MaCiesz
Figo w 2000, Owena w 2004, Cristiano w 2009, Bale'a w 2013 i Mbappe w 2017.
2017.06.19, godz. 11:58, maciek90ldz
Coś czuję że ten Mbappe może do nas zawitać chyba że Pérez zmieni się zasadę i nie będzie bomby na początek kadencji.

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze!

REKLAMA

archiwum

gorące tematy

profil

Pamiętaj, że sposób wyświetlania Aktualności i Komentarzy zawsze możesz dostosować do swoich potrzeb!

- Twój profil -

reklama

Sklep Realu Madryt

dołącz do nasreklama